Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért írhat újságot az, aki...

Miért írhat újságot az, aki nem újságíró?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szorosan nem vág a fórum témájába, de muszáj kiadnom magamból, mert megőrülök. Diplomás újságíró vagyok, nem az a "letettem egy büfészakot" fajta, hanem az, aki jelessel és évfolyamelsőként végezte az egyetemet, aki 4 évet dolgozott ingyen a szakmában (ezen belül tv. rádió, írott- és online sajtó). Egy évvel ezelőtt végeztem az egyetemen és azóta semmi. Sehova nem kellek. A különböző honlapokon amatőr, írni nem tudó balfékek szórják tele fogalmazásaikkal (nem, nem cikkek) a világhálót, az újságok pedig annyi szemetet közölnek amatőr, tanulatlan fajankók tollából, hogy fáj olvasni. Nem vagyok rosszindulatú, vagy lenéző, de már nagyon el vagyok keseredve. Akinek van protekciója villog mint "riporter" holott még azt se tudja, hogy azt a szerencsétlen mikrofont hogyan kell tartani (igen, még ennek is megvan a technikája) vagy írja a fantasztikus "cikkeket" de még azt sem tudja, hogy a muszájt pontos j-vel szokás írni. Ami viszont kiborította a bilit az az volt, hogy egy volt osztálytársam (középiskolában) bekerült egy rádióhoz végzettség nélkül, s tudom jól, hogy pöszén beszél. Persze, nem egy "igényes" rádióról beszélünk, de neki legalább van munkája, az én szakmámban. Már teljesen kiborultam, nem tudom, hogy mihez kezdjek, már azon is gondolkodtam, hogy jobb lenne meghalni és feladni az egészet, csak anyukámnak nem okoznék ilyen fájdalmat soha. Bennem volt minden bizadalma, mégis csalódást okoztam. Külföldön sem jobb, ott is voltam fél évet. Mindenhonnan elküldtek, mondván túlképzett vagyok az állásra, de a magasabb végzettséget igénylő munkáknál viszont már nem kellettem, mivel külföldi vagyok (gondolom én) és nincs csak magyar referencia (ami ugye kint semmit sem jelent). Kiégett és csalódott vagyok, nem találom a helyemet a világban. Nem vagyok egyébként önsajnáltató típus, de most vagyok azon a szinten, amikor - ezt be kell ismernem - feladtam, és érzem, hogy egyre jobban belesüllyedek a depresszióba. :(


(Előre bocsánat az elütésekért, restellem, de csak ledaráltam, mert úgy zokogok már, hogy nem is látom a képernyőt)


2013. júl. 2. 09:25
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Na gyalázd még kicsit a zsidókat és sajnáltasd magad! Ilyen hozzá állással lehúzhatod magad a klotyón. Gratulálok hozzád! Mikor bűnöst keresünk először mindig nézzünk a tükörbe. Biztosan nagyon jó vagy az újságírásban de az életet még tanulnod kell úgy látom. Küzdjél már a francba is! Mások gyűlölete az nem kiút csak önbecsapás,gyengék menedéke.
2013. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Én nem gyaláztam a zsidókat. Te miről beszélsz???? O.o
2013. okt. 21. 20:50
 23/24 anonim válasza:
Szia! Tudom, már kicsit késő, és nem vigasztal, de én is hasonló cipőben járok. Az agyvérzés kerülget, mikor sorra jelennek meg a könyvek amatőr, "összeokádott" stock-fotós borítókkal, és igénytelen óvodás rajzokkal "illusztrálva", miközben én itt állok grafikus-illusztrátorként munka nélkül.
2017. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Nem könnyű ez a szakma, de nem lehetetlen. Vidéken merre éltek? Nincs a közelben egy helyi, kisvárosi (önkormányzati) újság? Nyilván ott a fizetéstől nem mész falnak - én is így dolgozom -, de nyugis és biztos munka a szakmámban. Bár mostanság én sem vagyok ezzel elégedett, mert úgy érzem, hogy itt újságíróként nincs további lehetőség, nincs előrelépési lehetőség, és a fizetésem sem fog nagyon emelkedni, mivel kulturális közszférai bérezésem van, tehát mindent a bértábla határoz meg.
2018. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!