Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hiszik az átlag mostani...

Miért hiszik az átlag mostani tizenévesek, hogy ők többet érnek a többi embernél? Miért néznek le másokat mert más öltözködésben, kinézetben?

Figyelt kérdés

Miért hiszik azt h csak ők a jók, mert szépek, fiatalok, ők a valakik, a többi meg semmi?

Én 18 vagyok mégsem lettem ilyen... Mitől lettek ilyenek?

veled történt ilyen eset? Te is közéjük tartozol vagy csak áldozatuk vagy? Légyszíves mesélj róla, és olvasd el a többiek írását is(és okuljatok belőle h ez a világ szebb legyen mint most^^)


2008. okt. 30. 23:00
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
asszem te nem érted a lényeget bogaram... nem a szép, vagy ronda emberekről van szó...és itt a lényeg: minden ember ugyanaz még ha külsőleg egy kicsit más is csak páran ezt nagyon nem veszik észre. és ezeket akik nem veszik észre lennék kiváncsi miért teszik...
2008. nov. 2. 21:10
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Több helyen is tévedsz!

Először is ott, hogy nagy hangsúlyt kap Nálad a többiek véleménye, mind Rólad, mind másról. És ez az egész ott kezdődik, hogy Te képtelen vagy elfogadni saját Magad, mert mindig más szemén át nézel. Ha ezt abbahagynád, és egy kicsit jobban megismernéd Magad (nem azt, akit mások látnak, hanem azt, aki valójában vagy!), máris megtennéd az első lépést a jobb emberré válás útján. Sőt, már meg is tetted! A többiek - akikről beszélsz - olyannyira belesüllyedtek a másról való ítéletalkotásba, hogy valószínűleg rengeteg időbe telik majd, míg kikecmeregnek belőle. De TE föltetted ezt a kérdést, azaz nem vagy biztos benne, hogy jó ez így. Csak így tovább!


A másik pont, ahol tévedsz az, hogy úgy gondolod, minden ember ugyanolyan, vagy bizonyos értelemben azonos. Ez óriási tévedés! Mit gondolsz, miért találták ki az intelligencia mérését? Mit gondolsz, miért van felvételi vizsga az iskolákban? Senki sem ugyanolyan, mint más, azaz mindenki egyedi. És mindenkiben ott rejtőzik az az ember, aki lehetne, csak vannak akik ezt elnyomják magukban, például azzal, hogy majmolni kezdenek teszem azt egy divat-stílust, és ezzel az egyszerű manőverrel máris birkát csinálnak magukból!

Jó, egy kicsit elszálltam. Könnyen általánosításnak tűnhet az, amit írtam, de hidd el, nem az! Azokkal az egyedekkel van baj, akik nem a saját akaratuk szavát követik, hanem a média által beléjük sulykolt "ideát" akarják önmagukkal megteremteni. Azt az "ideát", ami az emberiség végét jelképezi!

2008. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
köszönöm ez egy nagyon szép válasz volt... :):) remélem ebből minden olvasó tanul...
2008. nov. 3. 21:40
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Ami engem illet, olykor kifejezetten szeretek szakadt, de kényelmes, amolyan játszósruhában járni, biciklizni. Budapesti vagyok. Barátnőm falun él Szabolcsban. Távkapcsolat, de ez most lényegtelen. És pl. a testvére barátnője kifejezetten irritáló, csak x millión felüli autóba hajlandó beszállni, a műköröm rajta, mint rajtam az alsógatya, annyira mindennapos. Egyszóval egy hülye pi..a. Előttem viccesnek titulál, amikor valami olyat teszek, a hátam mögött belémvágja a kést. Kiderült, azóta szivatom :-D És hozzá hasonlóan az összes gyökér embert, akik szemében low-level-person vagyok, csak mert papucsban és biciklivel megyek a sarki kisközértbe. Nyilván ha színházba megyünk, öltöny. De szerintem az öltözködés az csak egy nagyon kis töredéke az ilyen attrocitások okainak. Már ha ezek attrocitások, mert az én szememben inkább jó móka. Móka az, hogy az ilyenek mennyire kacagnak a hátam mögött. Az én életem így teljes, így vagyok boldog, így vagyok az, aki. Télen felöltözök, mert hideg van és fázik a derekam és a nyakam. Nyáron meg nincs rajtam sapka, csak mert az trendi. Férfi létemre nem szégyellem, hogy nincs a fülemben az amerikai rapslágerekből igen jól ismert gyémántszerű fülbevaló. Média... Sok kis tróger a metrón úgy vonaglik a bundásgallérú kabátjában nyáron, mint Tupac Shakur a gettóban a spanjai előtt. Igazán ez, amit leírtam, talán nem is annyira vélemény, mindenesetre nagyon felháborító, mert bár én rohadtul élvezem az életem, főleg, hogy ezek meg külön energiát pazarolnak arra, hogy esetleg engem válasszanak célpontul, de a gyerekem hogy milyen világba fog kerülni, nos, az a gondolat már sokkal jobban aggaszt. Mert szerintem ez nagyon gyorsan romlik lefelé, és éveken belül szabályosan felrúgják a bottal közlekedő embert az utcán, csak mert "figyeld már a trottyot, hogy erőlködik". Az ilyet kéne ledobni az Amazonasi esőerdőbe, de felügyelet, kamerák és valós körülmények közé, kíváncsi lennék, ott mennyire verné magát, és mennyire tanulná meg tisztelni a nagyobbat, erősebbet, vagy a kisebbet és a gyengébbet, egyszóval magát az életet.
2008. nov. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszett ez az utolsó vélemény, mintha a saját 15 évvel ezelőtti gondolataim lettek volna... Meg szeretnélek nyugtatni,hogy ne aggódj a gyerekek miatt! Én is rágódtam ezen anno, aztán mióta anyuka vagyok, észreveszem a gyerekeimen, hogy megtalálják a saját társaságukat! Meg aztán a mi gyerekkorunkban is voltak ilyen önálló gondolattal nem rendelkező, de majmolásban profi általában "genya" elemek. Megjegyzem, szerintem azok lesznek ilyenek, akik otthon puszi helyett is pénzt kapnak, aztán nagy részük kinőtte és szégyelli, hogy milyen volt, a maradékot aki "úgymaradt", meg lehet nézni, boldog-e... Ja, még annyit, hogy én Pesten nőttem fel és éltem 22 éves koromig, aztán egy kisvárosba jöttem férjhez, azóta is itt lakunk, szerintem itt még érezhetőbb ez a törtető véglénység(pl. van olyan 9 éves kislány,aki nem indul el otthonról, csakis hellokittis cuccban, de nem halott még Dömdödömről.Mit várhatnál egy ilyentől, hogy a szüleiről ne is beszéljek...) mert itt nehezebb a veled egyívásúakat megtalálni, nem nagy a választék... De te -utolsó hozzászóló- nagyon jó úton haladsz a gondolkodó felnőtté válás útján! Hidd el, el fog jönni az az idő, mikor lepereg rólad a gettómajmok csúnya nézése.
2008. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kérdésre válaszolva, nem tudom miért én sosem voltam ilyen és remélem nem is leszek. A húgom most 13 és ahogy látom ő se lesz ilyen. Mondjuk nálunk ez nevelés kérdése is, látjuk a jó példát, nem vagyunk gazdagook a szüleink pedagógusok, abból aztán meg nem lehet nagyon jól élni, viszont vállalnak plusz munkát és én is szoktam munkát vállalni.


Én csak azt nem értem ha valakinek az egy főre jutója mondjuk max 40000 Ft, akkor mi a fenének vesz táskát 10000ért, ugyanazt mait én alkalomadtán megveszek 2000, teljesen ugyanazt.

Másrészt, én nem hódolok be semmilyen divatirányzatnak, a magam tetszésére válogatom a ruháimat, és nem fogom illegetni se magam. Általában figyelnek rám, és általában nem mondják ezt , hogy óóóóóóó ez hogy néz ki.

Nincs is miért ezt mondani.

Szerintem egyébként nincs gond, majd kinövik, ha meg nem , akkor az egyetemen/főiskolán, vagy az életben nagyot koppannak az ilyenek.

-fizikuslány-

2009. febr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!