Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minden Oláh vezetéknevű ember...

Minden Oláh vezetéknevű ember cigány? Illetve minden család?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 08:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2009. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem.Lehet, hogy csak román szármozású.
2009. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem.Vezetéknévből nem lehet mindig jó következtetéseket levonni.Én ismerek Oláh vezetéknevű családot akik nem cigányok,viszont ismerek Horváth meg Zámbó vezetéknevű cigányokat is.
2009. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
74%

elős kérdésre: nem minden család ismrek kapásból kettőt, egyik se cigány. A másik kérdésre.:az egyik család jómódú a másik pedig, háát elég szegényes de azok sem cigányok.

Ja és egyik se román számazású.

2009. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem igazán tudható, hogy nem román szármozású-e egy család.Hacsak évszázadokra visszamenőleg nincs meg a családfa.Az oláh a magyar nyelvben a román régies megfelelője.Ahogy a talján az olaszoké, például.
2009. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Maga az oláh szó románt jelent.


Ahogy előttem írták, nem lehet egyértelműen következtetni.


Én csak szemléltetnék egy példát: van egy Oláh vezetéknevű család, akiknek volt egy román felmenőjük (de román helyett lehetne cigány is), akiről kapták a nevüket, de amikor ő élt, azóta évszázadok teltek el és a család keveredett más nemzetiségű családokkal, a ma élő utódokon pedig nem látszódnak annak a családnévadó ősnek (nemzetnek?) a külső jellegzetességei.

2009. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Még a 9:22-es.

Oláh György pl. tudomásom szerint zsidó.

2009. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Zámbó az cigány név.

Amúgy meg ki tudja, lehet h 10 generációval ezelőtt volt egy cigány a családban, az 1024 ősből ha az egyik cigány volt, pont ahonnan a neve jön, az már nem látszik meg a bőrén. Nekem is van Oláh nevű szőkés, kék szemű, tejfehér bőrű haverom, neki is valami nagyon őse cigány volt.


Amúgy Magyarországon állítólag 5 generáción belül szinte mindenkinek van pár vonó a vérében.

2009. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
Akkor most tudtam meg,hogy cigány származású vagyok!Anyukám Zámbó vezetéknevű,igaz hogy kék szemű meg régebben szőke volt(természetes).Ezért írtam még az elején,hogy vezeték névből nem lehet következtetni.Különben sem az számít hogy mi a vezetékneved,hanem hogy milyen ember vagy,akár cigány vagy,akár nem.
2009. júl. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Az Oláh nem, viszont a Rostás az biztos cigány név!
2009. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!