Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Min, a termékenység Istene....

Min, a termékenység Istene. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

Egyiptomban voltunk Luxorban a nagy oszlopcsarnokban. Az idegenvezetőnk elmondta, hogy ahol Min, a termékenység Istene látható, azért fekete a sarka, mert a legenda szerint ha egy meddő nő megfogja, teherbe fog esni (sokan megfogdosták). Ez a rész le is volt egy lánccal kerítve.


Akkor már 12 éve voltam együtt a párommal, már régóta nem is védekeztünk, mégsem jött a baba. Akkor ott gondoltam, hogy lehet, soha többet az életben nem jövök ide, hát átmásztam a láncon és megfogtam a lábat én is. Hazajöttünk Egyiptomból és nem sokkal később terhes lettem és azóta megszületett a gyönyörű kislányunk.


Ez a véletlen műve lenne? Istenhívő református vagyok, de mégis ez az egész azóta is foglalkoztat.


2011. jan. 15. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Összefüggés mindenképp van, de nem pontosan úgy ahogy gondolod.

Szerintem te magad "idézted elő" a terhességet azzal, hogy hittél benne, hogy sikerülni fog. Még ha másnak is tulajdonítottad a segítséget végül te magad csináltad meg akarattal és hittel. Mert gondolom miután megérintetted felmerült benned, hogy "mi van ha tényleg igaz?" kérdés és utána máris más hozzáállásod volt mint előtte, hogy sokáig nem sikerült.

Persze ez csak az én véleményem nem kell elhinni...:)

2011. jan. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden vallás eszköze a hit. Mivel hittél benne, hogy sikerülni fog, sikerült is.
2011. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pelgrim ***** válasza:

Nem véletlenül a mustármag a hit jelképe, szó szerint igaz az, hogy akár egy hegyet odébb lehet tenni a megfelelő hit segítségével. De kinek van akkora hite, hogy egy hegyet odébb tegyen ?


Mégis, létezik egy magasabb rendű természeti törvény (Isten), amely azt hozza létre amit egy értelmes lény, mint az ember magának megkíván, elképzel és szilárdan hiszi, hogy az úgy lesz.


Az ember azonban nem ismeri ezt a törvényt, ez a törvény következetesen csak véletlenszerűen érvényesül. Mikor egy ilyen “véletlen” nagyon szembetűnő akkor a hívő emberek csodáról vagy természet fölötti isteni beavatkozásról beszélnek, a szkeptikusok pedig csűrik-csavarják a dolgot csakhogy ne kelljen elismerni hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni.


Jézus, a mustármag mint a hit jelképének szerzője, ismerte ezt a törvényt (Istent) és képes volt tudatosan alkalmazni. Csodálatos gyógyításai alkalmával nem mulasztotta el a meggyógyult betegnek elmondani, hogy a hite által gyógyult meg.


Kedves kérdező szerintem te is erre a törvényre (Istenre) hivatkoztál, talán anélkül hogy azt tudtad volna. Ez a törvény vagy Isten mindig érvényesül, ha rá hivatkozunk, de mint minden más törvénynél a feltételeket be kell tartani és ne feledkezzünk meg a köszönetről, mint ahogy Jézus sem feledkezett meg és minden alkalommal előre megköszönte Isten ajándékát.

2011. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!