Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjek neki? Rajzolás,...

Hogyan kezdjek neki? Rajzolás, festés!

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni (hobbiból) rajzolni, festeni. Régen, gyerekkoromban állítólag volt hozzá képességem. Most, fiatal felnőttként szeretném magam kipróbálni.

Tudnátok festéssel kapcsolatos honlapokat linkelni? Bármiféle ötletnek, tanácsnak is hasznát venném, hogy mégis hogyan kezdjek neki:)

(csak magamnak szeretnék "alkotni"):)


2011. márc. 29. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Egy közeli könyvtárból vedd ki ezt a könyvet vagy vásárold meg.

Belekezdtem és ameddig eljutottam, az egyértelműen fejlődés volt. Sajnos az idő és aztán lelkesedés hiánya miatt abbahagytam. Biztosan meg lehet tőle tanulni rajzolni. Igaz, sokan (akik még életükben nem vették a kezükbe a könyvet) azt mondják nem lehet, ehhez születni kell... Rájuk nem kell hallgatni.

2011. márc. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
először is kezd egyszerű tárgyakkal,pl kocka alakja legyen vagy henger a gömb formát meg old meg almával stb.Mert először a formákat kell megértened és meg kell tanulnod az arány szabályait, ha ezzel megvagy kezdhetsz modellt rajzolni először csak portrét és ha már ehhez is értesz akkor jöhet a teljes alak(portré alak próbálkozhatsz a csendélettel)mondjuk csendéletnél először ceruzával és ha már úgy érzed révben vagy kockáztathatsz pl tollal hisz azt nem lehet javítani, és ezen belül lehet akvarellel festeni később olajfestékkel kinek mi tetszik, a szénnel való rajzolás is jó móka.Egy tanács modellnek használhatod a tv-t lemerevíted vagy fotókról rajzolsz vagy neten keresel képeket,nem kell ehhez élő alany:)Mindenesetre szerezz több féle ceruzát egy rajztáblát és hozzá szögeket amihez rögzíted(vagy jó az iskolás rajztábla is)
2011. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
portré alak után próbálkozhatsz csendélettel,ez van néha azt hiszem leírtam valamit de csak a fejemben tettem meg:D
2011. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat:)
2011. márc. 30. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Úh, én nem a jobb agyéltekés rajzolást ajánlanám...

Viszont annál inkább Szalai Zoltán : A kockától az aktig c. könyvét.

Emellett érdemes megtanulnod 3D-ben is dolgozni (egyszerű: agyagozz, mintázz, vagy akár gyurmázz, tömindegy.)


Kezdj mindent kockológiával. Ez legyen a szilárd alapod. (Itt megtanulod a perspektívát, arányokat, rálátásokat, kompozíciót is tudsz gyakorolni... és még sorolhatnám- bár igaz, ez a legunalmasabb része.)

Ezek után térj át a hengeres testekre (ellipszisek, gömbök és társaik )

Majd összetett formákként a csendéleteket ajánlom folytatásként ( ha úgy haladsz, ahogy eddig írtam, akkor már nem jelent nehézséget a komponálás és a méretarányosság. A textúrákkal akár később is ráérsz foglalkozni, inkább az arányokra figyelj, mint az aprólékosságra.)

Az arc rajzolásához pedig Szunyoghy András: Portré- és kézrajzolás című könyvét tudom ajánlani. (bár a portré már elég összetett, arról még órákat lehetne itt regélni, de azt mondom, inkább tapasztald ki, az a legbiztosabb módja.)


A festésről.

Rajziskolákban bevett módszer, hogy amolyan tesztként beállítanak pár színes drapériát, és csak a színt, amit látsz, azt kell felvinned. Nem is kell hasonlítania a formának, csak a színeknek. (A tesztben utána oda szokták vinni a színt, amit kikevertek, és ámulnak-bámulnak, hogy milyen tükröződés vonta el a figyelmülket, vagy mennyire másképp fénylik az anyag közelről, és mennyire hasonlít/nem hasonlít az árnyalat.) Ez egy nagyon fontos alapköve a festésnek. Ha színérzék van, akkor gyakorlatilag győztes vagy, úgy sokkal könnyebb haladnod (persze még a technika is ezerféle lehet, ezt megint egy órás előadásban lehetne leírni, de ha tapasztalod, az úgyis sokkal többet tanít.)


Kezdetnek ennyit tudok ajánlani. A többi meg jön magától.:)

Kitartás, és jó munkát :)

2011. jún. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!