Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A következő mondat fordítása...

A következő mondat fordítása (jó angolosok)? Speaking and listening involves many skills that can be used elsewhere in English work and offers an immensely enjoyable change from reading and writing.

Figyelt kérdés

Úgy nagy vonalakban értem, de ami nem 100%ig tiszta az pl az English work.... mármint hogy az angollal való foglalkozásra gondol vagy hogy fordítanátok pontosan? Továbbá a change from reading and writing. Miért from-ot használ? Hogy élvezetes változás az olvasáshoz és az íráshoz képest? Légyszíves ezekre fókuszáljatok főleg.

Nagyon köszönöm


2011. okt. 26. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én így értelmezem:

A beszéd és a szöveghallgatás sok olyan készséget magában foglal, ami hasznosítható az angol tanulmányok más területein is, és rendkívül élvezetes változatosságot nyújt az olvasás és írás mellett/után.

2011. okt. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bánomisén ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Azért "change from reading and writing" mert azokRÓL váltasz át a beszédre és a szöveghallgatásra.

2011. okt. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hitman2000 válasza:

Nagyon függ attól, hogy milyen szövegkörnyezetben található a mondat? Mindazonáltal így arra utalhat, hogy a "speaking & listening" (mint beszéd és beszédértés) előnyösebb lehet Számodra, nem csak a külföldi munkáknál, hanem a "reading & wirting" (írást és olvasást) is élvezetesebbé, mondhatni érthetőbbé teszi. Pont az ilyen mondatok fordítása miatt, ugyanis ha adott egy mondat amit le kell fordítanod, és halvány elképzelésed sincs, hogy miről szól, akkor fejben belehelyezheted egy oda illő szövegkörnyezetbe, és már értelmet is nyert a mondat. Persze akadnak olyan kifejezések is amiket nem kell, vagy nem lehet lefordítani. Azoknál szintén nagy hasznát veheted a Listening-nek. Ha pedig magadnak fordítanál, én azt mondom, inkább ne tedd. Csak olvasd és értsd meg. Sokkal hamarabb végzel vele, mint ha mindig lefordítgatnád magadban.

Sok sikert...

2011. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!