Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e összefüggés a vallásossá...

Van-e összefüggés a vallásosság és a homeopátiás szerek ellenzése között?

Figyelt kérdés
Azok a vallásos emberek (főleg HIT-esek), akiket ismerek elutasítják a homeopátiás orvoslást. Csúnyán kérdezve: le van-e írva a Bibliába, hogy a homeopátiás orvoslás üldözendő/büntetendő/ellenezendő?
2008. nov. 20. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs leírva ilyen a Bibliában. De a dohányzás és a kábítószerekkel való élés sincs benne a Bibliában, mégsem ajánlanám (s godolom a T. kérdező sem) senkinek.


A Biblia , s ezen keresztül Isten a következőket ajánlja az embernek:

- mindent szabad nekem, de nem minden használ...

- mindent megvizsgáljatok, s a jót megtartsátok.


Ezek szerint ami nem használ, illetve a megvizsgálás során nem jónak minősített dolgokat kerülésre javallja az Ige.


Egyébként elé menve a következő kérdésnek, miszerint a homeopátiát miért tartják a keresztények kerülendőnek cikk olvasható a [link] címen

2008. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
82%

Én evangélikus vagyok, még is hasznosnak tartom a homeopátiás kezelést!!!

az mondjuk, hozzá tartozik, hogy régebben nagyon nagyon sokat segített az allergiámon, sőt talán már el is múlt, mert mindent nyugodtan eszem tőle. Most is segít a megfázás, vagy egyéb betegség esetén. Szóval nincs leírva a Bibliában , h nem jó, meg Istentiszteleten sem mondják, h nem használjuk:-)

2008. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj egy csomó hitessel, h. hall vmit, amit ott mondanak, aztán "továbbfejlesztve" teszi magáévá...


Én is jártam oda, és azt mondták, h. önmagában a homeopátiás szerek szedése nem gáz. A baj ott kezdődik, amikor ráolvasnak, meg amikor más nem nyúlhat hozzá, csak aki szedi, stb. Az már okkult, meg szerintem hülység is. Ha homeopátiás tablettát v. mit szedsz mondjuk az allergiádra a fentiek nélkül, azzal semmi baj, és ezt nyugodtan mondd el a hites ismerőseidnek is :)

2008. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Összességében kommentelem:

Azért kérdeztem meg itt, mert a HIT-es ismerőseimmel nem lehet vallás kérdésében értelmesen beszélgetni: vagy elintézik egy szemkiszúrós válasszal ("mert az akárki azt mondta, hogy nem jó"), vagy jön egyből a térítéssel és a démonokkal...

Az előadásjegyzettel kapcsolatban:

A biztonság kérdésénél olyan dolgokra hivatkozik, ami

a) köztudott: pl. az aromaterápiás olaj allergiát okozhat.

b) abszurd: "akupunktúrás kezeléskor nem egyszer okoztak már belső vérzés, légmellet"

Az előbbi kb. olyan, mint a gyógyszerek mellékhatásai, vagy előjön nálad, vagy nem.

Ezzel az erővel ne menj az erdőbe sétálni, mert feljegyezték (ki, mikor? - nem tudod), hogy volt egy olyan ember, akire rázuhant egy letört ág és agyoncsapta, tehát az erdőben sétálni veszélyes. Számomra ez a nem megfelelő következtetés kategóriájába esik.


"Ezek szerint ami nem használ, illetve a megvizsgálás során nem jónak minősített dolgokat kerülésre javallja az Ige." Aminek nem tudod bebizonyítani a hatékonyságát, attól még lehet hatásos, nem? Az olyan gyógyszer aminek több a mellékhatása, mint az alapbetegség, az hogyan kaphat jó minősítést?


Köszönöm a válaszokat.

2008. nov. 21. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!