Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus egy tündérmese...

Az ateizmus egy tündérmese azok számára akik félnek az örök fénytől. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 21:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%
#17 és igazad van, cherrypicking megy mint midnig vallásoséknál
2021. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
22%

“ ahhoz bizonyítania kéne hogy méltó rá. ”


Mert mit gondolsz ki vagy te? Egy a 7 milliárdból.

2021. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
És a többi keresztény hívő nem jó bizonyíték? Pl. véleményt mondanak róla. Ha azt mondjuk 30-an neked, hogy a legújabb Marvel film király, akkor megnézed? Ha azt mondod, hogy nem, majd két év múlva megnézed, akkor megváltozik a véleményed, és azt mondod, hogy király volt. Tehát a 30 embernek igaza volt...
2021. jan. 25. 23:04
 24/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Úgy tűnik, hogy ez Hawking mondásának egy átköltött, nagyon gyenge, és bóvli átdolgozása. Hawking annyira jól rátapintott a vallásos hit egyik lényegére, hogy feltehetően arról van szó, ez volt rá a válasz...


Nem is értem mi akar ez lenni. Teista érv? Hát, annak annyira kelentéktelen, nem is reagálok rá!


Aquinói Szent Tamásnak legalább voltak valódi érvei...

2021. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
*jelentéktelen
2021. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
#22 pontosan, egy vagyok azok közül akiket szeretne ha imádnák. tehát meg kell győznie hogy imádjam. bocsi de nekem parancsszóra nem megy
2021. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
89%

“Ha azt mondjuk 30-an neked, hogy a legújabb Marvel film király, akkor megnézed?“


Az adott film letezik. Mindenki lathatja, hallhatja, muszerekkel is igazolhato a hang, a kep. Erre nem fogsz tudni jo peldat felhozni, mert nincs ra. Egy film eseten tudom hogy letezik, csak nem tudom milyen. Istennel azt sem tudom hogy letezik e, es ha igen, milyen. Ha 100% tudatossaggal tudnam hogy letezik, akkor azt mondanam, na egyebassza, beszelgessunk el, mi is van ezzel a mennyország dologgal? Amig ezt nem tehetem meg, addig nekem nem letezik.

2021. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:

Ha tudnád, hogy létezik valami attól még van hit. Mint hitetlen Tamásnál is. Látta Jézust feltámadás után és továbbra is hisz. Nem csak tudja, hanem hiszi is.


[link]


[link]


Engemet az ilyen linkek meggyőztek. Téged miért nem?

2021. jan. 25. 23:45
 29/69 anonim ***** válasza:
91%

Feltevesek, feltevesek. Mirol is kene meggyozzon? Hogy LEHET, hogy van Isten? Mert hogy nem mondhatja ő se biztosra, csak hiszi nehany dolog alapjan. En viszont csak olyat hiszek, aminek van tudomanyos alatamasztasa, vagy latom a ket szememmel, megfoghatom, erinthetem. Az univerzum letrejotte? Mindenben van tudomany, ebben is. Csak olyan bonyolult, hogy egyelore nem tudjuk megfejteni. Tegyuk fel, valaki/kik letrehoztak valoban. Nem Istennek neveznem akkor sem, hanem foldonkivuli ertelmes lenynek/lenyeknek.

Nap Föld távolság? Ugyan kerlek, tomerdek bolygo van az univerzumban amelyiknek sikerult ugyanezt a mutatvanyt (tokeletes pozicio kb) megcsinalnia, es lehet elet a felszinen. De ezt nem tudjuk meg pontosan a mi eletunkben már, mert nem erunk el odaig a mai technologiaval.

Bibliai joslasok? A jovendolesek egy resze total fals, eleve a Biblia egy negyedere lecsokkentett konyv az eredetihez kepest, szoval azt sem tudjuk mik voltak meg ezek melle allitva, amiket az akkori zsinaton ugy dontottek, nem kene a nepnek tudni. Masreszt, Jezus eleterol szolo konyvek mind evszazadokkal utana lettek lejegyezve. Kitudja mennyit alakult, szajhagyomany utjan, vagy leirva, amik mar elvesztek, meg hogy ki kirol masolt. Egy ossze takolt konyvben nem hiszek.

2021. jan. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:

Sajnálom ha így gondolkodsz vakul ateista létedre. Isten is lehet értelmes földönkívüli lény. Hiszen nem a földről származik. = )


[link]

2021. jan. 26. 00:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!