Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia, olasz és spanyol...

Francia, olasz és spanyol nyelvek közül melyik kettőt érdemes a leginkább elsajátítani?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 05:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanezen rágódtam anno,aztán a foci vb döntött,aki nyeri(milyen véletlen,hogy pont ők versengtek és ugye az olaszok győztek így elvileg azt kellett volna,de végül a japnt kezdtem el:D


Amúgy az olasz szerintem könnyebb bár nekem nem szebb nyelv mint a francia:D

2009. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

persze, az olasz jóval könnyebb, a francia a nyelvében is legalább olyan kis különc mint amilyenek ők maguk.


Figyi, itt most nem arról van szó, hogy jó -e a nyelvérzéked vagy sem, több nyelvet felsőfokon beszélő egyetemi docenssel beszéltünk egyszer hasonló témáról, amíg te nem kóstolsz bele mélyebben valamelyikbe, egyszerűen zöldség lenne ilyet kijelenteni.


Na aztán nagyon szűken a kérdésedre? "érdemes", nos ha ezt kifejezettten gyakorlati szempontból kérdezed, akkor

1, spanyol

2, francia

3, olasz

de sztem ez egyértelmű.

2009. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
15:38-nak - Érzelmileg biztos igazad van, lehet, hogy zenész fülednek is, de a francia - ENSZ nyelv, diplomáciai nyelv, volt gyarmatok tucatjai - praktikusabb. Jómagam, sajnos "csak" franciául, oroszul és angolul beszélek, és nem nagyon tervezem, hogy újabb nyelv tanulásába belevágnék, de ha rászánnám magamat, - a kettő közül - a spanyolt választanám.
2009. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

1. a világ legkönnyebb nyelve a spanyol, ugyanakkor Dél-Amerika nagy részén használják, és Mexikóban is.

2. a francia a diplomáciai nyelv, tehát érdemes megtanulni.

3. helyen áll az olasz, az egyik legszebb nyelv a világon (én ezt tudom :D)

2009. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, meggyőztetek :-)
2009. máj. 7. 04:38
 16/20 anonim válasza:
100%

Én spanyolul beszélek, szerintem ezt érdemes leginkább 3 közül. Én azért választottam, mert a francia és spanyol világnyelvek de a spanyol szimpatikusabb. Az olasz nagyon szép, de nem világnyelv.

Az én tapasztalatom az, hogy az olaszt a spanyollal nem túl célszerű egyidőben tanulni, mert nagyon keverni fogod. De egymás után már nagyon könnyű, én az olaszt megértem a spanyol tudásom után és hogy már jól beszélek spanyolul, így nem keverem az olasszal, ha olaszul tanulok. Egymás után nagyon könnyű a 2 nyelv (a második tanulása egyik után) de egyidőben nem igazán ajánlanám, mert keverni fogod.

2009. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
Szerintem nem az a lényeges ,hogy mennyire hasonlítanak e egymásra és ,hogy tudná őket megtanulni, az már csak részletkérdés ,a másik meg lehetséges ,hogy e miatt keverné a két nyelvet. Szerintem a Franciát érdemes, tapasztalatból mondom én beszélem a nyelvet, egyrészt azért mert a 3 nyelv közül ez az egyik amit több országban/ kontinensen is beszélnek, mint pl . Afrika, a másik Párizs elég szép hely, jól jön ha beszéled a nyelvet. a másik szerintem az oalsz legyen, mivel elég közel van M.O-hoz jól jön, meg hát az olaszok jó szeretők(tapasztalat) nem árt ha érted is :)
2009. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik a dolognak ez a fajta megközelítése is :-D Mondhatni perdöntő erejű :-D :-D
2009. aug. 11. 04:54
 19/20 anonim válasza:
Köszi:D am utolsó voltam.
2009. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

az újlatin nyelvek közül kétségkívül a francia a legnehezebb (a világ 9. legnehezebb nyelve)

én mindenképpen ezt tanulnám meg először a helyedben, és utána olaszul (mert az Magyarországon igen hasznos Olaszország közelsége miatt)... a spanyol szép nyelv nagyon, de azért egyik spanyol nyelvű ország gazdasági helyzete sem olyan jó, mint a francia (Franciaország, Svájc, Belgium) vagy az olasz (Olaszország, Svájc, San Marino) nyelvű országoknak. Spanyolul hiába sokan beszélnek, de Európában nem annyira hasznos nyelv (feltéve, ha itt akarsz maradni)...

szóval először franciául aztán olaszul tanulnék a helyedben:)

2009. aug. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!