Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit válaszoljak arra, hogy...

Mit válaszoljak arra, hogy "szuper vagy, aranyos vagy, kedves vagy"?

Figyelt kérdés
Hogyan illik levélben, chaten vagy élőben válaszolni az "aranyos vagy", "szuper vagy", "kedves vagy" pozitív elismerésekre?
2010. márc. 10. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Én nem hiszek az ilyen cukor mondatoknak, ezért visszakérdezek.

-én?

-tényleg?

-miből gondolod?

2010. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Lehet azt is mondani,hogy

-Tudom

- és szép is vagyok

- mi kell?

- nincs pénzem,ne kérj kölcsönt... etc..

2010. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de egy kicsit máshogy szeretném megközelíteni. Szeretném viszonozni az elismerést, mintsem megkérdőjelezzem vagy bunkó legyek.
2010. márc. 10. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Viszonozni ezt egyszerűen lehet...: te is.
2010. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

hát, ha vmit megköszön, amellett mondja.. akkor általában jaj ne hülyéskedj, ugyan.. t szoktam mondogatni

sokszor jó fura itt a te is.. de persze néha illik. néha az is, hogy inkább te.. hát :) jól függ mindenfélétől.

2010. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Csak mondod, hogy: köszi, köszönöm (attól függ kinek) és te is mondasz rá valami kedveset! Ezek tényleg attól függenek, hogy ki mondja mert, ha mondjuk egy haverod mondja chat-en, hogy "szuper vagy", mert az jutott eszedbe, hogy inkább chat-elés helyett menjetek el enni egy hamburgert, akkor, mondhatod azt, hogy "tudom, és te is, ezért hivtalak el" - ez ugye vicces, nem is vicces inkább komolytalan. De, ha a nagymamád mondja, hogy de "aranyos vagy" édeském, akkor nyugodtan mondhatnád azt is, hogy "köszönöm mami, te meg a legcsodálatosabb nagymama vagy az egész világon!" én még mindig ott járok, hogy helyzet és személy függő!
2010. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17:09-es! Engem ezzel lehet kiidegelni. Amikor valakit dicsérek, vagy mondok neki valami szépet, ő meg "jaj, nem is..." így nyávog.


Az ember ugyan tudjon már egy bókot büszkén elfogadni, nem viccből mondja ezt az ember. :))


Meg kell köszönni, és mondani a másiknak is valami kedveset.

2011. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!