Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek helyes dolog,...

Szerintetek helyes dolog, hogy a magyar média a külföldi uralkodókat magyar neveken hívja? Mi nem hiszem hogy elfogadnánk fordított esetben.

Figyelt kérdés
William-et Vilmosnak, Charles-t Károlynak, Kate Middleton már Katalin hercegnő stb., nekem nagyon visszatetsző dolog, ez nem az ő nevük, milyen alapon magyarosítjuk mi. Szerintem sokaknál kiverné a biztosítékot, ha nálunk is királyság lenne és mondjuk lenne egy István királyunk és azt Steve-nek hívnák odakint. Szerintetek is kicsit bunkóság valahol?

2014. aug. 20. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az nem az igazi, anyakönyvezett neve, hanem a rangja.

Elég hülyén fejeztem ki magam, de hogy értsd, azt nem mondják, hogy Middleton Katalin.


Egyébként az angol Wikipédiávól egy idézet Mo-ról:


"His great-grandson Stephen I ascended to the throne in 1000 AD..."

2014. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az uralkodói nevek fordítása egy több száz éves hagyomány Európában. Az, hogy 2014-ben még mindig léteznek királyi családok is csupán a hagyományőrzés eredménye.


[link] Ehhez mit szólsz? :)

2014. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"mondjuk lenne egy István királyunk és azt Steve-nek hívnák odakin"


Hát akkor borulj ki, de nagyon, ugyanis külföldön külföldi névként mondják az őseink nevét.

Pl: Szent István nevét így mondják.: Saint Stephen

2014. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, tudatlan vagyok, nem gondoltam, hogy Stephen-nek hívják a mienket meg, tényleg meglep, továbbra is idétlennek és unszimpatikus szokásnak tartom, de akkor oda vissza működik. Aztán vannak nevek, amit nem tudunk magyarítani, így szintén fura, hogy Charles az Károly,de Harry az marad Harry jobb híján. Akkor a többit miért kell háborgatni, ha mindet nem tudjuk magyarosítani.
2014. aug. 20. 18:21
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem a média szokása, lapozz bele a történelemkönyvedbe, ha netán eddig nem tetted meg :)
2014. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sorstárs. Megértelek (részben). Én még gimnazista vagyok, és néha rosszul vagyok amikor meghallok egy nevet töri órán, és a vezeték és keresztnév is teljesen magyar. Ja, hogy ez csak magyarosítás, de amúgy nem magyar?! Komolyan nem értem. A tanárom szerint így könnyebb megjegyezni. Eddig azt hittem csak a magyarok csinálnak ilyet, de az egyik hsz alapján mégsem. És ne aggódj azzal, hogy a többség nem ért meg, az osztályomban pl. szinte csak én gondolom így a dolgot.
2014. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm sorstárs:). Szerintem is a könnyebb megjegyezni lehet mögötte, mert hagyománynak nettó hülyeség ha egyszer nem lehet mindet magyarosítani/angolosítani/stb., Béla, Géza közöttük meg ott fityeg a Stephen meg Andrew... és ugyanez van fordítva.
2014. aug. 21. 07:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban évekig meg voltam győződve, hogy Verne Gyula (Jules Verne, ejtsd Zsül Vern) magyar író volt!

Ugyanakkor pl. Rimbaud-t (Rimbó) vagy Maugham-ot (mom) sosem ejtettük magyarosan, ki tudja miért?

Ugyanakkor a franciák pl. Ferenc Józsefet (Franz Joseph) François-Joseph-nek írják, mint ahogy I.Istvánt Stéphane I.-nek, Vilmos császárt (kaiser Wilhelm) Guilleaume-nak stb.

Egész listát lehetne ezekből felállítani, de értelmét ne keresd, azt hiszem, nincs ezekben logika...

2014. aug. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Verne Gyula tényleg az ilyenek még eszembe sem jutottak. Káosz az egész.
2014. aug. 21. 15:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, hülyeséget írtam: Rimbaud-t Rembónak ejtjük! :)

Meg kell vígasztaljalak, más nyelvekben is ez a helyzet, és azokban sincs logika.

Vergilius Aeneisét a franciák Virgile: Énée-nek írják, Marcus Aureliust Marc Aurèle-nek, és Mark Orelnek ejtik. Nem is beszélve "Léonar de Venszi"-ről, "Mikelanzs"-ról és társaikról.

Eleinte fogalmam sem volt, hogy ki a fenéről beszélnek! :D

Ugyanakkor pl. Shakespeare nevét a legtöbb helyen jól ejtik ki, azért írtam, hogy nincs ebben semmi logika, és ahogy mondod, káosz az egész...

2014. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!