Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én tudom rosszul a dolgokat?

Én tudom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

Mostanában újra elkezdtem randizni és 10-ből 1x van, hogy a lány nyújtja a kezét bemutatkozásnál (köszönni én köszönök először) és totál kínos szitukba futok bele ilyenkor.

Rosszul tudom, nem a nőknek kell kezet nyújtaniuk először, amikor két idegen találkozik? Kortól függetlenül.



2023. ápr. 28. 09:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
Furcsa, hogy ilyen sokan vannak, akik csak vázlatosan ismerik az illemet. Amit rosszul ismernek, az viszont hangoztatják... Pl. "mindig a nő nyújt kezet először a bemutatkozáskor". Vannak esetek, amikor igen. Sok esetben nem, pl. amikor a nő állásinterjúra megy. Kopogjon, mutatkozzon be, de nehogy kezet nyújtson, mert akkor már mehet is haza. Itt is érvényes a rangsor: rang-kor-nem. Hiába nő, a rangsorban harmadik - vagyis hivatali elöljárónak vagy idősebbnek (lehet férfi is) nem nyújthat kezet.
2023. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
11: ...kopogjon...mehet haza... Ja 50-60 éve igy volt :D.
2023. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
A megadott Wikipédiás cikk tele van hibákkal, pl. "mindig a nő ajánlhatja fel a tegeződést" vagy "mindig a nő nyújthat kezet" egyszerűen marhaság. Pl a titkárnő kezet nyújthat az igazgatónak ? Na ugye...
2023. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

8-as: Na ez a másik amit mindig igyekszem figyelni, főleg akkor láttam néha zavart, hogy én mentem be előre, viszont a széket kihúztam és a kabátot is lesegítettem róla. Volt aki ilyenkor felhúzta a szemöldökét, biztos azt hitte, hogy "na a barom elém vágott, most meg próbál kompenzálni". :D


Illetve pici pontosítás, de én úgy tudom az az etikett, hogyha új helyre megy a pár, csak akkor megy előre a férfi (étterembe, bárba), de ha már ismert a hely, akkor nem udvariatlanság előre engedni a hölgyeket.

De mondjuk a régi kapcsolatomban a kedvenc éttermünkben is mindig én mentem előre, mert az ajtóban álldogáló pincérnek a foglalást hadd én mondjam már. :) Mert azt meg a tupamaró pincérek közül nem tudja mindenki kivárni, hogy a férfi megérkezzen és egyből a hölgyeket kérdezik, hogy "volt foglalás?".

2023. ápr. 28. 15:24
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

Ha a nőnek! nem ismert a hely, akkor engeded előre. Ennek eredete, hogy ha esetleg meg kell védeni attól, ami bent várja.

Kabát felvételkor pedig először te veszed fel a kabátot, utána, adod rá a nőre: ne melegedjen rá a kabát, amíg még bent vagytok.

Ha ezek közül valamelyikre megsértődik, mert nem ismeri, akkor lehet felejtős a "hölgy".

2023. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a nőnek! nem ismert a hely, akkor engeded előre. Ennek eredete, hogy ha esetleg meg kell védeni attól, ami bent várja."

És hogy véded meg, ha beengedted őt az oroszlánbarlagba, te meg csak mögötte lépdelsz? :D

Pont ezért nem illik előre engedni, ha nem ismeri a helyet. Meg azért sem, hogy ne kelljen ott bénáznia, hogy vajon merrefelé kell fordulni, mit hol talál, stb. A férfi megy előre, főleg, ha a nő nem ismeri a helyet, ő meg igen, hogy mutassa az utat, irányítsa az eseményeket, hogy ne a nő kerüljön kellemetlen helyzetbe, ne neki kelljen megoldani, ha pl. nincs szabad asztal, pedig foglaltak, csak valami félreértés adódott, stb.

2023. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16: értelemszerűen elírás. De téged legalabb lekötött.
2023. ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
38%

Háromféle ember van.

1. aki azt sem tudja, hogy van szabály.

2. aki tudja és mindig azt alkalmazza, felháborodik, akik másképp viselkedik.

3. aki tudja, hogy az adott szituációban mi a legmegfelelőbb, függően a helytől, személyektől és még néhány más dologtól.

Nos ez a három féle ember soha nem fog megegyezni. Hacsak a 3. rá nem hagyja.

2023. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!