Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus egy tündérmese...

Az ateizmus egy tündérmese azok számára akik félnek az örök fénytől. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 21:42
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
91%

"Némelyek azzal vádolják a hívőket, hogy a Bibliát agymosási eszközként használják."


Ez nem vád, ez igazság. Nekem is a Bibliával mosták ki az agyamat a hívők. Nagy szerencse, hogy az ateizmus megmentett, és otthagytam a kereszténységet.

2021. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 A kérdező kommentje:
Akkor meghaltál. Sajnállak. Attól, hogy rengetegen ateisták lesznek, még nem fogjátok megcáfolni a kereszténységet. Legfeljebb időgéppel. Én inkább leszek agymosott, mint hogy elkárhozzak.
2021. jan. 26. 15:52
 63/69 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyan nem haltam meg, sőt, szép jövő van előttem.


A kereszténység már rég meglett cáfolva, hiszen tele van ilyen elfogult emberekkel, mint amilyen te vagy. Az pedig bem hihető, hogy te egy bölcs Isten embere legyél. Nem vagy az.


A viselkedésed kifejezetten gyerekes, a "csakazértis!" elv alapján vitázol.


Lényegében te magad cáfolod a kereszténységet, a viselkedéseddel.

2021. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
Pedig attól még meghaltál. Aki elutasítja Jézust az meghal (nem szó szerint), de aki befogadja az már él.
2021. jan. 26. 16:21
 65/69 anonim ***** válasza:
92%

"A világnézetem és tevékenységem nem függ a véleményedtől"

ahogy az enyém sem a tiédtől :)


"(Amúgy tudom, féltek)"

mitől? mi nem kajáljuk be se a poklot, se az armageddont. se istent és a haragját. akkor mitől félnénk?

2021. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszitek el, mert nektek ahogy nekünk a többire sem, nem volt elég bizonyíték! :) de akkor el is hiszitek ha a Nasa bejelentené, hogy egy meteor tart a Föld felé és 5 év múlva becsapódik, de aztán mégsem történt meg, de 30 év múlva ismét lesz ilyen, és az megtörténik? Tehát a Nasa tévedett, vagy átvert. De legközelebb már senki sem hisz neki.
2021. jan. 26. 21:31
 67/69 Fero89 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az előbbi felvetésedet alig bírom értelmezni. De ha a Nasa bejelentene ilyesmit, hamarosan a világ valamennyi csillagásza a meteort keresné, és vagy megerősítenék vagy cáfolnák a hírt. Az emberek nagy többségének nem az számítana, hogy "Mr. NASA" mit mond. Persze feltételezheted hogy a kis kitalált eshetőségedben a világ valamennyi tudósa egy világméretű összeesküvés része lenne, a NASA bábjaként, de akkor most melyikőnk is akar szembemenni a tudományos tényekkel?


Egy korábbi válaszolóra visszatérve pedig, nem vonunk kétségbe minden történelmi személyt, mert nagy részükre nem vonatkoznak légbőlkapott állítások, csodákról és természetfeletti eseményekről.

Jézus történetében nem abban kételkedünk, hogy volt egy személy aki időszámításunk szerint 30 körül izraelben vándorolt és prédikált, hanem a természetfeletti kijelentéseket(Isten fia volt, csodákat tett).

Nem egy ugyanezen korban élt római császárnak is tulajdonítanak csodás gyógyításokat, ráadásul olyan írásokban melyek az adott császár uralkodásának idején íródtak. És míg a történészek elfogadják hogy ezek a császárok akkor éltek és uralkodtak amikor, a csodáikat nem veszik komolyan.


Végezetül az eredeti kérdésedre válaszolva, az ateizmus nem egy konkurens világkép, csupán az a jelenség, hogy egyes emberek nem hisznek istenek létezésében. Semmi mást nem árul el egy illető meggyőződéseiről, sőt nem zárja ki a halál utáni, esetleg örökké tartó életet sem. A gyerekes hergelésed, hogy 'NEM MERTEK ÖRÖKKÉ BOLDOGOK LENNI', röhejes. Lényegében azzal hencegsz, milyen bátrak vagytok ti hívők, hogy azzal meritek magatokat hitegetni, a halál után örökös kényeztetés vár rátok. Ehhez a világképhez aztán tényleg kell spiritusz.

2021. jan. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 A kérdező kommentje:
Na, végre egy normális vallásbarát ateista. Amúgy 1940 óta vannak "ufók" és azóta sem jöttek közénk. Vajon démoni jelenségek? Hiszen 1940 óta vannak ilyenek.
2021. jan. 27. 09:32
 69/69 anonim ***** válasza:
100%

"Az ateizmus egy tündérmese azok számára akik félnek az örök fénytől."

És az ateizmusnak melyik része a tündérmese?

2021. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!