Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Evvel, avval, ezek milyen...

Evvel, avval, ezek milyen szavak? Hol használják, miért?

Figyelt kérdés
Olyan sok hozzászólást látok "evvel van a gond meg avval hogy..." meg ilyen mondatok. Annyira zavar... miért nem ezzel, azzal? Olyan szó nincs hogy "ev, av" csak "ez" meg "az" van, nem? :D Titeket ez nem zavar?
2009. júl. 9. 23:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Ezek az alakok is helyesek nyelvtanilag, de engem is nagyon zavar, mikor meglátom őket. Érdekes, hogy észrevettem, hogy a magyar tanárok többsége is ezeket használja.
2009. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
én úgy vettem észre, a pestiek használják így... vidéken sosem hallottam ilyet, pedig ott lakom, először életemben a pesti barátaimtól hallottam és nagyon zavart is...de egy idő után megszoktam tőlük, ők így tanulták meg...
2009. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
A helyesírási szótárban benne vannak, innét nincs miről vitázni, akinek nem tetszik, az így járt. Sokkal nagyobb probléma ennél teszem azt a pestieknél a folytonos határozott névelő használat a tulajdonnevek előtt. Aki szerint meg az evvel-avval alakok csak a paraszti népesség körében "sikkek", azoknak komoly intelligenciabeli problémáik vannak...
2011. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Mindkettő helyes, ez meddő és ostoba generált "vita" csak. ;-P

[link]

2011. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

exrabsic&bosszúálló


szerinted képesek ezt felfogni azok, akiknek egy pontos szabály sem elég? :D

2011. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

;-)

(Köszi, - mellesleg 1978 májusában országos elsőt(!) írtam, mint középiskolás a magyar nyelvtan "döntőben". Rég volt, ma már nem mernék "kiállni".) :)

2011. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
engem inkább idegesítenek a "mien" , a "wagyok" a "tsőh" és társai szavak :)
2011. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Legnum válasza:
Jajj, jajj. Egy újabb okos kérdés...
2012. dec. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!