Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A legtöbb ember miért szereti...

A legtöbb ember miért szereti tömjénezni magát?

Figyelt kérdés

Mindig meg tud lepni, hogy még kedvesebb barátaim közül is akadnak, akik imádnak magukról olyan sztorikat mesélni, ahol egészen véletlenül kiderül mekkora jellemek, akik csak adnak másoknak, és mindenki imádja is őket stb.. ráadásul ezt ilyen szerény köntösbe próbálják csomagolni, hiszen "ezt az xy mondta, én alig hiszem el". Közben meg olyan direkt ez az egész (hiszen a spontán párbeszédbe is úgy van beleerőltetve).


Persze randikon, még megértem, hogy az ember "el próbálja magát adni", de akivel már jóban vagyunk, úgyis ismerjük, szeretjük egymást, ott miért van erre szükség? Nekem pont, hogy ilyenkor nem nő a szememben az illető, hanem azt érzem, hogy na, ez is milyen önelégült.


2011. aug. 4. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért mert jól esik nekik pozitívan beszélni magukról. Most mit mondjanak, de tényleg. Én inkább azokat utálom akik folyton sajnáltatják magukat, hogy "én olyan buta vagyok, meg béna meg gyenge" és akkor azt várják hogy majd mi megnyugtassuk hogy jajj dehogy vagy az. Aki ilyenek mond az tényleg az... Én százszor szívesebben beszélgetek olyanokkal, akik nem panaszkodnak, hanem tisztában vannak az értékeikkel és nm zavar ha ezt ki is mondják.
2011. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon helyes, hogy merik dicsérni magukat, hogy felvállalják, hogy elégedettek magukkal.


Általában elmondható, hogy nagyon negatívan állunk a dologhoz.


Pl. ha megdicsérsz valakit, hogy "de jó a frizurád" vagy "te olyan nagyszerű ember vagy", akkor 10-ből 7 ember azt fogja mondani, hogy ááá, nem is, még ő érzi majd magát kényelmetlenül, mert valaki meg merte dicsérni. Ahelyett, hogy annyit mondana, köszönöm.


De az olyan emberek miatt, mint te, akik szerint a pozitív önkép már öntömjénezés és beképzeltség, na az ilyenek miatt van annyi (ál)szerény ember. Mert már az is baj, ha beismerjük, hogy valamiben igenis jók vagyunk. Pedig nagyon ránkférne már egy kis pozitív szellem.

2011. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ti nem értitek a kérdést.. ők sem azt mondják, hogy igen, milyen jók ebben-abban, hanem indirekt módon. Valami sztorin keresztül, vagy valaki megdicsérte, amit "alig hisz el". Ez is álszerénység.
2011. aug. 4. 12:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy milyen jó, aki egyfoyltában panaszkodik (eleve ez a két dolog nem zárja ki egymást), de ha sok időt töltünk együtt, akkor úgyis a tettek beszélnek. És én azt szeretem, ha valaki a viselkedésével bizonyítja be, hogy mekkora jellem, nem a sztorijaival.
2011. aug. 4. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert önbizalomhiányos jellemtelen gyíkok. End of story.
2011. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbségi komplexusosok és önértékelési zavaruk van. Külső megerősítésre várnak a saját jellemüket illetően (ami általában olyan is). Aki rendben van lelkileg, annak nincs rá szüksége, hogy (akár burkoltan is) tömjénezze magát.
2011. aug. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha senki nem dicséri az embert, legalább magát dicsérje! XDDD
2011. aug. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
03:53, ez jó!:D
2011. aug. 5. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne is mondd. :D És most már facebookon is ez van. Múltkor olvastam egy 14 éves lánytól: "Ma láttam egy hajléktalant, aki kért egy kis aprót, én pedig adtam neki egy ezrest. Azért írom ezt ki, hogy másokat is erre ösztönözzek!" Ja, persze... :) Meg amikor valaki elmeséli, hogy xy azt mondta, hogy ő milyen szép, pedig jajj, nem is igaz... Ilyenkor olyan jó érzés azt mondani, hogy "hááát, én sem értem, pontosan mire mondta ezt". De a másik véglet sem jó, az önsajnáltatós.
2013. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!