Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség ha valaki...

Mi a különbség ha valaki római katolikus vagy Jehova tanúja?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 15:58
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
34%

azért ez nagyon nem tisztességes, kedves 56%

kár, hogy csak ilyen eszközökkel tudod védeni az igazadat

2010. szept. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
0%

Hogy mi a hiba? Bocsi, de olyan sok oldal foglalkozik ezen, általad is feszegetett kérdésekkel autentikus formában is, hogy már nehezen lehet azzal takarózni, hogy "tévedtem". Nézz utána a hiteles forrásból is és kevesebbet tévedsz!


Ezt írtad:

"Nos, a katolikusok sok mindenkinek ártottak a történelem folyamán és erővel terjesztették hitüket.

A Jehovák pedig házhoz járnak téríteni, nem hagynak szóhoz jutni, kb. beállnak az ajtóba, hogy ne csukhasd rájuk, ha nem nyitsz ajtót és elfogadtál egy szórólapot, visszajárnak. Emellett a Jehovások nem kaphatnak ajándékot nem ünnepelhetik pl. a karácsonyt, nem kaphatnak vérátömlesztést, és a pénzüket is be kell adniuk a közösbe. Emellett még sok hülye dolguk van, de hirtelen ennyi jut eszembe..."


"A Jehovák házhoz járnak"? - No, ez az első tévedés Erről azért többet illene tudni, mielőtt osztod az "észt".

"Téríteni" járnak? Utána kéne nézni ennek is.

"Nem hagynak szóhoz jutni"? - Én ezt nem veszem "költői túlzásnak", ha nem haragszol.

"Beállnak az ajtóba"? - Ezt sem!

"... elfogadtál egy szórólapot, visszajárnak." - Általában ezt előzetes egyeztetés előzi meg, amikor is még mindig van lehetőséged elutasítani.

"... a Jehovások nem kaphatnak ajándékot..." - Ez megint nem igaz!

"... nem ünnepelhetik pl. a karácsonyt, nem kaphatnak vérátömlesztést..." - De ünnepelhetik és kaphatnak, de ha ezek szándékosak, nem Jehova Tanúiról van szó!

"... a pénzüket is be kell adniuk a közösbe." - Abszolút önkéntes az adakozás gyakorisága és mértéke is, mivel "Isten a teljes szívű adakozót szereti." Nincs egyházadó sem viszont!

"Emellett még sok hülye dolguk van... - Látod, ezért kérdeztem rá arra, hogy vajon honnét szerezted ezt a "rengeteg" tudást?!

2010. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Az 56%-os katolikus emberkének valóban érdekesek az érveléstechnikái? A legjellemzőbb, ami kapásból bizonyítja az érvelés helytelenségét, az a hamis dominanciából fakadó viselkedés.

Majd ő megmondja, hogy mi hogy volt másokkal kapcsolatban és majd ő megmondja, hogy velük mi a helyzet. Az előadásmód természetesen erősen manipulatív, mivel határozottan át és átszövi a mese, mint irodalmi kategória. Ezt hihetővé úgy próbálja tenni, hogy felkarol sok ismerhető információt és féligazságot, melyekből kiragadva szemezget és a nagy mesemondókhoz hűen összeállít egy nekik tetsző mesét.


Ezen kívül persze még sok erénytelen tulajdonságot tartalmaz a fogalmazástechnika, de erről sokan leírták már a tudnivalókat!

Lényegében ez nagyon hasonlít a rövid és tömör hozzászóló előző hibáihoz, csak ez már nem zanzásított formában adja elő.

2010. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

"... nem ünnepelhetik pl. a karácsonyt, nem kaphatnak vérátömlesztést..." - De ünnepelhetik és kaphatnak, de ha ezek szándékosak, nem Jehova Tanúiról van szó!


Hát a te érveléstechnikád se jobb, mint a vitapartneredé, éppolyan nevetséges

hogy lehet nem szándékosan ünnepelni? hogy lehet nem szándékosan vért kapni?


Magyarul áll az igazsága annak, hogy nem ünnepelhetik, és nem kaphatnak vért!

szánalmas "érvelés" volt

2010. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
0%

"hogy lehet nem szándékosan ünnepelni? hogy lehet nem szándékosan vért kapni?"


Bármi megtörténhet. Az "ünneplést" pl. szellemileg leépült állapotban. A vért nem egyszer kényszerítették rá a páciensre, főleg korábban!

2010. szept. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

akkor magyarul a csűrés-csavarás helyett: JT nem ünnepelhetik a karácsonyt és nem kaphatnak vért


ezt írta a korábbi hozzászóló is, amit te akkor cáfoltál

kabaré, amit csinálsz

2010. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem mi a tévedés abban, hogy házhoz járnak - szinte mindenkihez csengettek már be. A céljuk pedig az emberek megtérítése, a hitük terjesztése. Semmi olyat nem mondtam, ami nem igaz.
2010. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%

"ezt írta a korábbi hozzászóló is, amit te akkor cáfoltál

kabaré, amit csinálsz"


NEM cáfoltam, kibővítettem, hogy legyen egyértelműbb, mivel a "felvilágosításában" hemzsegtek a hibák, félremagyarázások - még ebben a rövidben is!

2010. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

"... nem ünnepelhetik pl. a karácsonyt, nem kaphatnak vérátömlesztést..."

ez miért nem egyértelmű? ezt nem kibővítetted, hanme megpróbáltál ködösíteni

2010. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként nem értem mi a tévedés abban, hogy házhoz járnak..."


Ezt írtad: "A Jehovák házhoz járnak"

Én erre: "No, ez az első tévedés Erről azért többet illene tudni, mielőtt osztod az "észt"."


Még mindig nem esett le? Hány "Jehovát" ismersz?


A "térítés" pedig azért pontatlan, mert ebből az egyoldalú és alapvetően hiányos információból csak az jön le, hogy a Tanúk egyedül "téríteni" akarnak, vagyis tagtoborzás folyik.

Ez egy félremagyarázása az igazságnak, még csak "féligazságnak" sem nevezném, ha szó szerint értem a "fél igazság" szót.


A tanúk a Biblia üzenetét viszik el mindenkihez, ami a jelen korban egy "ébresztő" üzenetet jelent. Hogy ki mit kezd vele, az már az ő dolga, mi megtettük a részünket.


"(Ezékiel 3:18-19) Ha azt mondom a gonosznak: »Bizony meghalsz«, és te nem figyelmezteted, és nem szólsz, hogy figyelmeztesd a gonoszt az ő gonosz útja miatt, és megóvd az életét, akkor ő gonosz lévén meghal a vétkében, de vérét a te kezedből fogom számon kérni. 

Ha azonban figyelmeztetted a gonoszt, és mégsem tér meg gonoszságából és gonosz útjáról, akkor ő meghal a vétke miatt, de te megszabadítottad lelkedet."

2010. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!