Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek leteznek földönköv...

Szerintetek leteznek földönkövüliek bárhol az Univerzumban?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az univerzum méretei miatt igen, viszont szintén a méretei miatt soha nem fogunk velük találkozni.
2017. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szerintem még annyira sem biztos, mint a tudom.
2017. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy léteznek-e, de létezHETnek, mert semmilyen természeti törvény nem gátolja azt, hogy létezzenek. Persze ez nem azt jelenti, hogy léteznek is.
2017. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Abban sose hiszek, amikor valami UFO-hívő előadja magát, meg abban se, hogy a mi generációnk során idegen életet találunk. Legfeljebb valami vírusok szintjén lévő dolgot valamelyik holdon.


Egyébként meg ha megpróbálod valóban felfogni a világegyetem méreteit, meg ami azon túl, és amazon túl... akkor egyre valószínűbbé válik, hogy máshol is kialakult élet. Ha pedig közelítünk a VÉGTELEN fogalma felé, akkor logikailag szinte kötelező, hogy hajszálnyira megegyező Föld és élővilág is legyen közöttük. Ahol épp csak abban különbözik a világ, hogy egy hozzád hasonló lény most épp jobbra fordítja a fejét és nem balra.

2017. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerinte biztosan, hiszen ha megnézzük az elmúlt évtizedek csillagászati eredményeit, kezdve az első exobolygók felfedezésétől a légkörük elemézésig... láthatjuk hogy nagyon sok közeli exobolygó is alkalmas a földihez hasonló életre, a lehetséges holdjaikról nem is beszélve. Viszont nem hinném hogy kapcsolatba tudunk lépni velük. Ha csak galaxisonként (ami ugye több milliárd csillag bolygókkal) 1 civilizációval számolunk, már így is rengeteg "életet" feltételezhetünk több milliárd galaxisban, de elérhetetlen távolságban és talán más időben is. Szerintem egyébként a földkívüli élet közelebb lesz mint gondolnánk, de az intelligens fajok akikkel kommunikálni tudnánk sokkal ritkábbak lehetnek, hiszen az evolúció másképp játszódhatott le. Lehet számolni a Drake-egyenlettel.
2017. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!