Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (kérdésed túl...

Mit csináljak? (kérdésed túl rövid, magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés
Úgy érzem az életem unalmas most, hogy itt a nyári szünet lehetne találkozni a barátnőimmel, olvasni, sétálni de semmihez nincs kedvem és a barátnőim sem érnek rá. Az egyik barátnőm még vizsgázik, a másik meg munkát keres. Olyan rossz, hogy nem tudok velük találkozni. Itthon nem tudok sokmindent csinálni, tudom azt fogjátok írni keressek én is munkát. (mintha olyan könnyű lenne) 20/L
2012. jún. 19. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nincs semmihez kedved akkor így elég nehéz :D de esetleg kezdj el valami hobbit :)
2012. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet, önkéntesként állj be valahova segíteni, szórólapozz, h gyerekfelügyeletet vállalsz stb, stb.
2012. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én is ugyanigyvagyok.dugjunk
2012. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyári szünetet akkor lehet a leginkább érezni, amikor elmúlt. Az év folyamán szinte mindenki elgondolkodik néha azon, hogy mennyire várja a nyarat, mert akkor lesz ideje adott dologgal foglalkozni, amikor viszont megjön a nyár akkor mintha egy nagy szakadék keletkezne, amelyben az üresség tátong. És viszonylag a nyár erről is szól: egy 2-3 hónapig tartó üres, helyesebben mondva SZABAD ídő, amelyet kikell tölteni, viszont ez felüdülést jelent az év többi részével szemben, mert a kötelességek már nem korlátoznak az egyéni program megalkotásában ( nyilván itt is személyfüggő, van akinek kötelező a nyári munka, van aki viszont teljes mértékben szabad ).


Megjegyzés: nem az élet unalmas, hanem adott személy élete lehet unalmas esetleg. Mindenki felelős azért, ahogyan éli a napjait és mivel az egyiptomi rabszolgaság már nem áll fenn, ezért az emberek nagy része közvetlenül megtudja határozni a saját életét, ergo nem a ceruza a felelős azért, ami a lapra kerül, hanem a kéz, amely vezeti a ceruzát.


Azt, hogy konkrétan mivel foglalkozz, végső soron neked kell eldöntened, viszont azt javasolnám, hogy ne függj másoktól és ne érvényesítsd azt a fajta hozzáállást az életedben, hogy amikor mások nem elérhetőek akkor te sem vagy képes foglalkozni a saját életeddel. A kedvtelenség nem mentség a semmitevésre, inkább probléma, amelyet átkell gondolni, mert lehet, hogy pont a semmitevés az oka a kedvtelenségnek és nem fordítva.

Amúgy biztos vagyok benne, hogy vannak dolgok, amik érdekelnek és azokra most kiválóan alkalmas az ídő, hogy foglalkozzál velük. 20 évesen nem probléma, ha nem keresel munkát, az viszont már jelentős probléma, ha nincs semmi, ami érdekelne.

2012. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!