Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnátok ahhoz, ha...

Mit szólnátok ahhoz, ha sikerülne megvalósítani a szabadkőművesek tízparancsolatát, amit a hatalmas Georgiai Irányköveken (Georgia Guidestones) 4 holt-, illetve 8 világnyelven olvashatunk?

Figyelt kérdés

Hallottál valaha a Georgia Guidestone-ról (Georgia iránykövek)? Ez egy hatalmas emlékmű, amit tele van szabadkőműves szimbólumokkal, s több millió dollárba került. Egy ismeretlen nagyhatalmú elit állíttatta (multimilliárdosok, elegendő befolyással, hogy ott állítsanak emlékművet, ahol csak akarnak) 30 évvel ezelőtt. Egy alternatív „tíz parancsolattal” szolgál, melyek közül az első a föld színéről hat és fél milliárd embernek az eltüntetése. Fél milliárd maradna.

Rabszolgákra szükség van, hogy megteremtsék a luxust, és 500 millió pedig jól meglesz, ha lesz világnyelv, világpénz, világbíróság stb...


www.ancientrails.com/wp-content/uploads/2009/12/ff_guidestones3_f.jpg


A "tízparancsolat" szövege angolul:


1. Maintain humanity under 500,000,000 in perpetual balance with nature.


2. Guide reproduction wisely - improving fitness and diversity.


3. Unite humanity with a living new language.


4. Rule passion - faith - tradition - and all things with tempered reason.


5. Protect people and nations with fair laws and just courts.


6. Let all nations rule internally resolving external disputes in a world court.


7. Avoid petty laws and useless officials.


8. Balance personal rights with social duties.


9. Prize truth - beauty - love - seeking harmony with the infinite.


10. Be not a cancer on the earth - Leave room for nature - Leave room for nature.


---------------------------------------------------------


Vizsgáljuk meg az 1.parancsot, a világ lakosságának a létszámát fél milliárdra csökkenteni, ez egy elképesztő követelés, na és hogyan szándékozzák ezt megoldani, mondjuk egy tömegmészárlással. Igen, ép ez, amit szeretnének.


A 2. parancs, az átgondolt „tervezett populáció“, (szaporulat). Ha ezt természetes úton meg akarom valósítani, akkor, kényszerböl be kell vezetni az egy gyermek törvényt vagy egy se, mint Kinában, ez egy NWO tervezet.


A 3. parancs, egyesítsd az embereket egy új élö nyelvbe, ez valójában annyit jelent, hogy a világon, vagy is itt ezen a bolygón egy nyelv legyen. Ez valóban egy szükségszerűség egy világdiktatúrához.


A 4. parancsolat, a vallás és hagyományok észszérű szabályozása, a cél egy egységes világvallás létrehozása (ökumenikus)


A 6. parancsolat, szól, egy világbíróság létrehozásáról


A 8. parancsban korlátozzák a személyes szabadságodat (üdvözlök, minden egyes új rabszolgát!)


És a 10. parancs az 1.vel egyhangúan egyértelmű NWO program, az ember a rákfenéje a természetnek.


2010. júl. 25. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Mit szóljak? Építenék egy űrhajót, és néhány ezer emberrel elhagynám ezt a végképp megkergült bolygót. Kb. ugyan annyi realitása van mindkettőnek.
2010. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"Nagy az Isten állatkertje..."


Ez a tízparancsolat néhány elmebeteg szüleménye. (Az építményen melyek a szimbólikus jelek,- helyileg, hol van, mert a linknél nem találtam semmi ráutalót?)


Egyébként Földünknek bizonyos létszámig lehet csak eltartó képessége. Ha beleondolsz a nagytestű élőlények is kipusztultak már egyszer. Lehet, hogy a Föld önszabályozással megoldja a problémát.


Wasington is tele van szabakőműves szimbólumokkal és mégis az Egyesült Államok fővárosa, sőtt, úgy tudom, hogy az egy dolláros is hasonló.


A különböző gyülekezetekben is lehetnek kitünni vágyók, de az eszük alapján ez nem megy. Valószínű ezért választanak ilyen megoldást.

2010. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Akkor nyugodtabb és "ésszerűbb" lenne a világ.

Még valahol olvastam, hogy fosszilis energiahordozók nélkül kb. 1 milliárd embert tudna eltartani a Föld (a népszerű tévhittel ellentétben kőolaj nemcsak személyautókba kell, hanem a mezőgazdaságban is nagyon fontos, gondoljunk csak a Zöld Forradalomra. A tudatlanabbak kedvéért leírom, hogy a Zöld Forradalomnak semmi köze nincs a környezetvédelemhez!).

Szóval, előbb-utóbb úgyis le fog csökkenni a világ népessége, és jobb lenne, ha ez a folyamat szabályozottan történne, mintsem úgy, hogy hatalmas háborúk dúljanak az egyre kevesebb erőforrásért, mert ekkor lehet, hogy még 50 millió ember sem fog maradni...


A világnyelv sem lenne hülyeség, bár szerintem elég lenne egy mai élő nyelvet kiválasztani erre a célra. Gondoljunk csak bele, hogy mennyivel egyszerűbb lenne így az élet. Nem kellene hatalmas összegeket és (emberi) erőforrásokat gyakorlati szempontból haszontalan és felesleges dologra pazarolni (pl.: már most is sok olyan munkakör van, ahol minimum 1-2 idegen nyelvet kell felsőfokon tudni. Képzeld el, hogy mi lenne, ha a munkavállaló nem a nyelvekkel pazarolná az idejét, hanem a szakmájához szükséges dolgokban képezné magát, ne adj' Isten több szabadideje lenne). És rengeteg cégnek, intézetnek sem kellene hatalmas tolmács apparátust fenntartania csillagászati árakon.


A 8-as pontot én inkább úgy értelmezem, hogy a jogokat kötelességekhez kötnék. Ez különösen a mai Magyarországon kifejezetten hasznos lenne, mert itt van egy tetemes (milliós) réteg, amelyik elfeledkezik arról, hogy a jogok (segíly, személyiségi, kisebbségi jogok) mellett kötelezettségek is vannak (csak azokat lesz@rják!).


A 10-es pont is inkább a fenntarthatóságról szól. Lehet évtizedekig, esetleg évszázadokig függetlenedni a természettől (jelenleg a fosszilis energiahordozók biztosítják ezt, de mint tudjuk, ezek már kezdenek kimerülni; a "mellékhatásaikról" pl.: globális felmelegedés nem is szólva) de tartósan nem.


A világbíróság és világvallás szerintem értelmetlen. Bár elképzelhető, hogy a világvallással a mostani vallási indíttatású öldökléseket/ellenségeskedéseket próbálnák megelőzni, míg a világbírósággal a valóban egységes igazságszolgáltatásra céloznak (elvégre, mindenki felett ugyanaz a szervezet ítélkezik, így valószínűsíthető, hogy azonos ügyek is mindig azonos megítélés alá esnének, függetlenül attól, hogy ki követi el őket).


A többi pont pedig magától értetődő (pl.: felesleges törvények és hivatalok megszüntetése).

2010. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyet értek, de csak ha születésszabályozással akarják elérni, ami egy nagyonis okos dolog volt a kínaiak részéről. Viszont a félmilliárd az túlzás. Kb. 2-3 milliárdot tud eltartani a Föld kényelmesen.

Az utolsóval is teljesen egyetértek.

A rabszolgatártás no comment...felháborító...eddig azt hittem, a szabadkőművesek jó emberek. Ha ez igaz, akkor legalább Hitler szintjén vannak.

Egységes világvallás? Pfff. ez teljesen megvalósíthatatlan. És hogy akarják elérni? Újabb keresztesháborúkkal? Nevetséges. Ez a véleményszabadság eltörlésével egyenlő.

Egységes nyelv? Még mit nem? Ezzel az emberek kultúráit ölnék meg. Az angol amúgy is egy egységes nyelv lett a Földön, és pont az egészséges mértékben: másodlagos szerepet tölt be, de muszáj tudni.

a nyolcadik is oké: vannak jogaim, de vannak kötelezettségeim is, ez így fair.

Hirtelen ennyire tudtam reagálni.

Ez egy utópia, és leszámítva a rabszolgatartást bizonyos értelemben kommunizmus is (egyenbíróság, egyennyelv, egyentörvények, egyenvallás, pfff). Szerencsére megvalósíthatatlan! A kommunizmus mondjuk legalább szép eszme, jó lenne, ha az ember nem lenne gyarló hozzá, és a diktátorok nem akarnák a nép ellen saját célokból felhasználni.

Az egyén véleményét nem lehet elnyomni!! Ezért is utópia ez a borzalom.

2010. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Szerinted jelenleg létezik olyan, hogy véleményszabadság? Van még kutatás, ill. gondolatszabadság? Azt írod, hogy az egységes világnyelv bevezetésével az "emberek kultúráit ölnék meg". Ez kiváló meglátás. Ha megnézed a jelenlegi világrend alakulását, akkor azt látod, hogy a nemzetállamok erősödnek, vagy azt, hogy fokozatosan megszűnnek létezni? Azt szerettem volna még megkérdezni, hogy miért van az, ha valami óriási gonoszságot lát az ember, akkor egyből előhúzza Hitlert hasonlatként? Hitler ennyire gonosz volt? Félre ne érts, véletlenül se szeretném kisebbíteni a bűneit, amennyiben elkövette azokat. Van viszont még valami, amit nem szeretnék. Nem szeretném olyan dolgokkal, gonoszságokkal megvádolni sem őt, sem a német népet kollektíve, amit bizonyíthatóan el nem követtek. Ha Hitler egy tömegmészáros volt, akkor egész biztos, hogy van erre valami bizonyíték. Bizonyára az én figyelmetlenségem az oka, hogy pár év keresgélés, kutatás után sem találtam semmi ilyet. Hatmilliós gyilkosság, és semmi nyoma a gyilkos fegyvernek? A szövetséges és szovjet rémhírpropaganda utolsó és megmaradt változatára, mely szerint a német koncentrációs táborokban kifejezetten erre a célra épített gázkamrákban ölték meg a zsidókat ipari méretekben, tudtommal nincs semmi bizonyíték, amely kiállna egy független tudományos vizsgálatot. Hatmillió gyilkosság, egyetlen egy törvényszéki bizonyíték nélkül? Minden hagyományos gyilkosságnál elvégzik a hullák boncolását. Az "emberiség történelmének legnagyobb bűntényét" azonban egyetlen egy törvényszéki vizsgálat sem igazolja. Az egymással és az alapvető fizikai törvényekkel ellentmondó tanúvallomások, a durva kínzásokkal kicsikart beismerő vallomások tudtommal nem számítanak bizonyítéknak. Kérem javítsatok ki, ha tévedek! A holokauszt legfőbb felelősének ma is Adolf Hitlert tekintik. De a mai napig nem került elő egyetlen dokumentum sem, amely bizonyítaná, hogy a Führer parancsot adott a zsidók tervszerű, ipari méretű megsemmisítésére, vagy arról egyáltalán információi lettek volna. A győztes hatalmak által tonnaszámra lefoglalt dokumentumok közt egy sincs, amely csak egy halvány utalást tartalmazna a tervre, parancsra, költségvetésre a holokausztra vonatkozólag (ne tévesszük ezt össze a zsidók kitelepítésével, amelyet valóban terveztek és végrehajtottak).

Amíg a holokauszt mítosz nyílt és tárgyilagos vitáját büntetőjog eszközeivel akadályozzák meg, nem számíthatunk rá, hogy hivatásos történészek, tanárok, politikusok és a médiák törekednek az objektív történelmi igazságra.

2010. júl. 26. 05:17
 6/19 anonim ***** válasza:

Bizonyítékokat akarsz?

1. Adolf Hitler: Mein Kampf

2. Emberi aljasság.

3. A holokausztot több száz évvel megelőző "zsidó törvények" amelyek egyre brutálisabbak lettek, gettók létezése.

4. Közhangulat, Dreyfus per. Ez utóbbi vissza utal a kettes pontra.

5. Koncentrációs táborok megléte. (Amik szerinted nyilván üdülőtelepek voltak, bár többszöri kutatás után sem sikerült megtalálni a konditermet, csak a zuhanyzókat.)

6. A hatalmas égető kemencék működése, az időnként mindent beborító hamu, amire a közeli lakosság panaszkodott ha arra fújta a szél.

7. Hogy hatmillió-e vagy sem, azt nem tudom, de zsidó emberek milliói tűntek el, köztük ismert írók, költők, művészek.

8. Persze, szerinted nyilván Radnóti, Örkény István meg egy csomó író hülyeségeket irkált és csak hazudoztak, én inkább hiszek Radnótinak mint neked. Ő legalább ott volt!

9. A túlélők beszámolói nem bizonyítékok? A tanúk, akiknek a szomszédait, barátait hurcolták el, azok nem tekinthetők tanúnak?

10. Schindler sírjára is biztosan csak a madarak hordják a köveket, minden évben kevesebbet. Azok az emberek neki köszönik az életüket. Ha csak az országból akarták őket baráti módon eltávolítani, miért?

11. Az elkövetők, akiket nem különösebben kellett kínozni, hogy bevallják, még csak nem is szégyellték különösebben a tetteiket, vagy parancs végrehajtására hivatkoztak.


És még sorolhatnám. Tudod, ezzel a szánalmas hazugságrendszerrel meg kéne várni, amíg nemcsak a túlélők,hanem a túlélők gyermekei és unokái is meghalnak. Hitlert nyugodtan rehabilitáld csak, előbb utóbb a magyarok jöttek volna a nemkívánatos népek listáján, csak nem képzeled, hogy egy ilyen nem árja nép sokáig virágozhatott volna az ezer éves birodalomban?


Ne érts félre, nem mondom, hogy Izrael külpolitikája nagyon lenyűgöző,de csak azért mert most ők a rossz fiúk, egy múltban történt esetet nem vitathatunk el tőlük. Azt mondjátok, a zsidó uralta média nyomatja a holokausztot. Lehet hogy túl van lihegve, de pontosan az ilyen nem új keletű, antiszemita, gyűlölködő, sötét szellemiség miatt.


Nyugodtan pontozzál le, nem érdekel. A nagyszüleim zsidókat segítettek abban az időben, az életük kockáztatásával. A zsidó ismerőseik, barátaik közül egyetlen egy tért vissza. Az én nagyszüleim kommunisták voltak, nem volt érdekük vallási nézőpont miatt hazudni, pláne nekem, az unokájuknak.


Freya

2010. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 23:16 vagyok. Nem kellett kiírtania Hitlernek 6 millió zsidót ahhoz, hogy minden gonoszok leggonoszabbikának tartsam. Nekem a komoly gondolat/elhatározás és az elszántság éppoly elegendő. Mellesleg ha nem irtotta ki a zsidókat (amivel kapcsolatban még nem döntöttem el, mit higgyek, de inkább a történelemkönyvek felé hajlok), akkor is idő kérdése volt az egész...

Ajánlom neked Robert Merle - Mesterségem a halál c. művét! És mindenkinek, aki csak létezik! Hidd el, nagyon meggyőző, megrázkódtató és elgondolkodtató...nekem napokig ez a könyv járt a fejemben Sokan állítják, hogy ekkora tömegmészárlást ennyi idő alatt lehetetlenség volt véghezvinni. Hát itt olyan részletesen és olyan realisztikusan leírja, hogy milyen módszerekkel lehet, hogy elég nehéz nem elhinni. :S Ráadásul Rudolf Höss pere és vallomásai alapján készült a mű (az alapján alkotta meg a regénybeli személyiséget az író), aki totális hidegvérrel, mindenféle kínzás és kényszer nélkül jelentette ki: "igen én tettem, de én semmiben sem vagyok hibás, hiszen csak egy parancsot teljesítettem és kész." És ez volt az auschwitzi és a birkenaui haláltáborok vezetője...én hiszek neki, főleg, ha ilyen hanyag hidegvérrel mondja ki. Miért is ne vallotta volna be, hiszen nem volt veszítenivalója. Így is úgy is kivégezték volna, és tök mindegy, mit mondott volna, akkor se hittek volna neki, hacsak nem az igazat mondja. Ráadásul ő büszke is volt arra, amit tett.

2010. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves Freya és kedves utolsó! Nem értékelném rossz válasznak a hozzászólásaitokat, ha nem lenne vagy hülyeség, vagy hazugság. Mit bizonyít a Mein Kampf? Én olvastam, nincs benne SEMMI írva arról, hogy bárkit ki kéne irtani. Nevetséges és szánalmas, ha bármi mást állítasz. Azt mondjátok, amit hallottatok valahol. Le merem fogadni, hogy nem olvastad a Mein Kamf-ot, de azt vágod, hogy az a bizonyíték... Amúgy biztos, hogy Schicklgruber Adolf írta? Nem. Az utolsó hozzászóló még Freyánál is jobban el van tévedve. Van fogalmad, hogy hogyan jutottak a britek Rudolf Höss, az Auschwitzi parancsnok vallomásához? Nem hinném. Rudolf Höss volt Auschwitz három egymást követő parancsnoka közül az első. Gyakran nevezik őt "az" auschwitzi parancsnoknak, és írásai, melyeket "Az auschwitzi parancsnok" címmel nyilvánosságra hoztak, közismertek. 1946 április 15-én jelent meg az IMG (International Military Tribunal = Nemzetközi katonai törvényszék) előtt tanúként, és a világ sajtójának képviselői előtt bevallotta a legszörnyűbb bűnt, melyet az emberiség valaha is megért. Azt vallotta, hogy Himmlertől személyesen kapta a parancsot a zsidók megsemmisítésére. Becslése szerint Auschwitzban 3 000 000 embert öltek meg, ebből 2 500 000-t a gázkamrákban. Ezek a vallomások hamisak voltak. Kínzásokkal zsarolták ki őket tőle. 1983-ig kellett várni, hogy megtudjuk, kik voltak a kínzók és hogyan kínozták.

Ahogy látni fogjuk, Höss vallomásainak alappillére időrendi sorrendben a következő négy részből áll:


1. Egy, március 14(vagy 15?)-én hajnali 2:30-kor aláírt vallomás. Ez német nyelven írt, nyolc oldalas gépírásos szöveg.


Nem hiszem, hogy normális esetben egy demokratikus ország valamilyen törvényt végrehajtó intézménye ezeket az oldalakat per esetén figyelembe vette volna. Az iratnak ugyanis nincs fejléce, nincs ügyiratszáma, és minden oldal tele van részben írógéppel, részben kézzel írt javításokkal, anélkül, hogy a legcsekélyebb hitelesítés, vagy utalás található lenne az írás végén a javított és kihagyott szavakra.


Höss először aláírta az iratot, amikor a következő megjegyzést írta rá: "14.3.46, 2 31". Két sor után, melyeknek tulajdonképpen kézzel írottnak kéne lenniük, de géppel vannak írva, ugyanezt teszi. A sorok így hangzanak:


"Az előzőeket elolvastam, és igazolom, hogy ezek saját vallomásomnak megfelelnek, és hogy ez az igazság".


Ezután jön két tanú aláírása, azaz két brit őrmesteré. Egyikük nem adta meg a dátumot, a másik dátumként március 15-ét adta meg. Ezt követi a 92-ik biztonsági szakasz egy kapitányának az aláírása, amely igazolja, hogy a két őrmester végig jelen volt, mikor Höss vallomást tett. A dátum 1945 március 14-e. Semmi sem utal a vallatás helyére!


A szövetségesek ennek a dokumentumnak a NO-1210-es számot adták.

2010. júl. 27. 14:05
 9/19 A kérdező kommentje:

2. Hiteles vallomás (angolul affidavit), melyet április 5-én, azaz 22 nappal később írtak alá. Ez 3 gépírásos oldalból álló angol nyelvű szöveg. Ez utóbbi meglepő: Höss itt tehát egy hiteles vallomást nem anyanyelvén, hanem őrzői nyelvén írt alá. Aláírása háromszor jelenik meg: először az első két oldal alján, majd a harmadik és utolsó oldalon, egy négysoros szöveg után, mely szintén angolul van géppel írva. Ezen sorok szövege a következő:


"I understand English as it is written above. The above statements are true; this declaration is made by me voluntarily and without compulsion; after reading over the statement, I have signed and executed the same at Nurnberg, Germany, on the fifth day of April, 1946."


(Értek angolul, ahogy fönt le van írva. A fenti vallomások igazak; ezt a nyilatkozatot szabad akaratomból, kényszer nélkül tettem, a vallomás elmondása után átolvastam azt és aláírtam, Nürnberg, Németország, 1946 április 5-én.)


A főhadnagy Smith W. Brockhart aláírása következik a következő fogalmazás után:


"Subscribed and sworn to before me this 5th day of April, 1946, at Nurnberg, Germany.&laqno;


(Aláírva, és előttem téve le az esküt ma, 1946 április 5-én, Nürnberg, Németország).


Formailag ez a szöveg, ha ez egyáltalán lehetséges, még elfogadhatatlanabb, mint az előző. Különös figyelmet érdemel, hogy egész mondatokat adtak hozzá nagybetűkkel írva, kézírással, míg másokat töltőtollal áthúztak. A javításokat nem hitelesítik a lap szegélyén, nem utalnak a kihúzott szavakra a dokumentum végén. A szövetségesek ennek a PS-3868-as számot adták. Hogy elrejtsék a tényt, hogy Höss itt angol nyelvű hiteles vallomást írt alá, noha ennek anyanyelvén, németül kellett volna történnie, és hogy eltüntessék a kihúzásokat, beszúrásokat és javításokat, Nürnbergben a következő csaló módszert használták: A szöveget még egyszer letisztázták géppel, és ez "fordításnak" tüntették föl, németről angolra! De a csaló túlzásba vitte a dolgot. Azt hitte, hogy a tizedik bekezdésben egy angol kéz által tett kézírásos beszúrás a kilencedik bekezdés végéhez tartozik. Ennek a tévedésnek az az eredménye, hogy a kilencedik bekezdés vége teljesen érthetetlen. Így két különféle irat létezik ugyanaz a szám alatt, azaz PS-3868 alatt, vagyis az irat, melyet Höss aláírt, és az "új kiadás". Ezt az "új kiadás" más szóval durva hamisítást használta a nürnbergi törvényszék. Egy történelmi mű, melyben állítólag a Höss nyilatkozat PS-3868 van kinyomtatva, ezt az "új kiadás"-t nyomtatta ki, de anélkül, hogy utalna rá, abban a kilencedik bekezdés végét és az egész tizedik bekezdést egyszerűen kihagyták (Lásd Henri Monneray, La Persécution des Juifs dans les pays de l'Est présentée ŕ Nuremberg, Paris, éditions du Centre de Documentation Juive, 1949, S. 159-162.)


3. A már általam említett kétséges szóbeli vallomás, amelyet 1946 április 5-én, azaz tíz nappal a PS-3868 irat megírása előtt csinált az IMG. Furcsa módon egy védő folyamodott R. Höss megjelenéséért a törvényszék előtt, Kurt Kaufmann, Ernst Kaltenbrunner védőügyvédje. Ez azzal a nyilvánvaló szándékkal történt, hogy bemutassa, nem Kaltenbrunner, hanem Himmler volt az állítólagos emberirtásért felelős. Amikor az ügyészség képviselője volt soron, (ebben az esetben az US ügyész Harlan Amen főhadnagy), hogy Hösst kihallgassa, úgy tett, mintha az aláírt hiteles vallomásból olvasna föl, de valójában az "új kiadásból" olvasott részleteket. Harlan Amen mondvacsinált ürüggyel nem olvasta föl a kilencedik (és a nyolcadikat sem) bekezdést. Állandóan megszakítva az olvasást, mindig megkérdezte Hösst, hogy ő tényleg ezt vallotta-e, amit ez az irat mond. Nagyjából minderre a következő válaszokat kapta:


"Igenis", "igenis", "igenis", "Igen, így van", egy kétsoros válasz (melyben egy lehetetlenség van, azaz hogy a magyarországi zsidókat 1943-tól ölték meg, pedig ezeknek a zsidóknak az első csoportja 1944 május 16-án jött meg Auschwitzba), "igenis", "igenis", "igenis", egyetlen válasz, "igenis", "igenis" (IMG-XI, S. 457-461).


Ehhez az emberirtáshoz és ezekhez a gázkamrákhoz, azaz egy tetthez és a tett eszközéhez, mely példátlan a történelemben, normális körülmények között kérdések százait kellett volna föltenni. De senki sem tette föl ezeket a kérdéseket. Különösen Amen főhadnagy nem kívánt magyarázatot és további adatokat ehhez a tényleg szörnyű szöveghez, melyet ezen a napon újságírók jelenlétében fölolvasott, akik másnap nagybetűs címek alatt jelentettek újságjaikban erről.

2010. júl. 27. 14:06
 10/19 A kérdező kommentje:

4. Az általában az "auschwitzi parancsnok" cím alatt összefoglalt iratok. Höss ezeket állítólag lengyel-kommunista börtönfelügyelője felügyelete alatt írta ceruzával. 1947 április 2.-án halálra ítélték és 5 nappal később az auschwitzi táborban fölakasztották.


1958-ig, azaz 11 évig kellett várni, míg németül is megjelent, amit "memoárjainak" nevezhetnénk. Martin Broszat történész jelentette meg, aki nem követte a tudományos művek megjelentetésénél szokásos eljárást. Broszat addig ment, hogy részbekezdéseket egyszerűen kihagyott, melyeknél nagyon nyilvánvaló volt, hogy R. Höss (vagy lengyel urai) tulajdonképpen mértéktelen ostobaságokat vetettek papírra, ami természetesen hátrányos lett volna jelentése hitelességének szempontjából.


A Höss-vallomások alapjának itt leírt részei szorosan összefüggenek egymással. Pontos megfigyeléssel kimutatható, hogy egyik részben sincs hiány ellentmondásokban. Lényegében azonban egymást igazolják. Az NO-1210 irat nyolc oldalát a PS-3868 3 oldala foglalja össze. Ez az irat szolgált R. Höss szóbeli vallomásának alapjaként az IMG előtt. Az egészet "megkoronázzák" a Krakkóban írt "memoárok". Alap és modell az NO-1210-es irat, melyre még visszatérek.


Höss leleplezései Lengyelországban az első, a britek előtt tett vallomásáról (NO-1210-es irat 1946, április 14 vagy 15-én)


A háború 11945 május 8-án befejeződött Németországban. Höss a britek kezébe került, akik először egy SS táborba dugták. Mint hivatásos parasztot, idő előtt kiengedték. Börtönőrei ekkor még nem voltak tisztába fogásuk jelentőségével. Egy munkaközvetítő egy Flensburg melletti parasztgazdaságba közvetítette ki mezőgazdasági munkásként, nem messze a német-dán határtól. Nyolc hónapig volt ott, míg a brit katonai rendőrség kereste. Családját, mellyel fönt tudta tartani a kapcsolatot, szigorúan fölügyelték és gyakran tartottak náluk házkutatást. "Memoárjaiban" Höss leírja elfogásának körülményeit, és azt, ami azután történt. A britek által neki szánt bánásmód nyilvánvalóan különösen brutális volt.


Első pillantásra meglepő, hogy a lengyelek megengedték Hössnek, hogy ilyen komoly leleplezéseket csináljon a brit katonai rendőrségről. De ha utánagondolunk, akkor arra a következtetésre jutunk, hogy a lengyeleknek talán mégis lehetett néhány oka erre, mint például:


- a kívánság, hogy ezzel a vallomásnak az igazság és valóság látszatát kölcsönözzék.


- az olvasó emiatt a lengyel kommunisták kihallgatási módszereit előnyösebbnek fogja hinni, mint a britekét. Höss ugyanis később azt vallja, hogy Krakkóban első fogsága alatt testileg és lelkileg kikészítették", de az utána következő időben olyan "tisztességesen és előzékenyen" kezelték, hogy beleegyezett abba, hogy megírja "memoárjait".


- Szükségesnek tűnt, hogy bizonyos abszurd dolgokra a NO-1210 iratban magyarázatot adjanak. Ezek egyike, hogy egy "megsemmisítő táborról" beszélnek egy helyen, amely soha nem volt egy lengyelországi térképen sem rajta, azaz "Wolzeck Lublin mellett". Ez nem lehet összekeverés Belzeccel, mert maga Höss három táborról beszél, ugyanis "Belzek" (sic), "Tublinka" (sic) és "Wolzek bei Lublin". Később "Treblinka" helyesen van írva. Mellékesen jegyezzük meg, hogy a Belzeci és Treblinkai táborok még nem léteztek, amikor Himmler Höss szerint azt mondja, hogy ezek a táborok már üzemben vannak mint "megsemmisítő táborok" (1941 júniusa). Olvassa el, hogy hogyan számol be Höss egymás után a britek általi letartóztatásáról, a később NO-1210-nak nevezett irat aláírásáról, átszállításáról a Weser melletti Mindenbe, ahol még rosszabbul bántak vele, mint azelőtt Heidén, az IMG nürnbergi törvényszékének börtönében való tartózkodásról, és végül Lengyelországba való kitoloncolásáról:


"1946 március 11-én tartóztattak le. Méregfóliám két nappal azelőtt tört össze. Mert első ijedségemben azt hittem, hogy az ott gyakori rablások egyike történik, sikerült elfogniuk. A Field Security Police szörnyen bánt velem. Heidébe vittek, pontosan abba a laktanyába, ahol az angolok nyolc hónappal azelőtt elengedtek. Az első vallatás ütő bizonyítékok mellett történt. Nem tudom, mi áll a jegyzőkönyvben, noha aláírtam. Az alkohol és a korbács sok volt nekem. A korbács a sajátom volt, mely véletlenül feleségem csomagjába került. Egy lovat sem ütöttem vele, még kevésbé foglyokat. De az egyik kihallgatónak az volt a véleménye, hogy én ezzel állandóan foglyokat ütlegeltem. Néhány nap múlva a Weser melletti Mindenbe kerültem, ami az angol zóna fő kihallgatási helye. Itt még rosszabbra fordult sorom az első angol államügyész, egy őrnagy miatt. A börtön olyan volt, mint annak viselkedése. Három hét múlva meglepetésemre megborotváltak, levágták a hajamat és megmosdhattam.


Letartóztatásom óta nem nyitották ki bilincsemet. Másnap egy Londonból idehozott hadifogollyal, aki Fritzsche felmentő tanúja volt, autóval Nürnbergbe vittek. A börtön az IMT (International Military Tribunal) -nál szinte szanatóriumnak tűnt az előbbiek után. A fővádlottak épületében voltam, és naponta láttam, ahogy ezeket tárgyalásra viszik. Majdnem naponta voltak ott látogatások a szövetséges államok képviselőitől. Engem mindig mint különösen érdekes állatot mutattak meg. Nürnbergbe azért vittek, mert Kaltenbrunner ügyvédje felmentő tanúként idézett meg. Soha nem értettem meg, és máig sem értem, hogy miért éppen én tudtam Kaltenbrunnert fölmenteni. Míg a fogság minden szempontból jó volt - ha időm volt, olvastam nagy könyvtárat lehetett használni - a kihallgatások nem voltak kellemesek, testileg sem, de még kevésbé lelkileg. Nem vehetem zokon a kihallgatóktól, mindannyian zsidók voltak. Lelkileg szinte felboncoltak - olyan pontosan akartak mindent tudni - szintén csupa zsidó. Nem hagytak a legkisebb kétséget sem afelől, hogy mi fog velem történni.


Május 25-én, pont házassági évfordulónkon engem, Burgsdorffot és Bihlert [Bühlert] a repülőtérre vittek, és ott átadtak lengyel tiszteknek. Egy USA gépen repültem Berlinen át Varsóba. "


(Rudolf Höss, Auschwitzi parancsnok, Önéletrajzi beszámoló, bevezető és kommentárok Martin Broszattól, Deutsche Verlagsanstalt Stuttgart, 1958, S. 145-146.)

2010. júl. 27. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!