Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért ennyire igénytelen és koszos?

Figyelt kérdés

Elég csak végigmenni bármelyik nagyobb város utcáján, közterein. Terjeng a bűz, a húgy- és szarszag, omlik a vakolat, vagy koszosak a 30 éve festett falak, a lépcsőházban ragad a korlát, minden ellep a grafiti, szemetesek, gazosak az utcák, düledező, rozsdásodó keritések, a terek utcák tele kocsmatöltelékekkel és hajléktalanokkal. Vagy pl szálljunk fel egy vonatra, buszra, koszosak, igénytelenek, szemetesek, az utasok jó része -és itt nem a csövesekről beszélek csak- büdös, nagyvárosokban fertőzést kapsz, ha leülsz a közlekedési eszközök üléseire, az ablakokon nem lehet kilátni a kosztól.


Ha nagyritkán sok pénzért takaritják a köztereket, vagy az utcákat, vagy társasházakban felújitják a lépcsőházat, lefestik a falakat, akkor azok heteken belül koszosak, agyon vannak firkálva.


2011. okt. 5. 10:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
94%

Ez egész egyszerűen emberi stílus és hozzáállás kérdése - más oka nincs. Még az se mondhatnám, hogy csak a városokra vagy akár Magyarországra jellemző. Én, pl.ha hajléktalan lennék is, azért igyekezném elfedni az "ökolábnyomaimat", nem szemetelnék mindenfelé (most se teszem!), de gyanítom, nem elsősorban a nincstelenek hibája ez. Láttam már több tízmillás SUV-ból köpködő, szemetet hajigáló parasztot is. Sajnos nagyon kevés a felelősség- és környezettudatos kivétel, és ezt tökéletesen demonstrálja a közterületek állapota.


(egyébként egy ideje pont a manhattani élő webkamerát skubizom, igaz, hajnal lévén nincs nagy forgalom, de 4-5 perc alatt így is tucatnyi közterület tisztasági munkást és vagy 8 kukásautót láttam dolgozni)

2011. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
91%
11:36, persze, mert az estére méteres szeméthalmokat eltüntetik hajnalra, és kezdődik elölről.
2011. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
18%

11:12

Szóval te voltál már Svájcban és szerinted nem tisztább, mint Magyarország? Te vak vagy? Svájcban élek és konkrétan a belem kifordul az undortól, hogy mennyire igénytelen ország a miénk, pedig csak nagyritkán megyek haza szülőket látogatni. Még Londonban is kevesebb kosz és szar van az utcákon, mint Budapesten. Miért hazudtok saját magatoknak, nem hiszem el, hogy ti nem látjátok? Vagy pedig igazat írt a kérdező, mert ha szerintetek abban az országban megfelelő a rend és a tisztaság, akkor ti igénytelenek vagytok és szimplán csak nem zavar titeket a kosz.

2011. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
74%
13:56 azért törölték mert használtad az a szót, amitől már diszkriminációnak számít. Épp ezért fogalmaztam én úgy, hogy azokon a részeken, ahol nem magyarok élnek :-)
2011. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
88%

Miskolcon élek, de itt nincs nagy kosz. Persze ahol megjelenik egynél több nem magyar, ott rejtélyes oknál fogva megtelepszik a piszok is. Az is megfigyelhető, hogy ahol romatelep van, ott a legnagyobb a szemétdomb. Az igaz, hogy az aluljárókban és egyéb eldugottabb helyeken érezhető húgyszag, de ezekre a helyekre nyilván nem az átlag ember vizel, hanem a hajléktalanok és a nem magyarok.


Persze a magyarok sem szentek, ők is szemetelnek olykor. Viszont azt kijelenteni, hogy a magyarok többsége igénytelen és koszos, az durva.


Bár gondolom, ez ilyen magyargyűlölő kérdés akart lenni...

2011. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
85%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:12

Barátnőm élt kinn Németországban és azt mondta, hogy a németeknél nem divat a fürdés. Mondta, hogy tök hülyének nézték, hogy ő mindennap zuhanyzik, mert a család csak heti 2x. Durva...

Amúgy a kérdésre válaszolva, én pécsi vagyok viszont gyakran járok fel Pestre és mindig megcsap az a tömény húgyszag az aluljárókban, amit egyébként Pécsett sosem éreztem. Meg igazából nekem itt nincs problémám a kosszal, mocsokkal, viszonylag tiszta városban élek, csak azok a firkák ne lennének a falon :(

Szerintem ez valahol pénz kérdése is. Bár én mindig azt vallottam, hogy a tisztaság meg kulturáltság nem a vagyon függvénye, de mondjuk egy omladozó épületet, hogy bontsanak le, ha nincs rá keret? Vagy egy házat hogyan fessenek át, egy buszt hogyan cseréljenek ki egy újabbra?


Én speciel nem hiszem, hogy ez Magyarország sajátossága lenne, mert pl aki járt Olaszországban az biztos tudja, hogy a tenger egyenesen undorító, illetve mikor megyünk le Horvátországba a tengerre ott is útközben csupa olyan épületet látok, mint itthon is.

2011. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
76%

Te hol laksz?


Nálunk - ahová kieresztik a köztereseket - tisztaság van. A lépcsőházat meg a lakóknak kell rendbentartani. A miénk szép tiszta, nem a legyek rakják rendbe, hanem mi magunk.

Viszont az igaz, hogy a közlekedési eszközök - a vonatok is - lehetnének sokkal tisztábbak.

2011. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
20%

Na most már elég volt az önnyugtatásból. Most akkor megbékéltek azzal, hogy nem csak a ti városotok szemetes?

Tehát nem lehet mit tenni ez van. Ez marhaság! Lehet ellene tenni, nem kell szemetelni és rá kell szólni arra aki csinálja, és egyáltalán nem csak a cigányok szemetelnek.

Nálunk Egerben tavasszal és ősszel pataktakarítási akció van, ahol akár 200ember is dolgozik, hogy szebbé tegye a patak környékét, és mit szedünk fel közben? Cigis dobozt, csoki papírt, sörös dobozt, mindent ami nem éppen a szegények mindennapos szemete, meg tévét, kabátot, ruhákat, injekciós tűt, babakocsit és most egy fél autót is. Elég furcsa lenne, ha mindez (több tonna szemét) csak romáktól származna. Mindenesetre, mire végzünk gyönyörű lesz az eredmény, de más másnap találunk eldobott szemetet, tehát nem hogy értékelnék de ezzel még tönkre is teszik egy nap munkáját. Igen az emberek a hibásak, nem a kormány, nem az állam, nem a pénztelenség (mert ahhoz nincs pénzre szükség, hogy ne dobd el a szemetet) hanem az, hogy egyeseket a szüleik ne tanítottak meg olyan alap dolgokra (vagy vénségükre elfelejtették), mint hogy ne szemetelj. A rongálás meg egy másik téma, de talán azt inkább fiatalok csinálják, akik nem tudják hol kiélni magukat.

Az épületek karbantartásának hiánya pedig már az öregek miatt van, egyszerűen nem hajlandók újítani, (persze 30évig ugyanúgy berendezett lakásban élnek, a pénzüket meg kajára költik) felőlük leomolhat a vakolat, de persze a javításokért pedig nem hajlandók fizetni.

Igazából a közterületesek pedig szélmalomharcot vívnak, megtisztítanak egy részt , másnapra azt összemocskolják,, ők újra megtisztítják, de másnap megint tönkre teszik. Az ápolatlanságra most nem térnék ki 8de egy bizonyos kor után már nem érdekli őket a dolog).

Itt a fejekben kellene változást hozni, talán tényleg adókkal, bírságokkal, kemény büntetéssel lehetne nálunk valamit is elérni.

És aki akar valamit tenni a köztisztaságért, az vegyen részt a TESZEDD akcióján, vagy a helyi szemétszedési programokban és ne siránkozzon!

2011. okt. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
68%

23:52


(FIGYELEM: ballib cenzúrának megfelelő a válaszom stílusa)


Becsülendő és követendő példa amit csináltok. Viszont a szövegértést még gyakorold. Ha jól vettem észre, senki sem állította, hogy csak a romák szemetelnek. Inkább azt mondtuk, hogy javarészt ők teszik. Lehet ezen vitatkozni, de nem érdemes, mert ha szétnézel magad is látod. Sétálj el egy többségben magyarok lakta városrészen és egy romatelep mellett. Óriási a különbség.

Itt, a mi dombunkon többségben magyarok élnek, ez egy szép környék. Ha átnézek a szomszéd dombra, ott van egy utcányi romatelep, és valami ilyesmit látok (ennél durvább, de ez valószínűleg nem is itt lett fényképezve): [link]

És most mondanád erre, hogy ,,cigis dobozt, csoki papírt, sörös dobozt, mindent ami nem éppen a szegények mindennapos szemete". Ezt éppen a szegények is szép mennyiségben fogyasztják. Továbbá a romák nem azért élnek putriban, mert szegények. Lenne lehetőségük jobb körülmények között élni (kapnak új házakat, számtalan segélyt és támogatást), de nincs rá igényük. Ha benézel a romatelepen egy félig omladozó kunyhóba, akkor biztosan fogsz találni legalább egy plazma TV-t és még pár drága számítástechnikai holmit. Amit nem loptak, hanem vettek. Nem kitalálom, saját szememmel láttam többször is.


Tehát nem azt mondom, hogy a magyarok nem szemetelnem. De, köztünk is vannak igénytelenek. Csak sokkal előrébb tartanánk, ha a romák többsége fellépne az emberek mellé. Bár szerintem ez sosem fog bekövetkezni, de ez már más téma...

2011. okt. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk Pesten csak olvasni nem tudnak. Ki van írva, hogy a buszmegállóban tilos a dohányzás, mégis nincs olyan nap, hogy ne látnék ott bagózó parasztokat. Nem kisebbségiek, fehér emberek (oké, néha csövesek is, azoknak még el is nézem, ki tudja, volt-e lehetőségük egyáltalán iskolába járni és olvasást tanulni). Egyszer kajak ki fogom próbálni, hogy behajtom rajtuk az 50 ezer forint bírságot :D
2011. okt. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!