Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kinek jó a húsvéti locsolkodás?

Kinek jó a húsvéti locsolkodás?

Figyelt kérdés
Van aki kedvét leli benne vagy általában kötelességnek tartjátok?
2010. ápr. 5. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
A kisfiúknak biztos jó, mert kapnak érte csokit meg pénzt. Értelmét amúgy nem látom.
2010. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nekem! Én szeretem :D Kár h mostanában a legtöbb embernek fáradtság főzni vmi sütit meg 2 szót beszélnie a rég látott rokonokkal.

16/F

2010. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon vannak olyan települések, részek, ahol néphagyománnyá nőtte ki magát a húsvéti locsolkodás. Alföldön ezt nagyban űzik, illetve a Néptáncosok körében gyakori még a hagyomány őrzése!

Nagyobb városokban, fővárosban ez nem divat, vagy ha mégis elmennek locsolni az ifjak, akkor főként pénzért, a piros tojásokat eldobálják. Vagy pedig a meghívásért, amit sokkal jobb dolognak tartok, bár újabban alkohollal is kínálják a 13-14 éves locsolókat ami nem szép dolog!


Én személy szerint nem locsolok, mert nem érzem ennek szükségességét, illetve úgy érzem, én már kinőttem belőle!

2010. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

én 21 vagyok és voltam ma locsolkodni. Mindenhol nagyon örültek.

Szerintem ez egy megőrzésre méltó hagyomány. (pl a nőnapot azthiszem a virágárúsok találták ki, hogy fellendítsék az eladásaikat. Az egy üzleti fogás, ehhez képest kb 10x népszerűbb)

2010. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Sztem fölösleges...
2010. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Idén először volt nálunk egy olyan társaság, akiken látszott, hogy igazán komolyan és jól csinálják: tegnap este felmentek egy tanyába a srácok, minden lánynak írtak küön személyre szóló verset (persze sok ihletadó bor mellett :) ), a kapunk előtt elkezdtek énekelni, hogy menjünk ki, aztán a húgom mintegy hatvan kiter vízzel leöntötték (nem mellesleg megmosták a kapunk, amire már ráfért :D ). Aztán feltöltötték a vödröket vízzel és énekelve mentek tovább. Szerintem ők is nagyon élvezték, de a szüleim is odáig voltak, hogy ilyen aranyos társaság még nem jött eddig hozzánk. Szép szokás ez a locsolkodás és igazán jó bulit lehet belőle kreálni. Este vonulnak vissza a tanyába és a lányok már tervezik, hogy az egyenjogúság nevében ott majd jól visszalocsolják őket :)

Szerintem ez mindenkinek jó :)

2010. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

minden értelmes embernek


ez nem néphagyománnyá nőtte ki magát, hanem EZ a néphagyomány, amit ma illik divatjamúltnak és cikinek tartani...

2010. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
25 éves nőként én már kinőttem belőle. Sütni szeretek, meg főzni is, de nem akkor, amikor mások szerint kell. Amúgy se jön senki néhány éve, idegeneknek nem nyitok ajtót, szervezek én magamnak programot, meg be kell fejeznem a szakdolgozatomat, mivel tegnap elmaradt, mert felidegesítettek (szomszéd), ma megcsinálom addig, amíg csend van. Úgyhogy van dolgom, a locsolók csak akadályoznának.
2010. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

A fenét felesleg,ma az ismerőseimet,meg a barátaimat meglocsoltam,összekapartam 25 ezret ,úgyhogy most már megtudom venni a jó kis puma cipőt amit kinéztem magamnak

Kicsit ég a pofám a versmondás közbe,de valamit valamiért.19/F

2010. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
A csajok ennek a 25nek a többszörösét fogják legombolni rólad életed során úgyhogy ne égjen a pofád :P
2010. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!