Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki megtanul egy nyelvet...

Ha valaki megtanul egy nyelvet anyanyelvi szinten, a gondolatai is olyanok lesznek, mintha az anyanyelvén beszélne valakivel?

Figyelt kérdés
Tehát ha elmondok magyarul egy mondatot, akkor "értem", ha elmondok egy mondatot angolul, azt is értem miről szól, de nem úgy, mint a magyart. A jelentését tudom mi, de a magyar mégis valahogy más. Nem tudom értitek e mire gondolok. Ez a képesség fejleszthető, vagy ez minden embernek az anyanyelve marad?

2013. okt. 30. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Asszem értem, mir gondolsz. Igen, ha sokat használod a nyelvet, ez ki fog alakulni. Nem is kell hozzá anyanyelvi szinten beszélni, csak az kell, hogy sokat foglalkozz vele. Én sokszor azt veszem észre, hogy vannak dolgok, amikről angolul tudok beszélni, de magyarul nehezen, mert nem beszéltem róla soha magyarul, eleve a szókincs sincs meg.
2013. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy az anyanyelv és egy tanult nyelv más agyi területeket aktivál, szóval van különbség a megértésben, még ha magában nem is fordítja le valaki anyanyelvre.


Amúgy meg hosszú idő után ki tud alakulni, hogy valaki az új, tanult nyelven kezdjen gondolkodni, tehát a gondolatai is azon a nyelven ébrednek benne.

(Pl. Schwarzenegger először alig beszélt angolul, most meg már kerüli a németet, ha csak lehet, pedig az volt az anyanyelve.)

2013. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy híres, külföldön élő ember mondta egyszer: akkor tud valaki teljesen egy nyelvet, ha azon a nyelven álmodik már.
2013. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom először magyarul tanult meg beszélni, németül csak az oviban kezdett megtanulni egy éve (kint élünk). Viszont majdnem minden éjjal beszél álmában, és szinte mindig németül.

Persze lehet, hogy gyerekeknél máshogy van, és neki a német is az anyanyelve.

2013. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.Én németet tanultam, egy idő után németül gondolkodtam és vannak dolgok amit csak németül tudok elmondani magyarul meg nem mert olyan semmi lesz fordításban, mint ahogyan az 1-es válaszoló írja. 25 év német után, most küszködöm a magyarral.
2013. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha sokat olvasok angolul, akkor angolul gondolkodok. Ha egy ideig nem olvasok angolul, akkor visszaváltanak. Magyarországon élek, és bár közelítem az anyanyelvi szintet, szerintem még nem értem el.
2013. nov. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!