Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyik ország kultúrája áll...

Melyik ország kultúrája áll hozzád legközelebb?

Figyelt kérdés

Csak néhány példa: Nyugat-Európai országok (Anglia, Németország, mediterrán országok) ; USA ; ázsiai országok (Kína, Japán); Oroszország.


Ezek csak példák, de ha valakihez valamely más ország kultúrája áll közelebb, azt is írhatja. Indoklást is kérek!


2011. jún. 13. 16:11
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
0%

"Egy főre jutó 2 888 dollár (Kolumbia)

Mo.: Egy főre jutó 12 914 USD (47)"

Hát valóban nem egyhatoda, de majdnem :D


Pedig ha mama-papa pénzügyekkel foglalkozik, akkor elég valószínű, hogy jó környéken laknak és tehetős család, had tudjam már jobban :D

Mellesleg Ny-Eu ugyan oylan mint itt, nem is imádom.

2011. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
42%

Nem azt mondtam, hogy hullacsórók, hanem nem gazdag drogbárók 10 emeletes villával és 3 Mazerattival. Egyszerű emberek, úgy, mint akármelyik közgazdasággal foglalkozó ember.

Amit írtál (2888 USD), az 96-os adat, a friss - 2009-es - az 5800 USD. Oké, legyen Magyarországnak több a GDP-je, mégis hol jobb élni? Lehet, hogy ez is ízlések és pofonok, de inkább döglök éhen egy idegen országban, minthogy itt gazdag legyek! Undorító emberek a szemétdomb tetején, mocskos alkoholisták, akik a családjuktól veszik el az utolsó 100 ft-ot pálinkára. A Himnuszunkból is csak az árad, hogy jajj a szegény Magyar... Semmi optimizmus, semmi boldogság! Szánalmas egy nemzet a magyar!

2011. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
69%

Akkor te is szánalmas vagy ;) Nem vagyok turbómagyar, de az ilyeneket tényleg lebaszhatták volna, ha nem is a Taigetoszról, de legalább a Badacsonyról, vagy valamiről ^^.

Mikor húzol ki egy kitalált meseországba, a kitalált, sose volt nemzetéhez?

2011. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

A Himnuszról megy egy szót se, ez egy igazi himnusz, nem egy katonainduló, vagy egy átírt ivódal.


Bazzeg, azt ne mondd már, hogy ez a b-kategóriás ízé jobb a magyarnál: http://www.youtube.com/watch?v=cM8XCSZ3zz4

2011. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
0%

Amint lehet, megyek, aztán kárörvendőn fogom nézni, hogy 20 év múlva vagy nem lesz munkátok és sorban éhenhaltok mint az etiópok, vagy a romáknak fogtok ingyen dolgozni napi 1kg kenyérért cserébe - ugyanis ennek az eladósodott Magyarországnak a jövője kb. ennyi. Jól mondta az origo-n a "diplomás cigány" hogy ez lesz pár év múlva. Már most azt látom, hogy az utcán egyetlenegy 15 éves cigánygyerek fenyít 10 magyart, mert azok nem mernek a sarkukra állni. Ízig-vérig magyar vagyok, de megérdemlitek, ha semmit se tudtok tenni ellene. Azt hiszed én nem tudom a történelmet, nyuszibogár? :) Azt hiszed, nem tudom, hogy Kádár papa mindent zsebre tett? Utána jött Viktor, a mi mesterünk, aki ha nem is javította, de szinten tartotta a színvonalat. Aztán Medgyessy apánk, a II/III-as ügynök, kit váltott a mi drága barátunk, aki elqrta (persze most nem soroltam fel mindenkit - mielőtt belekötsz). Most visszatért Viktor báttya, és csinálja nekünk a politikát a 400 ft-os cukorral meg a 400 ft-os benzinnel. EGYETEK! Emeljük a politikusok fizetését, hiszen azok úgyse raknak zsebre eleget; emeljük a bankárokét is, nehogy már ne tudjon új A6-os Audit venni. A köztisztviselőkét? Minek az? Minek emeljem én annak az ápolónőnek a bérét, aki nap mint nap a sz*rba turkál, kitéve magát mindenféle betegségnek? De az ágypótlékot megvonjuk tőlük, hisz kell az Új Magyarország projektbe (és akkor Dél-Amerikában olcsó az emberélet, mert Chile-ben beomlott egy bánya, és leadta a Tények? pff)! Tudunk mi az Új Magyarország projekten kenyeret venni? Nem, de minek a kenyér, hisz van új főtér méregdrága játszóparkkal, 4 szökőkúttal és 6 szoborral, amik végülis teljesen fölöslegesek. Na, EZT utálom a magyar mentalitásban.

Másik válaszoló: tanulj meg spanyolul, hallgasd meg újra Kolumbia Himnuszát; ha egy kicsit is ismered a Bibliát, látni/hallani fogod, hogy "az a b-kategóriás izé" szívhezszólóan gyönyörű. Ha nem vagy elég hívő, egye kukac, hallgasd a Magyart, amiben csak a nyöszörgés meg a nyavajgás megy. Megáldott minket Isten? Nem. Ellenben az amerikaiakat, akiknek pörgős "előre a győzelemért" stílusú himnuszuk van, megáldotta. Nem hiszek az áldásokban, ez pusztán szarkazmus akart lenni.

Még valami: nem utálom a Magyar Himnuszt, egyszerűen nem fogott meg. Attól, hogy magyar vagyok, még nem kell minden egyes magyar zenének tetszenie. Ennek ellenére minden ünnepségen én éneklem a leghangosabban a Himnuszt. Ezt hívják tiszteletnek, amit én ismerek, ellentétben veled, te "b-kategóriás izé".

2011. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:

Oké, akkor menj a korrupcióról híres, Mo-nál sokkalta szegényebb országba jobban élni, te iq fighter. Mindig is a nyomorral kötötték össze Dél-Amerikát, és ne gyere azzal, hogy ez Kolimbia blablabla, mert nem sokat számít ;)


Ez a valami meg akkor se jó Himnusznak. Nekünk is lehetett volna olyan Himnuszunk, hogy a hasunkra ütünk, írunk egy pörgős valamit, aládobunk egy kis emelkedett szöveget, megspékelve a magyarok győzelmeivel, oszt nesze nektek himnusz. Te egy nagy fafej vagy, pláne, hogy az se tűnik fel, hogy az előtted lévő két kommentet, ugyan az írta (én) :)

2011. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:

Mert Himnusznak csak az emos, szánalmas, siralmas, temetésre is túl lassú zenék a jók? Olyan beszűkült a látóköröd, hogy azt már elhinni nem lehet. Mindegy, majd szólj, ha felébredtél, kinyitottad a szemed, kimentél az utcára és körbenéztél, megszemlélvén mindazt, ami a mai Magyarországon megy. Szerintem Dél-Amerikát sosem kötötték össze a szegénységgel, de lehet, hogy az ujjad eltévedt a térképen, és épp Afrikát szemléled. És csak azért is azzal jövök, hogy Kolumbia, mert Dél-Amerika egyik leggazdagabb országa Venezuelával együtt (jöhetsz megint a GDP-vel, romanisztikán tanulok Spanyol szakon, tehát Dél-AMerika politikáját/pénzügyeit/gazdaságát is, úgyhogy tudom miről beszélek).

Nem kívánok erről többet vitatkozni, amúgy is te kötöttél belém. Ha nekem az tetszik, akkor ne olts már le, mert más a világszemléletem mint neked. :) Ez most olyan, hogy van aki az uborkasalátát szereti, van aki a jégsalátát.

2011. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

Jóba.zdmeg, akkor himnusz csak pattogós kocsmadal lehet? Na ugye, hogy hüly.e vagy :)


"Dél-Amerikában hatalmas szakadék tátong a gazdagok meg a szegények közt. Venezuelában, Paraguayban, Brazíliában, Bolíviában és több más országban a leggazdagabb 20% birtokolja az ország vagyonának 60%-át, a legszegényebb 20% pedig mindössze az 5%-át. Ez a hatalmas szakadék szemmel látható több dél-amerikai nagyvárosban, ahol a nyomornegyedek a felhőkarcolók és luxusvillák mellett terülnek el. Az utóbbi időben a legtöbb dél-amerikai ország a végsőkig eladósodott."


Nem akarom az egészet kimásolni, elég ráguglizni Dél-Amerikára. Venezuela meg gyakorlatilag egy burkolt diktatúra, de itt mindenki egy kétharmad miatt sír, ami többet nem is lesz. Ez csupán a vicc, mindenki nyávog, elmegy, ahelyett hogy optimista lenne, vagy tenne valamit és pont mindig ezzel jönnek a külföldimádók :D

2011. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

Oké, menjünk vissza elsőbe, és tanuljunk olvasni-értelmezni. Azt írtam, hogy NEM UTÁLOM a Himnuszt, csak nekem NEM JÖTT ÁT, de TISZTELEM, mert egy Himnusz, és a NEMZETEM Himnusza. B*szódjálmármeg a Himnuszokkal haver(lány).

Tőlem írogathatnak róla bármit a szupermagyarok, mert ők mindent fikáznak, csak az a jó, ami az övéké. Én ott szeretnék élni, és erről se a google, se bármely másik keresőprogram nem tud lebeszélni, ahogy te sem. Nagy a szegénység... És? Ha téged a pénz boldogít, meg a gazdagság, akkor csak sajnálni tudlak. Ne higgy már el mindent az interneten. Ha most kiírom netre, hogy a dohányzás egészséges, és 100 másik website is lemajmolja, te meg elolvasod, akkor elhiszed? Voltam már ott, és a felhőkarcolók mellett érdekes módon nem találtam nyomornegyedeket! Akkor most ki is él álomvilágba? És ha én azt mondom neked, hogy nyócker? Vagy Gyöngyöspata? Mindenhol lehet sz*r, lepukkant helyeket mondani...

2011. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
Az meg hogy mindenki elmegy... Hallod, ha téged is 4.-8. osztályig vettek volna körbe minden nap a romák, nem hiszem, hogy te is szeretnél maradni. Lehet, hogy a te szüleid milliomosok és elit iskolában tanultál, de én nem, és átéltem ezt. És nemcsak én, velem az összes többi magyar is. Tudtunk ellene tenni? Nem, mert szóltunk a tanárnak, az csak legyintett; szóltunk a rendőrségnek - ők se tettek semmit, a gyereket csak a 23. tette után tették át másik osztályba (kíváncsi vagyok, ahhoz mennyi kell hogy magántanuló legyen... 186 emberölés és 524 nemi erőszak?). És akkor hol korruptak? Oké, hogy itt nem lehet őket lefizetni, de rettegnek a sötétebb bőrűektől, féltik a családjukat. Kinevethetsz, de ez is egy nyomós ok, amiért itt akarom hagyni ezt az országot.
2011. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!