Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért írhat újságot az, aki...

Miért írhat újságot az, aki nem újságíró?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szorosan nem vág a fórum témájába, de muszáj kiadnom magamból, mert megőrülök. Diplomás újságíró vagyok, nem az a "letettem egy büfészakot" fajta, hanem az, aki jelessel és évfolyamelsőként végezte az egyetemet, aki 4 évet dolgozott ingyen a szakmában (ezen belül tv. rádió, írott- és online sajtó). Egy évvel ezelőtt végeztem az egyetemen és azóta semmi. Sehova nem kellek. A különböző honlapokon amatőr, írni nem tudó balfékek szórják tele fogalmazásaikkal (nem, nem cikkek) a világhálót, az újságok pedig annyi szemetet közölnek amatőr, tanulatlan fajankók tollából, hogy fáj olvasni. Nem vagyok rosszindulatú, vagy lenéző, de már nagyon el vagyok keseredve. Akinek van protekciója villog mint "riporter" holott még azt se tudja, hogy azt a szerencsétlen mikrofont hogyan kell tartani (igen, még ennek is megvan a technikája) vagy írja a fantasztikus "cikkeket" de még azt sem tudja, hogy a muszájt pontos j-vel szokás írni. Ami viszont kiborította a bilit az az volt, hogy egy volt osztálytársam (középiskolában) bekerült egy rádióhoz végzettség nélkül, s tudom jól, hogy pöszén beszél. Persze, nem egy "igényes" rádióról beszélünk, de neki legalább van munkája, az én szakmámban. Már teljesen kiborultam, nem tudom, hogy mihez kezdjek, már azon is gondolkodtam, hogy jobb lenne meghalni és feladni az egészet, csak anyukámnak nem okoznék ilyen fájdalmat soha. Bennem volt minden bizadalma, mégis csalódást okoztam. Külföldön sem jobb, ott is voltam fél évet. Mindenhonnan elküldtek, mondván túlképzett vagyok az állásra, de a magasabb végzettséget igénylő munkáknál viszont már nem kellettem, mivel külföldi vagyok (gondolom én) és nincs csak magyar referencia (ami ugye kint semmit sem jelent). Kiégett és csalódott vagyok, nem találom a helyemet a világban. Nem vagyok egyébként önsajnáltató típus, de most vagyok azon a szinten, amikor - ezt be kell ismernem - feladtam, és érzem, hogy egyre jobban belesüllyedek a depresszióba. :(


(Előre bocsánat az elütésekért, restellem, de csak ledaráltam, mert úgy zokogok már, hogy nem is látom a képernyőt)


2013. júl. 2. 09:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
*meg
2013. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem csak gondolkodtam rajta, de már van is 3 regényem :)
2013. júl. 2. 17:57
 13/24 anonim ***** válasza:

Először is nem is tudom,hogy mit gondoltál mikor ezt a "szakmát" elvégezted. Azt gondoltad, hogy rögtön kapkodni fognak utánad? Vagy egyáltalán volt terv,hogy hova akarsz kerülni?

4 év alatt ingyen munka...igen, jobb helyeken ezt szakmai gyakorlatnak hívják, Én is voltam ,de erre nem hívom fel külön a mélyen tisztelt publikum figyelmét, mintegy mártírként feltüntetve magam. Ez követelmény volt. Ha nem csinálod tipli, ennyi.

Valamint a 4 év alatt kellett volna úgy "bevágódni", hogy a hátszél segítsen befújni egy jó helyre.


Ha az állástalanság miatt képes vagy véget vetni az életednek - vagy csak elgondolkodol ezen- gyenge ember vagy. A nagy hal a kishalat...és Te egy Guppy vagy!

A mai helyzetben sok diplomás dolgozik minimál bérért, a szakmájába egyáltalán nem vágó területeken. Jó lenne, ha lentebb adnád az ígényeket és igazodnál ehhez a rút világhoz különben felkopik az állad. Persze, ha Te továbbra is az újságírói paripát akarod lovagolni akkor tedd ("Nem ezért tanultam ennyit!"), más is így kezdte,aztán vagy külföldre ment vagy elkezdett dolgozni máshol.

2013. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Kedes utolsó, ha nem láttad volna próbáltam külföldön is GYÁRBAN. Szóval eléggé lentebb adtam az igényekből. Gyakorlatom az egyetemen volt, amallett csináltam ingyen munkát IS.
2013. júl. 2. 22:02
 15/24 A kérdező kommentje:
Ja és igen volt terv, hogy hova akarok bekerülni. Csak jött a zsidesz...
2013. júl. 2. 22:03
 16/24 A kérdező kommentje:
Megyek interjúra *.*
2013. júl. 3. 19:28
 17/24 anonim ***** válasza:

Milyen volt az interjú?


Nem szeretnélek elkeseríteni, de 2 éve (akkor még jócskán fiatalka voltam) sikerült kapcsolatokat kiépíteni egy megyei rádióval. Mai napig tartjuk a kapcsolatot, segítek nekik és még sorolhatnám. Akkor eszembe sem jutott, hogy rádióban szeretnék dolgozni. Viszont már akkor mondta nekem pár ott dolgozó, hogy nem a papírt nézik, hanem azt, hogy mennyire vagy ràtermett, stb. E mellett nekem is van némi beszédhibám, mégis kaptam műsorsávot...


19l

2013. júl. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Én rátermettnek rátermett vagyok. Évfolyamelső voltam és ténylegesen jó vagyok abban, amit csinálok, csak minden munka Pesten van én pedig vidéken élek és így lehetetlen munkát találni. A mostani munka is Pesten lett volna, így sajnos ez is ugrott.
2013. júl. 6. 10:50
 19/24 anonim ***** válasza:
Ma minden területen ez van. Pesten nehéz munkát találni, vidéken lehetetlen. Sztem nyugodtan lemondhatsz arról, h bármit is találj vidéken.
2013. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Nyugi, én sem pesti vagyok
2013. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!