Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy férfi előre enged maga...

Ha egy férfi előre enged maga előtt az ajtón, akkor azt mindig meg kell köszönni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha pl egymás után 2 ajtón kell kimenni, és ő mindig előre enged, akkor mindig mondjam, hogy : köszi, köszi? :D

Mert sokszor megköszönöm, de azért túlzásba sem akarom vinni :D


2010. ápr. 23. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem elég egyszer.

És köszi helyett lehet köszönöm.


Talán kicsit nőiesebb, nem ilyen kislányos.

Persze a hangszín és a hangmagasság is fontos.

De ezek már női praktikák:).

2010. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem mondani, hogy 20 éves vagyok, és általában a velem egykorúakra gondolok a kérdésemben.


Ha egy idősebb enged előre, vagy olyan akit nem ismerek, akkor persze köszönömöt mondok. :)

2010. ápr. 23. 21:54
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mentem még egymás után két ajtón.:D:D Legalábbis így, hogy előreengedtek.:D

De én úgy szoktam, h "köszönöm,aranyos vagy:)", persze csak ha fiatal, idősebbeknek csak "köszönöm" és egy mosoly:D

2010. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

én a barátomnak egy "köszönöm"-öt mondok :P :)

ajtónyitásnál, autóajtó kinyitásánál-becsukásánál, illetve kabát feladásánál :P :) aranyos :$

2010. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Én mindig előre engedem a lányokat és sose szokták megköszönni...Hej te bunkócska te drága...Azt hiszik a nők hogy ők bármit megtehetnek,de a pasi az legyen udvarias mindig,ugye?!
2010. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Pff, mi az, hogy nem köszönik meg?!:O Én mindig..szerintem ez a minimum..
2010. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam - nem is várom el. Ha kedvességből kapom, elfogadom, de nem állok neki hálálkodni (főleg nem többször egymás után - milyen idétlen már!) Persze más helyzet, ha tele a kezem és kinyitja az ajtót, vagy segít, stb. akkor természetesen megköszönöm - de ha csak előreenged, azt szerintem nem kell. Valakinek előre kell mennie az ajtón, ha ketten nem férünk el. De úgy tudom, az etikettben sem szerepel, hogy meg kell köszönni, ezt a gesztust nem azért adják, mert várnak érte valamit, ez csak egy szokás.
2010. ápr. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ne hafagudj az offert, de errol az jut eszembe amikor a baratom mondta, hogy nem egy szopast var, csak egy rohadt koszonomot, merthogy soha senki nem koszoni meg, es ilyenkor mindig elkepzelem ahogy egy pasi nyitja az ajtot, a csaj leterdelt, lekapja a pasit, majd atmegy az ajton, tok termeszetesen
2010. ápr. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De ha nem köszönik meg a kisk'rvák,akkor miért engedjem előre őket?!Én miért legyek velük rendes ha ők tojnak a fejemre?!Valahogy ez nem igazságos így!
2010. ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ilyenek ne is engedjenek előre! :S Én nem azt mondtam, hogy még meg is kell lökni, le is kell köpni stb. a pasit! Miért nem elég mondjuk egy mosoly, vagy ilyesmi kedves gesztus?

Nem kell nagyon köszöngetni szerintem, persze ha úgy jön ki a lépés, lehet, ez egyéni helyzettől függ - végülis ez a szokás eredetileg a nők iránti udvariasságról szólt. Most ha a csaj elkezd köszöngetni (ráadásul több ajtónál többször) akkor a végén fordítva lesz a helyzet. Ha ennyire elvárják a köszönömöt egy ilyen kis dologért, akkor inkább nem is kell.

2010. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!