Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a baj a rockerekkel?

Mi a baj a rockerekkel?

Figyelt kérdés
Csak véleményekre vagyok kíváncsi. Azoknak a véleményére, akikben negatív benyomás van velük kapcsolatban. Tudom akarom az okát.

2012. márc. 9. 18:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Legalább a szubkultúrába tartozó emberek tartoznak valahova -.- szánalmasak vagytok hogy a külsőt nézitek......"

Ezt úgy mondod, mintha mások nem tartozhatnának valahova.

A külsőről meg annyit, hogy attól, hogy nem az alapján ítélek, még lehet véleményem az ilyen vagy olyan öltözködési stílusokról. Itt vannak pl. a zenekaros pólók. Lehet, hogy ez kívülről jobban látszik, de nekem ez úgy jön le, hogy pont azok viselik ezeket, akik szeretnének elütni az "átlagtól", ettől viszont olyanok, mintha egyenruhában járnának, és első ránézésre mind olyan egyformák, hogy nagyon. Na meg tényleg nincs értelme kiírni magunkra, hogy milyen zenét szeretünk. Legalább is számomra (már) értelmetlen. Nem ettől lesz valaki jófej, vagy szimpatikus. Na pont ezaz, hogy nem a külső alapján ítélek, lehet az is jó arc, aki olyan zenekar pólóját hordja, amit utálok, és lehet az is egy paraszt, aki olyan zenekarét viseli, amit én szeretek. De ha nem azt akarja az illető ezzel megmutatni, hogy ő milyen jófej, milyen különleges, akkor mit?

Írt valaki bizonyos magasztosabb eszméket. Na most: aki szintén ebben a szubkultúrában mozog, az ismeri ezeket az eszméket (bár még ezek különlegességével, egyediségével is tudnék vitatkozni, de most inkább nem teszem), aki meg nem tagja a szubkultúrának, az csak egy fekete pólót lát valami krikszkraksz mintával vagy gitáros pacákokkal. Akkor ezzel kinek közvetít? Az értékrendet nem az ilyen dolgokkal lehet átadni, megmutatni, hanem szavakkal és tettekkel.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a szubkultúrák rosszak, vagy hogy ezen belül rockernek lenni rossz. Elfogadom, hogy ez egy bizonyos korban szinte kötelező. A kamaszok, sőt, még a fiatal felnőttek is egyfajta biztonságot nyernek azzal, ha ilyen túlkonkretizált módon hirdetnek dolgokat, nyilvánítják ki állásfoglalásukat, próbálnak azonosulni egy csoporttal. Megvan a létjogosultságuk a szubkultúráknak, viszont idővel rájön az ember, hogy ezek nem olyan véresen komoly dolgok, mint amilyennek tűnnek addig, amíg benne vagyunk.

Ezt mondatja velem a saját tapasztalatom is. Volt idő, amikor olyan igazi, vérbeli punklány voltam, és tényleg úgy gondoltam, hogy nincs fontosabb, mint a saját, és a szubkultúráim eszmeisége, hogy minél több embert meggyőzzek arról, hogy ami van, az rossz, és gondolkodjon úgy, ahogy én, mert az mennyire jó, na meg persze szintén központi szerepe volt annak is, hogy a gondolkodásmódomat a külsőmmel is minél jobban kihangsúlyozzam (méghogy nem szám számít a külső?). Csak arra nem jöttem rá, hogy nekem hiába van pink tarajam, meg szegecses bőrdzsekim, meg bakancsom, meg tíz piercingem, meg anarchia jel belehipózva a pólómba, ettől még azokat az értékeket, eszméket, amiket én képviselek, csak azok fogják megérteni, akik épp úgy gondolkodnak, mint én. Akik meg nem, azok csak egy furcsa/nevetséges/borzalmas/extrém lányt látnak, és nem fognak azon gondolkodni, hogy vajon ez a lány mi ellen akar lázadni.

2012. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként legalább ne azon lovagoljunk, hogy metal vagy metál :) Én mindig úgy láttam eddig leírva, hogy metál, még koncertplakátokon is (pl. metálest).

Megmagyarosodott szó, ennyi. A coca cola nem, mert az márkanév. A nike úgyszintén. Viszont gondolom a konténert sem containernek írjátok, és a számítógépeken is már jó ideje fájlok vannak és nem file-ok (pedig amikor gyerek voltam, még angolosan írták az akkori gépeken).

2012. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem mindenki nézi le őket, legalábbis az értelmesebbje nem. Azzal sem értek egyet, hogy a rockerek igénytelenek és buták. Rèszemről látszik rajtam elsőre, hogy rocker vagyok, de csak bakancsot hordok, feliratos pólókat nem. Egy nő lehet rockerként is nőies, a kisugárzása úgyis megmutatja, miféle.:-)

És nem buták. Nekem múlt héten volt a diplomaosztóm, talán nem vagyok nagyon hülye. Az egyetemen egyébként is sok rocker járt, az ismerőseim is mind tanultak, vagy szakmát szereztek és tisztességesen dolgoznak, nem csak a napot lopják kannással a kezükben.

Az öltözködésük jelmez? Ha egyszer jól érzik magukat benne, miért is baj, hogy nem trendik? Akik csak a divat miatt viselnek egyes ruhadarabokat, azok is jelmezt viselnek, mint mindenki, aki nem a sajáz ízlèsének megfelelő ruhát vesz fel.

Igénytelenek? Sok rockert ismerek, de senki nem volt közűlük büdös, legfeljebb egy átbulizott éjszaka után hajnalban, de abban az esetben szubkultúrától függetlenűl más se rózsaillatú.

De az előítet úgy látszik még mindig menő.

2012. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Személy szerint nem szeretem sokukat. Akik nagyon vadul rockeresen néznek ki, azoknak a viselete, és sokszor a stílusa is fenyegető. Egy fenyegető üzenetet sugall nekem, idegennek, aki az utcán szembe megyek vele. Miért is kéne akkor szimpátiával forduljak az illető felé? De vannak olyanok, akik rockerek, viselnek pár ehhez kapcsolódó kiegészítőt, még jól is áll nekik és mégsem néznek ki fenyegetően. Őket nem ítélem el.

A másik dolog, amit nem csak tőlük, semmilyen stílus képviselőitől nem tűrök el, az az, amikor olyan vadul pocskondiáznak egy másik zenei irányzatot, mintha nem is lenne ember aki azt hallgatja. Én szinte minden stílusban találtam már olyan számot ami tetszik, egyszer mocskos kétszínű alaknak lettem ezért bélyegezve. Nem tudom miféle háborús korszakot élnek ezek az emberek.

2012. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Mindaz, amit elmondtál általánosságban az emberekre vonatkozik. A fenyegető viselkedéssel kapcsolatban igazad van, de én úgy látom, ez nem elsősorban a ruhán és a kiegészítőkön múlik, sokkal inkább az egyén viselkedésén, kisugárzásán. A kopaszok pl. alapból nem vuswlnek ijesztő külsőségeket, sokuk mégis félelmet keltenek a morcos fejükkel (bennem is).
2012. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Amíg a Föld kerek mindig lesznek rockerek!
2013. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!