Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyik ország kultúrája áll...

Melyik ország kultúrája áll hozzád legközelebb?

Figyelt kérdés

Csak néhány példa: Nyugat-Európai országok (Anglia, Németország, mediterrán országok) ; USA ; ázsiai országok (Kína, Japán); Oroszország.


Ezek csak példák, de ha valakihez valamely más ország kultúrája áll közelebb, azt is írhatja. Indoklást is kérek!


2011. jún. 13. 16:11
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

"Dél-Amerikában hatalmas szakadék tátong a gazdagok meg a szegények közt. Venezuelában, Paraguayban, Brazíliában, Bolíviában és több más országban a leggazdagabb 20% birtokolja az ország vagyonának 60%-át, a legszegényebb 20% pedig mindössze az 5%-át."

Legyünk most 5 percre matematikusok. Tegyük fel, hogy van 100 forint, arra 100 ember. A 20 leggazdagabbnak összesen van 60 ft - 1 ember=4 ft, a 20 legszegényebbnek pedig 5 ft - 1 ember=0,25 forint. Marad 35 ft 60 emberre, az pedig emberenként majdnem 2 ft. Hol van itt a hatalmas szakadék? Ez Magyarországon is így van, aki milliárdos, annak sok van, aki csóró annak kevés - pontosabban nem kevés, mert az államtól kap, épp ezért van évek óta a fizetési mérlegünkben hiány. A középréteg meg hozza a nagyátlagot itt is, úgyanúgy mint ott, szóval byebye google. :)

2011. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
leggazdagabbnak összesen van 60 ft - 1 ember=3 ft... legszegényebbnek meg 35 ft 60ra, az meg 0,6 kb... Bocsi, elszámoltam, este van már :) Ha megnézed, az állításom így is helyes: a politikus fizetése 1.000.000 ft+, átlagemberé meg 150.000. Azt ne mondd, hogy itt nincs szakadék - talán nagyobb mint Dél-Amerikában, pedig a gazdagokról és az átlagemberekről írtam.
2011. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gazdag, nem elit suliba jártam (gimibe igen, mert tanultam és ez ingyen van), itt is vannak cigányok, de gyakorlatilag majdnemhogy közéjük mész oda....
2011. júl. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Kína/Monaco.
2011. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem: Japán. Utána: Korea, Tajvan, majd jön Európa: Németország és Csehország. Ezen kívül még szeretem Ausztriát, Skandináviát és Írországot.

Viszont Angliát, Franciaországot, Svájcot, Kelet-Európát és a mediterrán országokat valahogy nem bírom.

Kolumbiáról annyit, hogy megértem, ha valaki azt szereti, de még egy olyan ország a Földön, ahol akkora lenne a korrupció, nem sok helyen van, talán Afrikában, de arról meg már ne is beszéljünk...

2011. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Egyébként maga a kínai kultúra vonz, az emberek és a mentalitás is, de magát az országot annyira elcsúfította a szocializmus, hogy inkább Tajvanon ismerkednék a kultúrájukkal. (Elég, ha megnézed, régen hogy nézett ki egy kínai város, és ma hogy néz ki.)
2011. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
Amivel én foglalkozom, azt a népi Kínában lehet jobban megismerni.
2011. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
USA
2011. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Magyarország!
2012. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
japán ^^
2013. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!