Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy férfi előre enged maga...

Ha egy férfi előre enged maga előtt az ajtón, akkor azt mindig meg kell köszönni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha pl egymás után 2 ajtón kell kimenni, és ő mindig előre enged, akkor mindig mondjam, hogy : köszi, köszi? :D

Mert sokszor megköszönöm, de azért túlzásba sem akarom vinni :D


2010. ápr. 23. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%-os!Egyáltalán nem vagyunk kötelesek SENKIT se előreengedni,pláne nem egy ilyen hálátlan nőt mint amilyen te vagy...
2010. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én amikor kinyitom a lányok vagy a tanár előtt az ajtót mindig megköszönik, de én nem szoktam mondani hogy szivesen vagy nincsmit, mondanom kellene ?
2010. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: szerintem nem kell. Nekem is nagyon ritkán mondják, de azt is inkább úgy: hogy nincs mit, és egy mosoly. :)


De amúgy nekem olyan jó érzés, ha előre engednek, és én nem fukarkodom, hogy megköszönjem....

Szerintem egy köszönöm belefér, ha már volt olyan udvarias és előre engedett. Van olyan ki nem enged előre maga előtt, és én olyankor egy pillanatra ledöbbenek, és akkor elkönyvelem magamban, hogy ez sem éppen egy udvarias férfi...(Most ezt nem úgy kell érteni, hogy "hűűű, ez is egy olyan p*csa aki elvárja, hogy előre engedjék stb" hanem csak szimpatikussá teszi a szememben azt aki beenged maga előtt valahova.


De amúgy pont egyik nap mentem be a gyógyszertárba, és egy hapsi megpakolva ládákkal jött utánam. Neki megtartottam az ajtót, meg beengedtem magam előtt. Nem fogok bevágni előtte, mikor még az ajtót sem tudja kinyitni....És meg is köszönte.

2010. ápr. 25. 10:38
 14/16 anonim ***** válasza:

Most néhány embernek annyira fáj kinyögni egy "köszönöm"-öt?? Nem esik ám le az aranygyűrű a kezéről... A "köszi" nem cserébe van, dehát azért mégis mutatod vele, hogy méltányolod a gesztusát, meg ilyesmik. Kevesen haltak még bele.

16/L

2010. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jó, de ha áthaladtok 3 ajtón, akkor mind a 3 ajtónál?
2010. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Tehát végre eljutottunk a kiírt kérdéshez :)

Szóval?

2010. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!