Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek A csíkos...

Mi a véleményetek A csíkos pizsamás fiú c. filmről?

Figyelt kérdés

Mármint a mondanivalójáról vagy magáról a történetről.

Én eléggé rasszista voltam és nem csípem a zsidókat de ez a film egy kicsit felnyitotta a szememet. Persze azért vannak olyan zsidók akiket egyáltalán nem sajnálnék!


A kérdés persze azokhoz szól akik látták a filmet.



2012. júl. 24. 22:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nagyon jól mutatja be a 2. világháború során az értelmetlen öldöklést. A vége nagyon szomorú volt, amikor a 2 kisfiú kézenfogva sétál be a gázkamrába.


Egyébként én is így vagyok, mint Te, kedves kérdező, néhány zsidó valóban büntetést érdemelne, de a tömeges népírtást ellenzem.

2012. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én kimondottan érzékeny lelkű embernek tartom magam, s azt vallom, hogy születésekor minden ember egyforma, csak a társadalom nevel belőle jót vagy rosszat. De ez a jó vagy rossz független a nemtől, bőrszintől vagy vallástól.

Engem amúgy is mélyen érintenek az ilyen értelmetlen háborúk/öldöklések és erőszak.

Végig könnyeztem a filmet. Sztem nagyon jól meg van csinálva. Épp a múlt héten vettem meg a könyvet, hogy azt is elolvassam.

Kérdező, nézted már a Zongoristát? Csak azért kérdezem, mert az is ilyen jellegű, s szerintem az még élethűbben ábrázolja az akkori társadalmi viszonyokat.

2012. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy mind a kettő meghal, de engem inkább az fogott meg ahogy bántak az öreggel meg a zsidó gyerekkel.
2012. júl. 24. 23:07
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem néztem, de állítólag Az élet szép is hasonlóan jó film.
2012. júl. 24. 23:15
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

A legjobb filmnek tartom a hasonló témájú filmek közül.

És fantasztikusan jó a zenéje.

Érdekesség lehet számunkra, hogy nagyrészt Magyarországon forgatták.

2012. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2012. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 ava87 ***** válasza:
84%

Nekem tetszett ez a film, érdekes volt egy kicsit más oldalról is nézni az akkori történéseket. Különösen így, egy gyerek szemszögéből.

Valóban hasonló lehet Az élet szép, de nekem az például egyáltalán nem tetszett, engem azzal ki lehetne kergetni a világból. Viszont A zongorista nagyon jó, sőt, nálam az egyik legjobb a témában (a Schindler listája mellett).

2012. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

Erről készült film???!!! Nem is tudtam. Én csak a könyvet olvastam. Amikor olvastam, még elég keveset tudtam a vh-ról, úgyhogy tök komolyan vettem az egészet, de mostmár évekkel később felmérve egy nagy marhaság az egész. Nem tudom a filmben mi volt, de a könyvben a német kissrác egész egyszerűen felhajtotta a kerítést, és átbújt alatta. Sehol az őrök, semmi lövöldözés, ez egy hülyeség. Ráadásul semmi történelmi alapja nem volt. Csak egy gyorsan összehozott kis könyvecske, ami próbálja sajnáltatni a zsidókat, de nem nagyon megy neki.

Ha igazi holokauszt filmet akarsz látni: A zongorista és a Schindler listája a neked való. Azok igazi történelemhű filmek. Egyébként nem vagy egyedül, én is rasszista vagyok, de amikor ezeket a filmeket néztem, még én is megundorodtam tőle. Rájöttem, egyénileg egyikkel sincs bajom, csak azzal amit csinálnak. De persze nem mind ilyen, nem szabad általánosítani. Sajnos ezekben a filmekben csak az egyik oldalt mutatják be, pedig minden háborúnak 2 oldala van, és jó lenne ha lenne egy film, ami bemutatja a nácik szemszögét. De sajnos nincs, ha lenne, betiltanák. Pedig ez csak történelem, nem igaz?

2012. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Szerintem jó film, ha megakarod nézni youtubeon is fent van. A filmben a gyerek ás egy gödröt a kerítés alatt, de senki nem vette észre.


Egyébként nem szeretem a zsidókat. Vagyis amiket csinálnak. De például szerintem a gyerekeket még át lehetett volna nevelni, vagy megnézni, hogy ki hogyan él vagy nem tudom. De ha tényleg annyi zsidót megöltek, rengeteg lehetett közöttük az ártatlan.

2012. aug. 1. 22:42
 10/24 homo ludensz ***** válasza:
Láttam a filmet meg a Sorstalanságot is láttam. Az az én véleményem hogy mindenki addig erős meg vitéz míg annyira kiszolgáltatottá nem válik hogy ő van a szögesdróton belül.Nos onnan nézve már korán sem oly derűs a világ persze ez vonatkozik a gulágra is mivel a szitu ugyan az.A legtöbbet nekem az jelentette a náciknál,gulágnál és a magyar recsknél mikor a táborparancsnok kijelenti hogy önökkel vagy veletek nem kell elszámolnom. Már kész a rájuk vonatkozó terv,szándék:a megsemmisítés. Ezen utólag nincs mit mérlegelni,filozofálgatni vagy a számokkal trükközni.
2012. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!