Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az a mondat, hogy...

Mit jelent az a mondat, hogy "Home is where the war is. "?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ez arra vonatkozik, hogy ahol lakik, ahol az otthona van ott éppen háború van, VAGY ez azt jelenti, hogy ott érzi magát otthon ahol háború van, legyen az bárhol?
2011. okt. 21. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy slogan a jatekra.

"Home is where the heart is'-bol jon. Ahol a sziv van az az otthon. Ott erzed jol magad.

Itt ki van forditva egy szojatekra, de csattanos mivel ez egy haborus (war) jatek.

2011. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a játékból van, de azt nem nagyon ismerem, nem is menne a gépen, de ez a mondat nekem tetszik, ezért érdekel pontosan mit fejez ki.


Tehát végeredményben ez egy olyan ember szájából hangozhatna el, aki a háborúban (legyen az a világ bármely pontján) érzi otthon magát?

2011. okt. 21. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy valaki is jol erezne magat egy haboruba.

Egy jo marketes gondolta ki ezt a kifejezest, abbol amit irtam.

Latod, Neked is tetszik, felfigyeltel ra. Amugy lazabban leforditva, lehet "ott kell lenni, ahol haboru van". Most mar erted jobban a marketes ugyesseget?

2011. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, kíváló szlogen és természetesen én sem esem abba a hibába, hogy a realitásban vizsgálom, a kérdésem csakis elméleti, hogy a háborúban magát otthon érző ember mondaná.
2011. okt. 22. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!