Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha szereket egyedül lenni, az...

Ha szereket egyedül lenni, az baj?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen szeretek egyedül lenni, nincs aki meg mondja, hogy ezt meg azt csináljak, ide-oda menjek, sieseek már...stb. Persze vannak rokonaim, testvéreim, barátaim, csak szeretek egyedül lenni. Mindig magamra számíthattam, mindenki megígérte, hogy persze, segítenek, jönnek, stb. de, valahaogy annyi ember szeret nagyokat mondani, így hozzá szoktam, hogy csakis magamba bízhatok... Ez normális dolog?
2010. júl. 9. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, az ember tényleg csak saját magára számíthat.
2010. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert akik tényleg segíteni akarnak, csodálkoznak, ha nem kérek belőle, meg megcsinálom egyedül is...stb.
2010. júl. 9. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
nem ezzel semmi baj nincs.legyél minél önállóbb mert tényleg csak saját magadban bízhatsz a legjobban.ez van sajnos....arra ügyelj csak,hogy túlságosan ne fordulj be,ha érted mire gondolok.
2010. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Néha jó egyedül lenni nem beszélgetni senkivel. Csak gondolkodni. pl--) Kutya sétáltatás.
2011. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vohu Manah válasza:

Sziasztok! Szép napot mindenkinek!


Én úgy gondolom, hogy kimondottan jót tesz az egyedüllét, hiszen ekkor nincsenek kötöttségek (megmondják mit csinálj, hova menj stb.). Vannak továbbá olyan tevékenységek, amiket nem lehet társaságban végezni, most gondolok én itt arra hogy tényleg önmagával foglalkozzon az ember, mikor átgondolunk, átértékelünk dolgokat, olyankor kifejezetten zavarhat a társaság. Erre jó pl: a már említett kutya sétáltatás :) Nem utolsó szempont, hogy önállóak legyünk, boldoguljunk egyedül is.

Az viszont tény, hogy az ember társas lény, tehát hogy igazán jól érezze magát az ember feltétlenül szükség van az egyedüllétre és a társaságra egyaránt.

2011. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy egyedül szeretsz lenni vagy magányban? A legnagyobb társaságban lehetünk a legmagányosabbak, ugyanakkor az egyedül végzett alkotói tevékenység nem jelent feltétlenül magányt! Azt döntsd el, hogy amikor egyedül vagy illetve egyedül szeretnél lenni, akkor végzel-e közben valamilyen tevékenységet. Pl. gondolkozol a jövőn, a terveiden vagy csinálsz-e bármit. Mert ha közben "alkotsz" akkor nincs baj, és depresszív viselkedésre sem vagy hajlamos. A baj ott kezdődik, ha magányodban megszűnik minden körülötted!

Remélem értetted, amire gondolok.

Az előttem szóló pedig jól írta, az ember társas lény, szüksége van interakciókra.

2011. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, mondják, hogy társas lény.

Úgy szeretek lenni egyedül, hogy sokszor kimegyek valahova az erődbe, vagy egy tópartra, és leülök, és csak nézem a tájat, naplementét, gondolkozok, pihenek.

Nagyon sok ismerősöm, meg nem bír egyedül, magában lenni, nekik folyton, kell, hogy valakivel beszéljenek, legyenek, menjenek.

És azt mondták furcsa vagyok...

2011. febr. 23. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak ne használj az egyedüllét közben szereket.:D

Amit az utolsó kommentben írtál rám is jellemző.:)


Bocs, a tréfáért, de az elírásodból nagyon adta magát, remélem nem veszed zokon.:)

2011. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!