Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy reagáltok a munkahelyetek...

Hogy reagáltok a munkahelyeteken, ha a gyed-en lévő anyukák bemennek a kisbabával/kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
A főnök mit szól?
2012. máj. 16. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Az attól függ.
2012. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mitől? :-))
2012. máj. 16. 14:36
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk mindig nagy az öröm, ha bemegyek a kicsimmel, de persze előre le szoktam beszélni, váratlanul soha nem állítunk be. Olyankor mindig kicsit megáll az élet, kijönnek a folyasóra, főnök is elsőként és jót beszélgetünk.
2012. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy aranyos-e a kismama és a baba.
2012. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól emlékszem, eszembe sem jutott, hogy kitegyem a törzs elé a kisdedet, befogadási szertartásra. De azért felnevelkedett pár gyerekem. De elhiszem, tudom, vannak mániákus behozók, mint az Oroszlánkirályban, felmutatják az eredményt a sziklán, ilyenkor kötelességszerűen a nőknek illik felváltva visitozni és gügyögni meg gugyli-gugylizni, és "jaj, de aranyosak vagytok!" kiáltásokat hallatni. Én nem annyira vagyok ilyen lelkesedős bárki gyerekéért, de kívánom mindenkinek, hogy legyen boldog a kisbabájával! (Megjegyzem, még nem hallottam soha olyan őszinte megnyilvánulásokat pl. hogy "hát de nyamvadt egy kis jószág...", legfeljebb akkor, amikor a megdicsőült mama már hazavitte a porontyot.)
2012. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

én csak akkor megyek be ha valamit alá kell írni

1)azért mert nagyon messze van

2) úgy vettem észre hogy a főnök nem örül neki,mert olyankor sok csaj betobzódik 1 irodába és babáznak (a főnöknőt nagyon nem szeretem , de ő se, igaz senkit)

2012. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez számomra is attól függ, hogy aranyos-e a baba, meg a mama. Ha az anyukával jóban voltunk és egy kedves nő, a babája meg szintén bájos és nem egy hisztigép, vagy bőgőmasina, akkor persze örülök.
2012. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha engem békénhagynak akkor sehogy. Nem érdekel. Csak ne várja el, hogy körülnyálazzam mint páran, és ne zavarjon a gyerek viselkedésével, elvégre én dolgozok ott és nem különösebben érdekelnek a gyerekek.
2012. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Kedvelt kolléganőt mindig szivesen látjuk,olyankor élet megáll igaz :)

Sőt,kolléga felesége is szokott gyerekestül bejönni végzés előtt fél órával és együtt mennek haza.

főnökség rossz szót nem szól,nekik is van gyerek,hozzájuk is bejönnek,de volt már h egész napra itt volt gyerek,mert nem volt hirtelen kire hagyni.

(irodán dolgozva nem nehéz megoldani)

2012. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez elsősorban attól függ, milyen volt a viszony a mama és a többi kolléga között, még mielőtt gyed-re ment. Én viszonylag kis cégnél vagyok, a főnökkel együtt csak páran vagyunk az irodákban, szinte mindent tudunk egymásról, sokat beszélgetünk privát dolgokról is. Egy kolléganőnk van gyeden fél éve, még nem hozta be a babát, de már voltunk meglátogatni. Természetesen örömmel látnánk itt is.

Más a helyzet olyan cégnél, ahol kizárólag munkakapcsolat van a kollégák között, vagy a vezetés olyan légkört sugall (sok multinál), hogy szigorúan csak munkáról szólhat a munkanap. Meg persze az sem mindegy, milyen munkakörben dolgozott valaki. Irodisták jobban ráérnek babázni-csevegni, míg a szalagon dolgozóknál csak probléma lenne, ha a látogató miatt abbahagynák a munkát.

2012. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!