Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nagy parasztság, ha...

Tényleg nagy parasztság, ha USA-ban nem kérdezzük meg az ottaniaktól, hogy "hogy van"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez csak felszínes érdeklődés, de tudtommal ott ez a szokás, amit az ottaniak követnek és nem is illik a "kösz, jól vagyok!"-tól eltérőt válaszolni..

Mennyire néznek ki minket, ha magyarként nem követem az ottani etikettet?



2015. júl. 5. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Parasztsagnak nem parasztsag...

Egyebkent Amerikaban a hogy van -t sokszor koszoneskent is hasznaljak.

2015. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nem parasztsag. O meg kerdez automatikusan a "hi" utan. Eleg ha mondod "fine thank you" , visza nem kell kerdezni, ha nem akarod. Nem veszik rosz neven. Nem is kerdez mindenki. Nyilvan vannak akik tulzasba viszik de ok sem neznek le, ha nem kerdezed vissza. En ritkan kerdezek vissza es csak ismerosoket.
2015. júl. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy Amerikában hogy van, de itt Angliában már a hócipőm tele van vele... Állandóan így "köszönnek" én meg nem tudom azt válaszolni, hogy kösz, jól, amikor éppen rohadtul nem vagyok jól... Én meg nem fogom kérdezni, ha nem érdekel. Tudom, hogy ez amolyan szokás meg inkább köszönésnek számít, de akkor is idegesítő...
2015. júl. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én Amerikában nőttem fel, de jó pár éve itt élek. Én mindig így köszönök/kérdezem meg, ha bemegyek egy boltba és a pultban egy férfi áll akkor nyújtom is a kezem közben, ha nő/csaj van akkor köszönöm/kérdezem. Általában válaszolnak is rá és vissza is kérdeznek, de van aki csak köszön és ennyivel elintézi. Szerintem az embereknek tetszik, én meg ezt szoktam meg sok éven át odahaza Amerikában.
2015. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából ez Magyarországon is így volt régebben!

Legalábbis vidéken. Találkozáskor megkérdezték az emberek egymástól, hogy hogy van -vagy vagy- mindig, vagy mostanában.

És válaszoltak néhány szóval, hogy hallottad, hogy a valaki beteg, valaki másnak megszületett a gyereke, stb.


Ha angolul ilyesmit kérdeznek, egyből meglátni az ember tekintetén, hogy komolyan gondolja-e. Ha nem, akkor ugyanazt mondja az ember vissza. Ha látszik a tekintetén az érdeklődés, akkor illik egy-két semleges mondatot mondani, attól függően, hogy ki az.


Kinézés nincs, de benézés se. Igazából nem nagyon érdekel senkit a másik. Két perc alatt elfelejtik.

2015. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!