Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyik ország kultúrája áll...

Melyik ország kultúrája áll hozzád legközelebb?

Figyelt kérdés

Csak néhány példa: Nyugat-Európai országok (Anglia, Németország, mediterrán országok) ; USA ; ázsiai országok (Kína, Japán); Oroszország.


Ezek csak példák, de ha valakihez valamely más ország kultúrája áll közelebb, azt is írhatja. Indoklást is kérek!


2011. jún. 13. 16:11
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
25%

>> Plusz vonzanak valamiért az északi országok, nem tudom miért


Röhögni való !! Nem tudod miért ? Én tudom, megmondom: azért, mert a pénz és a jólét jellemzi őket. Érdekes, hogy senki se vonzódik Jemenhez, pedig vadregényes tájak vannak ott, kőkemény morál, stb. Senki sem vonzódik Paraguay-hoz vagy Afganisztánhoz - pedig szépsége vetekedik Svájccal. Sőt, Svájchoz sem vonzódik a jónép - mert a tudatalattiban be van táplálva, hogy azok úgyse fogadnak be. Inkább vonzódik Skandináviához, mert ott szórják a pénzt az érdemtelenre, könnyű oda eljutni és nem nagyon rúgják ki az embert, mert kell a gyerek, a készen képzett munkaerő.

Szegény álmodozó nyomor ! Ti még nem tudjátok, hogy ennek is ára van és nem kicsi...

2011. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelország, Olaszország.
2011. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

"Szegény álmodozó nyomor ! Ti még nem tudjátok, hogy ennek is ára van és nem kicsi..."


És mi lenne az, ha már ennyire osztod az észt?


Izland meg Feröer például nem a letelepedési lehetőségek miatt vonz, hanem a természeti szépségek miatt. No meg a sarki fény. Amit írtál Skandináviáról, azt beismerem, bár nagyon tetszik a természethez való hozzállásuk és a mentalitásuk is.

2011. jún. 13. 20:10
 24/60 anonim ***** válasza:

19.49, és mi az ára?

Egyébként meg hülyeséget beszélsz, hogy kell oda a gyerek, mert a skandináv országokban a legnagyobb a természetes szaporodás Európában Írország és Franciaország után. Másrészt meg Dániában nagyon kevés a bevándorló a többi nyugat-európai országhoz képest.

2011. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
100%

Irán

a családok, barátok közötti szoros kapcsolattartás, kölcsönös (anyagi) támogatás szimpatikus nagyon. tényleg nincsenek országhatárok, valaki honfitársuknak problémája van a világban, azonnal indulnak, és intézkednek. naponta skypolnak a családtagjaikkal.

elég hagyományosan nevelnek, így engedelmesek a gyermekek.

az idegen ismerőseim közül ők tanulnak meg magyarul a legszebben, leghelyesebben, és szeretnek minket, mert azt gondolják, hogy valahol testvérek vagyunk.

Iránban csodálatos építészeti alkotások vannak, gyönyörű ékszerek, szőnyegek.

ha nem lenne ilyen ingatag a politikai helyzet, szívesen elutaznék oda nézelődni, ismerkedni.

2011. jún. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen a magyar. Mivel nem jártam külföldön, csúnya volna, ha nem így lenne; mások által összehantázott, fele igaz-fele nem jellemzőkből és légvárakból épített dolgokért rajonghatnék. Itt élek, tudom, hogy itt milyen, és közel sem olyan sz@r, ahogy sokan mondják. Hozzám ez áll közel és szeretem:)
2011. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

"Itt élek, tudom, hogy itt milyen, és közel sem olyan sz@r, ahogy sokan mondják. Hozzám ez áll közel és szeretem:)"


Engedd meg, hogy hozzáfűzzek valamit:


Tény, hogy nem olyan rossz, mint ahogy mondják (bár mondom ezt úgy, hogy Budapest egyik, ha nem a legszebb részén lakom), mert az emberek szeretnek túlozni, de általánosságban szerintem az az elégedetlenkedés oka, hogy nem használjuk ki eléggé azt, amink van. Hogy nem tesszük azt, mint a nyugati országok, nem megyünk olyan messzire a fejlődésben, amennyire csak tudunk. Nem törekszünk eléggé.

De ezzel együtt én is szeretem az országot. Bár inkább a kultúráját és a természeti adottságait, mint a jelenlegi kollektív mentalitást.

2011. jún. 14. 13:16
 28/60 anonim ***** válasza:
én is szimpatizálok a skandináv országok kultúrájával, leginkább a már leírt okok miatt. így aztán skandinavisztikát tanulok =)
2011. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

Más az, hogy kikkel szimpatizálok és, hogy milyen vagyok.


Svédországban nagyon jól éreztem magam, nagyon kedveltem az ottani embereket és imádnék ott élni (leszámítva a hosszú sötét, téli estéket),DE emberileg abszolut nem érzem, hogy olyan lennék, mint a svédek... a magyarokhoz képest kifejezetten türelmes, és nyugodt vagyok... de amit a svédeknél tapasztaltam... na az azért már több mint túlzás.. bár nyilván ők jobban megengedhetik magukat, hogy türelmesek és ráérősek legyenek... :D

2011. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:

Hát hozzám a magyar, orosz, ukrán, fehérorosz, kínai, japán.

És minden ami nem nyugatra van mert az a gonoszok földje. Hogy miért? Mert a háttérhatalom. Ja és nem szeretem annyira a déli világot sem, tehát valahogy így a Magyarország vonala határolja be az egészet...


Infó: [link]

2011. jún. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!