Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia, olasz és spanyol...

Francia, olasz és spanyol nyelvek közül melyik kettőt érdemes a leginkább elsajátítani?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 05:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Az olasz és a spanyol hasonlítanak egymásra és ezt a párosítást könnyebben meg tudnád tanulni.
2009. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha világ viszonylatban gondolkodunk akkor a francia és a spanyol nyelv a két legjobb a kérdéses három közül. A spanyolt Dél-Amerika legnagyobb részén és Afrika nagy részén beszélik, a franciát Afrika és "Óceánia" nagy részén. Az olaszt leginkább csak Olaszországban és néhány környező országban regionálisan vagy második(harmadik) nyelvként használják.
2009. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Olasz + spanyol

mert egyszerűek és egymásra is hasonlítanak, tehát egyik után gyorsan tanulható a másik

2009. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
hogy ne legyen könnyű választanod: én is a spanyol franciát javasolnám! utána,ha van még kedved könnyebben meg tudod majd tanulni az olaszt és az angolt is!
2009. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Na van itt pár sületlenség ....

Egyértelműen 1. spanyol, 2. fracia, na de hogy könnyű lenne bármelyik, azt azért megkérdőjelezném, én nyelvszakos vagyok, de akkor hasonlítsuk csak az angolhoz, aminél egyszerűbbet ugye kitalálni se lehetne már, na most akkor egy újlatin, ráadásul a spanyol azért tudod jóval meredekebb, de logikus is, azaz nagyon komplex, bonyolult valóban, de végletesen logikus. Erre majd akkor jössz rá, ha eljutsz olyan középfokig kb, és találkozol az apró de meghatározó kis sajátosságaival ...


Na most azért annak ellentmondanék, hogy olasz-spanyol mert hasonlítanak, ugyanis nekem pl nekem nem egy évfolyamtársam pont azért adta le az egyik vagy másik szakot akik ezt a kettőt vitték párhuzamosan, mert egyszerűen a hasonlóság miatt kattantak be, képtelenek voltak egyszerre tanulni őket, és beláttam én is, baromira nem egyszerű. Na kezdőként pedig két "hasonló" (bár ebben is kötekednék, de mindegy) nyelvet elkezdeni, kifejezetten idiotizmus már ...


Úgyhogy hát te döntesz de ha egyáltalán beszélhetünk nehézségről, akkor én most magyar nyelvi szemmel nézve azt mondom, hogy az olasz a legkönnyebb talán, és a legaprólékosabb, a legtöbb energiát igénylő meg a francia és spanyol egy azon szinten, de más okok miatt.


Na hát ezt mondom én, aztán majd más nyelvész is hozzá szól ... Világviszonylatban viszont a leghasznosabb kétség kívül a spanyol.

2009. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
Mindenképpen elsősorban a spanyolt. Aztán az olaszt. A franciákat én utálom annyira, hogy soha nem tanulnám meg a nyelvüket.
2009. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Én az amerikaiakat utálom (lehet, hogy jobban, mint te a franciákat), mégis megtanultam angolul!

Egyébként nem ez volt a kérdés!

2009. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
A 10:30 as vagyok. Épelméjű ember Trianon után nem szimpatizálhat a franciákkal...
2009. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Trianon :D hagyj már békét az ilyenekkel, ember. Leszarom. Amúgy a fentieknek: egyáltalán nem vagyok kezdő, mi több sokak szerint jó a nyelvérzékem, ezért is mernék egyszerre két nyelvet is bevállalni. De köszönöm mindenkinek a választ, meggyőztetek, a francia-spanyol lesz a kölök akkor :-)
2009. máj. 4. 12:56
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

10:30-nak: A fórum alapszabályzata értelmében a Te megjegyzésed nem ide illő!

A kérdezőnek:

- Francia: az angol túlsúlya ellenére a diplomácia első számú nyelve, az ENSZ-nek második számú hivatalos nyelve (Iratlan szabály, hogy tökéletes francia nyelvtudást várnak el az főtitkári címre pályázótól)

- Spanyol: az is az ENSZ 6 hivatalos nyelvének egyike, és Brazília kivételével az egész Latin-Amerika állam-, illetve anyanyelve.

2009. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!