Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Használjátok-e az igen durva...

Használjátok-e az igen durva K. a a. d, kifejezést? Ha igen, miért és milyen célból teszed ezt?

Figyelt kérdés
Én nem provokálni akarok, de hallom időnként ezt a szép magyar megnyilvánulást. Mi kell ahhoz, hogy ezt kiváltsa?
2009. jún. 16. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
hát ha a másik anyukájáról van szó(lehet rosszul értettem a rövidítést)akkor nem használom,nem rá vagyok ideges valoszinuleg :D
2009. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Két órával ezelőtt használtam, amikor a csavarhúzóval majdnem átszúrtam a tenyeremet.

Ilyenkor szerintem belefér, embernek soha nem mondtam.

Ha nekem mondanák, azonnal ütnék.

2009. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán szoktam, elég ritka egyáltalán hogy káromkodjak. Anyum viszont elég gyakran használja ezt a kifejezést, naponta 2-3szor minimum hallom. Bármin felidegesíti magát akkor ez következik.
2009. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én azért kérdeztem, mert ez a legdurvább magyar káromkodás! Ha én ezt most nem kérdezem meg, akkor ki kérdezi meg?
2009. jún. 16. 21:54
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
szemtől szembe sose.de néha kicsúszik ha valakiről beszélek..((
2009. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én német nyelvterületen dolgozom és elmeséltem, hogy nálunk ez a legdurvább káromkodás. Nem akarták felfogni, nem értették. Többszöri magyarázat után sem!
2009. jún. 16. 21:58
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem használom soha, de már gondolatban már mondtam egy-két bunkónak, akik miatt majdnem meghaltunk az utakon, közlekedés közben! (és nem a a mi hibánkból). Hangosan nem mondtam még ki soha, és nem is fogom, mert nem akarom, hogy a gyerekem bármi ilyesmit is halljon tőlünk, akármilyen meleg is a helyzet.
2009. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos igen. Akármelyik kocsis tanulhatna tőlem káromkodásban. Borzasztó rondán beszélek, mert iszonyú türelmetlen vagyok, bármin felhúzom magam, és akkor megy a k--anyázás.
2009. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
én a "qrva életbe"-t használom. van még a "qrva istenit" (legízesebb káromkodás xd), "qrva nénikédet" és a gyönyörű "qrva szád" [nem pont ide tartozik, de az egyik ismerősöm folyton a "f@szompichája" káromkodást használja :D]
2009. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Én egyáltalán nem káromkodom csak néha ,ha magam vagyok mondom, hogy a "rohattéletbe"


Az viszont nagyon nyomasztó és rossz hallani , ahogy a fiatalok lányok is(!)akárhol is vannak egymás közt , úgy használják a káromkodást kötőszavaknak és , válogatott cifraságokat, hogy elképesztő. Nincs mondat amibe ne lenne valami bmeg, fszomat, gci, ..stb

Borzalmas!

A multkor viszont ledöbbentem a strandon volt egy fiatalokból álló társaság, játszotak, viccelődtek, és legnagyobb megdöbbenésemre, feltűnően nem beszéltek csúnyán. na kiderült, hogy ők Erdélyből jöttek..

2009. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!