Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek A csíkos...

Mi a véleményetek A csíkos pizsamás fiú c. filmről?

Figyelt kérdés

Mármint a mondanivalójáról vagy magáról a történetről.

Én eléggé rasszista voltam és nem csípem a zsidókat de ez a film egy kicsit felnyitotta a szememet. Persze azért vannak olyan zsidók akiket egyáltalán nem sajnálnék!


A kérdés persze azokhoz szól akik látták a filmet.



2012. júl. 24. 22:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
Na a Sorstalanság meg aztán végképp egy nagy hülyeség volt. Ha elolvastátok a könyvet, biztos feltűnt, hogy mennyire optimistán áll hozzá Gyurka az egész helyzethez. Alapból azért kapott a könyv Nobel díjat, mert annyira képtelenül pozitív a hozzáállása, hogy az már lehetetlen. Egyáltalán nem volt durva, megható, ijesztő, komolyan mondom, még rendesen idilli volt, Gyurka rendre jól érezte ott magát persze 1-2 dolgot leszámítva. És mikor hazakerült, vissza akart menni, mert otthon már nem érezte jól magát. Na ezt a film teljesen felrúgja, és egész végig sajnáltatja benne a zsidókat, az alapsztori tény hogy megmaradt, de a mondanivalónak köze nem volt a könyvhöz. Ezért nem tetszett nekem.
2012. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
22%
Nekem nem tetszett.Hülyeség az egész film.Meg nem történt dolgokat dolgoz fel.Magyarul kitaláció az egész film meg a Holokamu
2012. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Hülyegyerek, attól hogy te nem bírod feldolgozni, attól az még létezett, történelmi tény, ahogy volt honfoglalás, volt Római Birodalom, volt indiánok kiirtása, volt Jézus, és minden más, ami TÖRTÉNELEM!!! Ha vitatod, azzal csak a saját hülyeségedet írod alá. Az más kérdés, hogy tényleg úgy volt-e, ahogy azt a törikönyvben leírják, mert azt meg tudjuk, hogy mindig a győztesek írják a saját szemszögükből, és nem árt utánaolvasni máshol, hogy történt valójában. Erről a filmről viszont nem tudok nyilatkozni, mert nem láttam, de mostmár tényleg letöltöm és megnézem, hátha röhögök rajta egy jót.
2012. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 homo ludensz ***** válasza:
92%
Gondolom én nem vagyok bibsi vagy nem tudok róla de ép ésszel végiggondolva én még láttam élőben gyerekként a karjukon a sokszámjegyü tetoválást amit ők is gyermekként kaptak meg. Sajnos nem meséltek sem jót sem rosszat csak éltek ahogy mi is és ahogyan lehetett a háború után. Azon filóztam hogy annyi ember hogy tudta birka módra tereltetni magát hiszen atléták és élsportolók is volta közöttük. Arra jutottam hogy anno a sorkatonaság idején minket is 20 évesen intézményesen tereltek és nem volt apelláta.
2012. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%
Most ezzel mit akarsz mondani? Hogy mért nem védték meg magukat? Mert ezen én is gondolkoztam már, hadat üzentek ellenük, és nem vették fel a harcot, hagyták magukat megöletni. De amúgy ha olvassátok a Bibliát, mindenhol az van, hogy a zsidók csak nyavalyognak hogy ez kell az kell, Isten meg állandóan megpróbált a kedvükre tenni, de semmi se volt jó nekik. Az egyiptomi rabságból sem harccal jutottak ki, hanem volt egyetlen ember, aki harcolt értük, de őt is napokon keresztül noszogatni kellett, és még így sem vállalta rendesen.
2012. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 homo ludensz ***** válasza:
76%
Nem akartam én semmit mondani azon kívül amit ott leírtam aki akarja az kiolvashatja belőle a lényeget. Mikor egy ország és annak intézményes rendje odáig jut hogy egy népet,népcsoportot vallási vagy egyéb okok miatt kiközösít és intézményesen kiáll mögüle és tevékenyen mint a csendőrség vagy hallgatólagosan mint a keresztény egyház azon igyekszik hogy vagonba rakja őket akkor az árulás az adott népcsoport ellen.A magyar zsidókkal (is) ez történt.Csak megjegyzem hogy a 19.század végén a magyar iparosodás jó részt nekik köszönhető.
2012. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
6%

Holokauszt tényleg nem volt.Hitler is leírta hogy csak akarta csinálni de nem tette.Úgyhogy ha Hitler mondja az úgy is van

Sieg Heil

2012. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 homo ludensz ***** válasza:
100%
Hát tudod ha egy hetet lehúztál volna ilyen táborok valamelyikében s nem többet és néhányszor megkínált volna az ss felvigyázó már nem is lenne olyan nagy kedved. A puding próbája hogy megeszik. Csak olyat favorizálj amit kipróbáltál, átéltél mert a többi csak duma és az van bőven.
2012. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
15%
Mit kelett volna kipróbálnom?ami nem volt?.Mert pedig Holokamu nem volt,Dédnagymamám 97 éves ő is mondta hogy soha nem hurcoltak ki Magyarországrol zsidókat a Németek sőt senkit nem hurcoltak ki.De a Vörös barátaitok annál inkább.Fehérek millióit hurcolták ki és dolgoztatták halálra.Végigerőszakolták az országot
2012. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%
Igen, a komcsik sokkal rosszabbak voltak, de valószínűleg a nagyfaterod szemet hunyt a valóság előtt, vagy ő maga sem hitte el, vagy vidéken lakott, és oda nem jutottak el úgy a hírek, akármi miatt. Nem kell játszani a hülyét. Hitler a Mein Kampfot még jóval a holokauszt előtt írta, amikor börtönben csücsült, akkor még tényleg csak egy terv volt az egész. De meg is csinálta. Aki ezt tagadja, az finoman szólva hülye. Én sem hiszem el, hogy annyi zsidót kinyírtak, meg úgy ahogy azt most állítják, de attól még nem kell az egészet letagadni.
2012. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!