Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy cég a távol keleten...

Ha egy cég a távol keleten gyártatja a termékeit, mert olcsóbb a munkaerő, az nem egyenlő azzal, hogy maga a termék is rosszabb minőségű lesz?

Figyelt kérdés
Általában a legtöbb termék, amit vásárolok, a Távol Keleten készült. Olvastam, hogy elég embertelen körülmények között dolgoztatják az embereket, és kevés pénzt is kapnak. (nagy ruházati cégek, hipermarketek). Ebből gondoltam, hogy ha így tudnak bánni az emberekkel, akkor valószínűleg ezek képzetlen emberek. Szóval nem lesz silányabb a minőség? Vagy azért nem minden üzemben van ez, hogy rosszul bánnak az emberekkel?

2012. aug. 30. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
De, rosszabb lesz. Szerintem mindannyian ismerjük a "made in China"-minőséget. De ebben a fogyasztói társadalomban a kereskedőnek az az érdeke, hogy minél hamarabb tönkremenjen, amit vettél, hogy hamar vegyél újat, és még egy újat, és még egy újat. Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb gyártót nem érdekli, hogy milyen körülmények között készül a terméke (és sajnos sok fogyasztót sem).
2012. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ezt ki lehet egyáltalán kerülni? Létezik még olyan ruhatermék pl. ami nem a távol keleten készül? Kerestem már, de nem nagyon találtam, pár kivételével. Mondjuk van olyan, hogy az egyik gyártó "made in china" termékei jobb minőségűek, mint a másiké, pedig ugyanott készültek.
2012. aug. 30. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem lesz rosszabb. Minden gyárban meg van a ráta, hogy milyen minőségűnek kell lennie a terméknek. Ahol elég alacsony az elvárás, mert az a cél, hogy olcsó tömegcikkeket gyártsanak, akkor az a termék gagyi lesz. De ha az van megadva, hogy mérnöki precizitással készítsenek el valamit, akkor az úgy is lesz, eleve már a több minőségellenőrzés kiszűri a hibás termékeket, ki sem kerülnek az üzletekbe.

Minden ember úgy dolgozik, ahogyan az neki mondva van, ha mégsem, repül és kész.

Attól, hogy valamit a Távol-Keleten gyártottak még könnyen lehet, hogy nagyon is jó.

Az, hogy melyik üzemben hogyan bánnak a dolgozókkal, mindenhol változó.

2012. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "kínai" kínai az gagyi, és többnyire másolat. A nagynevű cégek kínában gyártott termékei viszont általában legalább olyan minőségűek, mintha bárhol máshol készültek volna. Lassan az sem lesz amúgy igaz, hogy ott kevesebbet keresnek az emberek. Állítólag az elkövetkező 6-8 évben a kínai munkások bére várhatóan a háromszorosára fog nőni (a mostanihoz képest), és már nem fogja megérni ott gyártani a terméket részben a szállítási költségek várható emelkedése miatt (olaj!), részben az óriási ipari kémkedés miatt (Kínában dicsőség lemásolni egy menő terméket).
2012. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kikerülni, sajnos. A ruhákkal kapcsolatban nem tudok tippeket adni, magamra varrok. Láttam már Kínából importált, mosott folyami kavicsot(!!) is, innen már nincs lejjebb :)

Az biztos, hogy a jelenlegi formában nem lehet a végtelenségig folytatni a gyártást, ha minden cég átteszi a székhelyét a Távol-Keletre, akkor kénytelen lesznek újra versenyezni egymással és talán emelkedik a minőség.

2012. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írd ki, hogy Kína, mert Távol-Kelet és Távol-Kelet között is van különbség. Nem mindegy, hogy Kína vagy Japán, Dél-Korea.
2012. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Direkt így írtam. Nem csak Kínára gondoltam. Pl. Bangladesh. Onnan is elég sok ruha jön.
2012. aug. 31. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!