Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Helyes volt, hogy férjem elém...

Helyes volt, hogy férjem elém vágott a biztosító irodába való belépésünkkor, mert szerinte mindig a férfinek kell először belépni egy idegen helyre?

Figyelt kérdés
Tök cikinek éreztem, hogy a kivilágított irodába az utcáról érkezve mintha tolakodtunk volna az elsőbbségen. Jó, kicsit vicces is volt utólag. Én úgy tudom, csak a szórakozó helyeknél vagy más ilyen kategóriájú helyeknél van az a szabály, hogy férfi először.
2010. nov. 29. 21:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is szórakozó helyekkel ismerem ezt, mert valóban úgy szokták mondani, hogy az első pofon, vagy sörösüveg a férfi fejét találja el. :)


De ha olyan helyre megyünk ahova

(1) csak elkísérem a páromat, vagy

(2) én idegen vagyok, ő ismerős, akkor kb 2 lépéssel a bejárat előtt szoktam néha mondani, hogy menjen előre nyugodtan.


De biztosító, bank, bolt, stb... ott szerintem is egyértelműen a nőt kell előre engedni, viszonyylga kevés az esélye, hogy letámad téged a biztonsági őr, vagy megdobnak egy iratszekrénnyel. :)

2010. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

én nem tudok róla, hogy lenne ilyen kivétel, hogy ez biztos hely, ide a lány megy be előbb.


Én akkor már azt a döntési módot kedvelem, hogy merre nyílik az ajtó. Ha befelé, akkor én megyek be előbb, és tartom, ha kifelé, akkor kinyitom, és előreengedem.

2010. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az ajtó-kérdés


Vajon egy-egy pincér hány olyan esetről tudna beszámolni, amikor egy pár azon hezitál az étterem előtt, hogy kinek is kellene elsőként belépnie? Mert valami rémlik, az etikettről azonban többségük csak hírből hallott. Az ilyen szituációk elkerülése érdekében jó, ha tudod, hogy bármilyen nyilvános helyre, így az étterembe is a férfi lép be elsőként úgy, hogy közben megtartja az ajtót, hogy a társaságában lévő hölgy is beléphessen, majd arra is ügyelnie kell, hogy ezután előre engedje. Nem a nő lohol a férfi után és az is tévhit, hogy a férfi választ asztalt, ez ugyanis a nő joga.

2010. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Étteremben, kocsmában, szórakozóhelyen, illetve olyan helyen, ahol a férfinak van dolga/járt már ott, a férfi előremegy, tartja az ajtót, majd az ajtó becsukásával egyidőben előreengedi a nőt. Bankban, más hasonló helyeken is ez az illemszabály él szerintem, de ennek jó lenne jobban utánanézni :S

Na most ezzel felcsigáztál, kedves Kérdező, pedig már nem mai a kérdés :D Megpróbálom elérni a régi etikett tanárnőmet és megkérdezni, rendben? :D


Tessa

2010. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!