Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érte/éri ennyi atrocitás...

Miért érte/éri ennyi atrocitás a zsidókat? Nagyon sokan "utálják" őket a mai napig. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy gyerekesen hangzik a kérdés, de számomra érthetetlen dolog.
2010. aug. 15. 16:22
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

Mert mindig más országokon élősködnek. És hatalmas pénz van mögöttük ezért úgy tudják irányítani az emberek gondolkodását pl a sajtó által, hogy elhiggyék, ők a szegény üldözöttek. A saját zsidó értékrendet, kultúrát terjesztik ezekben az országokban és nem teszik magukévá az ország saját kultúráját. Kvázi kitúrják az őslakosokat.

Persze nem a mezei zsidókra gondolok, sok ismerősöm van, akik zsidók és nagyon jól megvagyunk egymással.

2010. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

A múltkor valami angol mukival utaztam a vonaton, és ő is azon csodálkozott, hogy a külföldi média valami rasszista bandának mutat be minket, ehhez képest még senkitől sem hallotta, hogy baja lenne az ázsiaiakkal, latinokkal, négerekkel, stb, csak a cigányokat meg zsidókat szidja mindenki.


Elmagyaráztam neki, hogy nem az a bajom a darázzsal, hogy csíkos, hanem az, hogy csíp.

2010. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Meg vagyok győződve róla, hogy amikor a zsidókat táborokba vitték, meg el akarták tüntetni őket, akkor a mindennapi, egyszerű zsidókkal tették ezt; a nagyhatalmi zsidó emberek meg ugyanúgy maradtak a helyükön, hogy irányíthassák a világot. Minden népnél megvan egy felső, vezető réteg, meg az alattuk lévő "köznép", és ez a zsidóknál sincs másképp. Én ismertem normális zsidó embereket, attól mert keresztény vagyok nem lettem lenézve vagy fordítva.Nem mentünk bele vallási vitákba, hogy "Hogy is van ez?". Szóval itt nem kell minden zsidót általánosítani, szerintem.
2010. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
89%

Ókorban: mert kis nép voltak, sok nagy között, olyan területen, ahol mindenki keresztül-kassul járkált, amit rengeteg nagyhatalom meghódított, elvesztett, visszahódított, szóval rendszeresen mentek a háborúzások, aminek ők ott ültek a közepén, hol a hódítók ellen harcolva, hol az új hódítók mellett az éppen regnáló hódító ellen, vagy már meghódítottan egyedül lázadozva, felkelve.


Középkorban: a katolikus egyház vezette be a zsidóüldözés, most már nem mint adott területért, a terület feletti hatalom miatti harcot, hanem mint vallásüldözést. Inkvizíció, az "ők ölték meg Jézust" dogma, a vérvádak (amikkel eredetileg pedig pont a korabeli keresztényeket üldözték a rómaiak, ők meg amint hatalomra jutottak, ügyesen átvették ezt az eszközt), a pestisekért, járványokért őket okolták, stb. Ezzel a hívő Európa szerte sikerült megalapozni a zsidó-ellenességet, megteremtve a kellő táptalajt minden későbbi atrocitásnak.


Az újkorban: Miután a kat. egyház megteremtette ennek a hagyományait Európában, azóta ha valakinek kellett valamilyen jól körülírható ellenségkép, akkor kéznél volt, már megvoltak a hagyományai. Ráadásul a zsidók rendre elszigetelve, elkülönülve éltek, jól felismerhetően, ezért igazán kézre estek. Pénzügyi sikereikkel szintén jól rá lehetett erre játszani.


Később aztán Európából sikerült ezt a szép hagyományt tovább terjeszteni, pl. az arab világban sem volt egészen a legutóbbi időkig jelen a zsidó vallás üldözése (sőt, testvér népként tekintettek rájuk), ez a nagy zsidóellenesség is csak a 20 században terjedt el, mikor leginkább Izrael miatt politikailag is egymással szembekerültek, és szembesültek vele (pl., náci német szövetségeseik által a II. vh-ban), hogy ez mekkora "piac".


Amúgy lokálisabban más területeken más helyi sikeres kisebbségek ellen is megtalálod ugyanezeket az ellenségeskedéseket, a törökországi örményekkel szemben, a vietnami kínaiakkal szemben, az iszlám világon belül az izmaelitákkal szemben ennek ugyanúgy megvolt a maga hagyománya, csak ott nem vette fel a zászlajára egy világvallás ezen csoportok üldözését, és nem terjesztette ezt el a világban, így megmaradt lokálisnak.

2010. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:

A világon két ősi kultúra maradt fenn napjainkig: a kínai és a zsidó. A zsidók nagyon ügyelnek, hogy ne keveredjenek más népekket. Ennek az az előnye, hogy a genetikai állományunk a leltisztább, a legkevésbé "beteges", "korcsosúlt". E miatt is sokkal jobbak, szinte minden területen: nézd végig a Nobel-díjasok listáját, a többsége zsidó. Henry Bergson, Einstein, Szilárd Leó, Kertész Imre, stb. Hogy "jobban" gondolkoznak, fejlettebb az IQ-juk az is mutatja, hogy talpraesettek a gazdaságban: gyakorlatilag uralkodnak.


Ha ennek csak a fele is igaz, akkor ki ne utálná őket?! Mindenki. Kit nem zavarnak? Az okosabb nyer, minket pedig "átb@sznak"...


Hajrá utáljuk egyik legtiszteletreméltóbb népet, amely az irodalomban, a tudományokban, a gazdaságban megalapozta az európai kultúrát, az "európaiságot"! Még az az apró mozzanat is nekik köszönhető, hogy van identitás-tudat, első számú személyiség ("én"). Ugyanis tőlük vettük át, és dolgoztuk ki...


De "s akkor mi?" Utálni kell, mert "zsidok".... :(

2010. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

"ne keveredjenek más népekket. Ennek az az előnye, hogy a genetikai állományunk a leltisztább, a legkevésbé "beteges", "korcsosúlt"



Aki nem aludta végig a biológia órákat, az tudja, hogy pont a beltenyésztés miatt lesz az állomány beteges meg korcsosult, és nem a keveredés miatt.

2010. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Tizenket millo ember nem beltenyeszet.
2010. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Csak arra lennék kíváncsi, hogy ha szerinted az antiszemétizmus természete a gyávaság, akkor minek tudható be az, hogy ezeknek a gyáva embereknek másokkal nincs bajuk, csak a zsidókkal?


Korrupt politikusok, adócsalók, karvajtőkések, uzsorások, ezekről a szavakról mindenkinek a zsidók jutnak az eszébe, és lehet szépíteni a dolgot reggeltől estig, ez akkor is így van.

2010. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
De miért kell általánosítani? Nem mindenki ilyen. A magyarok között is van aljas szemétláda, de még több jó ember. Más népcsoportokkal is ez ahelyzet szerintem.
2010. aug. 16. 21:11
 30/38 anonim ***** válasza:

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:53


Ezt a részt én is olvastam egy holokamus könyvben, jót nevettem rajta. Meg azokon a történeteken is, hogy napi hány ezer zsidót égettek el gázkamrákban. Aztán valaki utánaszámolt. A II. VH végére 8 millió zsidónak kellett volna elégnie a krematóriumokban.

Na lényegnél is vagyok. Vajon miért utáljuk őket? Mert nemrég még a MÁV-ot perelték volna be, mert a háborúban az ő vagonaikkal vitték ezeket a szerencsétleneket a táborokba... (no comment)

Mert egy ilyen kis országtól tömegesen követelik a kártérítéseket, mint mi vagyunk. 150 év múlva is fizetni kéne egy - hiteles dokumentumokkal máig nem alátámasztott - esetleges holokausztért?

Mert ha nem tetszik nekem egy ember és az véletlenül zsidó, akkor én már csakis rasszista lehetek?!

Na emiatt van már tele az én t*k*m is a zsidókkal.

2010. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!