Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért ennyire igénytelen és koszos?

Figyelt kérdés

Elég csak végigmenni bármelyik nagyobb város utcáján, közterein. Terjeng a bűz, a húgy- és szarszag, omlik a vakolat, vagy koszosak a 30 éve festett falak, a lépcsőházban ragad a korlát, minden ellep a grafiti, szemetesek, gazosak az utcák, düledező, rozsdásodó keritések, a terek utcák tele kocsmatöltelékekkel és hajléktalanokkal. Vagy pl szálljunk fel egy vonatra, buszra, koszosak, igénytelenek, szemetesek, az utasok jó része -és itt nem a csövesekről beszélek csak- büdös, nagyvárosokban fertőzést kapsz, ha leülsz a közlekedési eszközök üléseire, az ablakokon nem lehet kilátni a kosztól.


Ha nagyritkán sok pénzért takaritják a köztereket, vagy az utcákat, vagy társasházakban felújitják a lépcsőházat, lefestik a falakat, akkor azok heteken belül koszosak, agyon vannak firkálva.


2011. okt. 5. 10:33
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
70%

"Nem szarnak a Pestiek az út közepére. :)))"


Dehogynem... te rózsadombon laksz vagy hol? :D

2011. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
84%

10:36


Én ezzel azért nem értek teljesen egyet!A politika is igencsak tehet róla.Általános a szegénység, kizsákmányoltság, amiről a politika nagyrészt tehet.Márpedig miből újítsa fel,fesse ki a házát az, aki örül, ha épp ennivalóra jut?Vagy örül ha a 10-12,stb, óra munka után bezuhan az ágyba.Csoda ha nincs kedve kertészkedni,házat szépítgetni?A hajléktalan meg oda sz@rik, ahová tud szerencsétlen, mivel wc-je nincs és lehet pénze sincs a fizetős közvécére, ha épp csak az van közelben, mikor rájön a szükség.Az üresen álló, omladozó ipari épületek sem az átlag magyar igénytelensége miatt rontják az összképet, hanem azért, mert drága vezetőink elprivatizálták holmi milliomosoknak, akiknek csak azért kellett, hogy aztán otthagyják összeomlani.

Én a 70-80-as években voltam fiatal és elmondhatom, hogy akkoriban nagyobb volt a tisztaság.Emlékszem, akár városi, akár tanyasi háznál jártunk, mindenhol takaros , tiszta, rendezett volt a környék.Még kint, az külső út mentén is a legtöbb helyen szépen gondozott virágok voltak ültetve, nem a gaz nőtt az árok parton.Nem voltak ilyen borzalmas állapotban az utak.Ahhoz képest most valóban siralmas a helyzet.De hát a sz@r sajnos felülről csorog lefelé...

A vonatok újítására "nincs pénz".Úgy látszik, takarításra sincs...

2011. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
84%

"Nem szarnak a Pestiek az út közepére. :)))"

Lehet, de a kutyájukat szemrebbenés nélkül odaszaratják, akár más kapuja elé is. Bár mostanában egyre több kakazacsis embert is látok kutyával, de még mindig nagyon keveset.

2011. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
75%
11:05 Sok igazság van abban, amit írsz. Emlékszem gyerek koromból, amikor némelyik ház kapott egy kis táblácskát amire az volt írva ,hogy "Tiszta udvar, rendes ház". Hát igen, a szocializmus idején azért még rend volt és rá is nevelték az embereket a rendre. Ez a kis táblácska, bár jelképes volt, de akinek volt, az büszke lehetett, akinek nem volt, az meg valószínű elgondolkodott azon, hogy miért nincs.
2011. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy talán Svájcot és a skandináv országok városait kivéve minden nagyváros pontosan így működik. Brüsszel, London, Berlin, Párizs... Azt ne higgyétek, hogy tisztábbak... Ráadásul a közbiztonság majd az összesben rosszabb, mint Budapesten.
2011. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
79%
Én voltam már Svájcban, és az se jobb... a nagy tisztaság csak egy imidzs.
2011. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem magyar sajatossag. En jelenleg Nemetorszagban dolgozom, raadasul nem is nagyvarosban. Az atjarokban itt is terjeng a hugyszag, a "bio" szemetben meg fergek tekergöznek (nem keves...). Az egyik lakotarsam pedig büdös mint a görenylyuk, holott kifejezetten gazdag csaladbol jött (a szoba felszerelve 2 szamitogeppel, teljes hazimozirendszerrel, hatalmas franciaaggyal, gyereken 800 Euros -nem gepeltem el- Armani szemüveg).

Kosz van, söt, 2 honapja vagyok itt, es eddig vki 3szor fosott az etterem kertjebe...

2011. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk, én például azt nem értem, miért van az, hogy sok magyar ember ugyanabból a tányérból eszi a másodikat, amiből a levest?Nem tudom, ez csak itt szokás-e, de ez például számomra gusztustalan.Nem hiszem, hogy összedőlne a világ, ha egy tányérral többet vennének elő.Nem túl étvágygerjesztő, mikor például elvárja a vendéglátóm, hogy a gulyáslevestől pirosló tányérból egyem a grízes tésztát,mondván, "nem vagyunk mi urak".....

Ami igazán kiakaszt az,hogy a kórházunkban a wc úgy néz ki, mintha atomtámadás érte volna, holott egy kórházban alapvető kellene, hogy legyen a higiénia, nem csak a műtőben. Néha szórakozó helyeken vagy egyéb nyilvános helyen is olyan a mosdó,hogy az ember szívesebben végzi a dolgát a természetben,mert még ott is igényesebb.Például véres kéznyomok a női wc-ben.Ilyenkor megfordul a fejemben, hogy vajon mi ült azon a vécén előttem és vajon otthon is a falba, ajtóba, függönybe törli-e törli a kezét??

2011. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
91%
Söt, azt ki is felejtettem, mar csak erdekesseg gyanant, a melohelyen nem a nemetek, hanem az arabok, feketek, es indiaiak a legtisztabbak (meg a konyhafönök is büzlik...)
2011. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
97%
Mindenhol vannak vandálok, minden országban létezik kosz, ott se "tisztábbak" az emberek. Csak vannak olyan országok, ahol jut pénz arra, hogy rendben tartsák a buszokat, közterületeket stb. És persze a közbiztonság is jobb más országokban, ezért ott kevesebben mernek rongálni, firkálni. A hajléktalanok se a földből nőnek ki, nyilván olyan volt az anyagi helyzetük, ami miatt az utcára kerültek, sok ismerősöm is fél attól, hogy az utcára fog kerülni, mert a minimálbérből nem tudja fizetni a számláit. Ugyanezeknek az embereknek nincs pénzük rendszeres tisztálkodásra (vagy büdös leszel, vagy éhen halsz, ebből lehet választani, én is az előbbire szavaznék), rendes orvosi ellátásra, gyógyszerekre meg pláne, ezért terjednek a fertőzések mindenhol. Valamilyen szinten tehát ezt is vissza lehet vezetni a politikára.
2011. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!