Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha meglopnak a...

Mit tegyek, ha meglopnak a lakótársaim? Hogyan adjam elő nekik?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok. Tegnap mentem este zuhanyozni, és a pénztárcám bent volt a táskámban. A szobatársaim mind ott voltak, amíg én fürödtem. Mikor visszajöttem, észrevettem, hogy a táska kicsit másképp van, mint ahogy hagytam. Ma reggel pedig észrevettem, hogy hiányzik a pénztárcámból 3 ezer forint. És biztos, hogy hiányzik, 4-en lakunk együtt, a 3 másik csajból 1 úgy-ahogy normális, a másik kettőt az elejétől fogva ki nem állhatom, hisztis majmok. De igazából bármelyikből kinézném, hogy ő lopkod. Ma vettem egy kis páncélszekrény szerűséget, és a pénzt mostantól abban fogom tartani, de pl. máskor olyan is előfordul, hogy a hűtőből eltűnik joghurt, csoki stb. azt nem tudom elzárni, és a szekrényeinket se lehet lelakatolni. Sajnos elköltözni nem tudok hova, és másik szobába se tudom átkérni magam. Elég ciki téma, de valahogy meg kellene beszélnem velük, és kideríteni, hogy ki volt. Hogyan lehet ezt előadni nekik?
2012. szept. 7. 08:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg ne tartsd egy helyen az összeset. Legyen egyik igazolványodban l db. ezres, a másikban is. Legyen egyik farmer zsebben, a következő a táskád cipzáros rekeszében, stb. akárhova szétrakva, csak ne egy helyen. És persze az sem árt, ha tudod, hogy hova raktad, amikor szükséged van rá.

Vagy éppen valamelyik könyvedbe, jegyzetedbe stb.

2012. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de a pénz kérdést remélhetőleg megoldja az a páncélszekrényke, amit vettem ma. A többi cuccomat nem tudom elzárni, az nagyobb probléma.
2012. szept. 7. 11:01
 13/17 anonim ***** válasza:
90%
unokatesómmal is megtörtént ez (érdekes az is keresztény kolesz volt) illetve én is keresztény koleszban voltam anno és rendszeresen lopták a kajám, szerencsére a pénzem nem találták vagy nem tom. Na az unokatesóm azt csinálta, hogy eldugott a szobában a kamerát ami szépen rögzítette hogy valaki a koleszból végignézi a szerényeket mikor nincs bennt senki a szobában. Szépen kirúgták az illetőt, unokatesóm visszakapta a pénzét (elég sokat lopott tőle), tárgyalás is volt.
2012. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy nagyobb méretű pénzes kazettát, mosd el alaposan, rakd bele a kajádat, zárd le, és úgy tedd a hűtőbe!
2012. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem telik kamerára, de ha telne, se tudnám, mikor dugnám el és hova, mindig van itt valaki.
2012. szept. 7. 13:33
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha le akarod őket buktatni, tedd ezt, mondjuk kell hozzá pár ezer "felesleges" forint, amit kockára teszel: A bankjegyek sorozatszámát írd fel egy lapra, fényképezd le őket, hogy jól látható legyen a sorozatszám. Aztán szépen hagyd a pénztárcát, táskát előttük, amikor kimész a szobából. Amikor visszaérsz, ne túl feltűnően, de ellenőrizd, hogy van-e hiány. Ha van, akkor nagy levegőt kell venni, és meg kell kérni őket, mutassák meg a pénztárcájukat, forgassák ki a zsebüket. Ha kerül elő papírpénz, és egyezik a sorozatszám, nincs mese, gatya van nekik.


Amikor a pénzt keresed, kezdd úgy, hogy "ne hülyéskedjetek már, adjátok vissza a pénzem, ez nem vicces". Ne higgy nekik, bármit mondanak, erősködj és irányítsd úgy a dolgokat, hogy mutassák meg a pénztárcájukat, forgassák ki a zsebüket. Csináld úgy, mintha még mindig tréfának gondolnád az egészet, így kérleld őket, hogy adják vissza, mert ez nem vicces. Ha jól csinálod, előbb-utóbb megmutatják a pénztárcájukat. Elég egyetlen olyan bankó, aminek feljegyezted a sorozatszámát és náluk van, náluk lesz a többi is... Persze azt, hogy felírtad a sorozatszámot, tartsd titokban :D.

2012. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kéne valami festék, ami a bőrrel érintkezve színesedik be. Azzal be kellene kenni a pénzt, így simán lebukna. De lehet, hogy csak túl sok filmet nézek...
2012. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!