Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Leírnád nekem milyen a 8...

Leírnád nekem milyen a 8 kerületben lakni?

Figyelt kérdés

Elvileg oda fogok költözni, kíváncsi lennél a hétköznapok hogyan telnek?

Nyugodt környéken laksz? Melyik utca?

Legvadabb sztorid?



2013. márc. 24. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez az a hely, ahol Bear Grylls egy napot sem tudna forgatni.

Elég megnézni pár videót mi megy ott. Épeszű ember nem költözik oda, legalább is addig amíg tele van öntörvényű egyedekkel.


Ezt a videót nézd meg, rövid, de leírja az állapotokat.


[link]


Itt pedig gyorsba rákerestem a "VIII. kerület" szóra egy hírportálon. BP. bűntérképét is megnézheted, gondolom az sem hoz újat.


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Woow amit én láttam videót az se semmi . Ezért tettem fel a kérdést, nektek van saját tapasztalat, erre lennék kíváncsi.
2013. márc. 24. 23:03
 3/7 anonim válasza:

20 éve lakom a VIII. kerületben, a József körút és a Baross utca kereszteződésénél. Én úgy mondanám, hogy a VIII. kerület semmiben sem különbözik Pest többi részétől. Sok embert ismerek más pesti kerületekből (VI., VII., XIII., XV.), bejáratos vagyok a lakásukba, és ezek alapján, szerintem nincs különbség. Persze bizonyos környékeken (pl. Kálvária tér környéke, Népszínház utca környéke...) vadabb a helyzet és az emberek is, ha érted mire gondolok. :) De egyébként olyan, mint máshol. Szerintem a körút közeli részek a legjobbak. Ami a lakókat illeti, még a jobb részeken is sok az úgymond átlagos ember (éjszakai bulizás, hétvégi fúrás-faragás, üvöltözés...), úgyhogy az már csak szerencse kérdése. Egyébként a legdurvább sztori az volt, amikor megkergetett minket pár roma származású fiatal. Még gyerekek voltunk, nem tudni mi lett volna, ha utolérnek, de szerencsére mi voltunk a gyorsabbak. :)

Remélem nem vettem el a kedved, szerintem, tényleg olyan, mint máshol.

2013. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsivel több mint 2 éve élek itt, de sötétbe a kisebb utcákba nem okos ötlet egyedül mászkálni, ez tény.

Nem egyszer volt hogy a mellékutcákban betörtek valahová, megfenyegették a lakókat, elvittek mindent, nem egyszer volt hogy fiatalokat vagy időseket raboltak ki, nem egyszer volt tömeg verekedés, szurkálás és még sorolhatnám. Régen voltak itt kábszeresek, de most pár hónapja el vannak tűnve mert figyelik őket. Én a főút mentén lakom, na ez az a hely ami biztonságos, még az aluljáró sem annyira vészes, ebbe a kerületbe ezt a helyet ha elhagyja valaki sötétben akkor már felkötheti a gatyáját, és csak mázlival úszhat meg bizonyos dolgokat. Ha valahol buli van akkor az utca üres lesz, akkor nyugi szokott lenni, pár óráig, de ha már nincs sehol semmi buli akkor az aktívabb emberek levezetik a feszkót mindenhol sajnos.

Ha van eszed nem költözöl ide, de még a 7. kerületbe sem, mert már állítólag az kezd durvább lenni ennél a kerületnél.

2013. márc. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A dobozi utcába lenne a lakás de asszem még nézelődök.
2013. márc. 25. 07:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem ebben a kerületben lakok, de ismerősömék már betévedtek az egyik sikátorba, amikor éjszaka mentek bulizni és épp, hogy megúszták a történeteket, mert körbevette őket vagy tíz cigány. Nem ajánlom a 8. kerületet.
2013. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

23:06-os vagyok. A Dobozi utcát nagyon nem ajánlanám, az a rész elég szörnyű. De fenntartom, hogy a körúthoz közeli részek, szerintem, elég jók.

Egyébként sokszor mászkálok éjszaka, néha a veszélyesebb részeken is, és látok is bizonyos embereket és dolgokat, de ezeket általában egymást közt intézik. Persze, hogy nem egy biztonságos környék, de más kerületekben is látok hasonlót, sőt vidéken is. Szerintem igazi minőségbeli különbség csak a jóval drágább környékeken van.

2013. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!