Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség ha valaki...

Mi a különbség ha valaki római katolikus vagy Jehova tanúja?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 15:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%

"ez miért nem egyértelmű? ezt nem kibővítetted, hanme megpróbáltál ködösíteni"


Szerintem a felesleges kötözködést abba kellene hagyni, mert ez egy értelmetlen vita! Az előbb még azt állítottad, hogy "cáfoltam", pedig az sem volt igaz.

Most jössz azzal, hogy "ködösítettem" - nem véletlen te ködösítesz a megértés helyett?!

2010. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

rendben, valóban cáfoltad, amit a hozzászóló írt a jt-kről

ha szerinted nem, akkor

1. vagy hazudsz

2. vagy súlyos gondjaid vannak a szövegértéssel vagy3. mindkettő

2010. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

"... nem ünnepelhetik pl. a karácsonyt, nem kaphatnak vérátömlesztést..." - De ünnepelhetik és kaphatnak, de ha ezek szándékosak, nem Jehova Tanúiról van szó!"


Ez cáfolat? Hol van akkor a te szövegértésed? Pontosítás, bővítés a rendszeres félreértés és magyarázás elkerülésére.


Mit mondott Pál apostol? "Mindent szabad nékem, de nem minden használ"

Megtehetsz bármit, hiszen szabad akaratod van, kivéve, amikor ezt a szabadságot külső körülmények akadályozzák (ezt a körülményt a Tanúk figyelembe veszik, nem kérlelhetetlen diktátorkén, mereven döntenek) - én erre hívtam fel a figyelmet.

2010. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

ezt te most komolyan csinálod???

megtehetik, de akkor nem JT-k

tehát JT-k nem tehetik meg

ennyi

2010. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%

"megtehetik, de akkor nem JT-k

tehát JT-k nem tehetik meg

ennyi"


Nem ennyi! Ennyi nem elég a pontos megértéshez. Mert ennyiből csak azt lehet tudni, hogy ha valaki a Tanúk közül bármely helyzetben "karácsonyozik", vagy "vért fogad el", azt minden egyéb körülményre való tekintet nélkül kiközösítik! És sokan pont ilyen vaskalaposan értelmezik az ilyen hiányos frázisokat - ez a hiba.

2010. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
basszus, ne kötözködj már, nem lehet véletlenül karácsonyt ünnepelni! tehát ez tilos. vért ezek szerint nem fogadhatnak el, de ha esetlegesen nem lennének eszméletüknél, és álnokul beléjük nyomnák, hogy megmentsék az életüket, nem lennének kiközösítve, jól értem?:D
2010. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%

Mindenre érvényes az "akaratnyilvánításra képtelen állapot", mely nem csak eszméletlenséget jelenthet. (A szakterületembe ez is beletartozik, tudom miről beszélek!) Tehát, mint mondtam, minden megtörténhet, még az is, hogy ennek az értetlenkedésednek vége szakad.

(Egyre nagyobb rá az esély :))


Nyugodj meg, most sem és ezzel sem az a szándékom, hogy mindenáron "megtérítselek".

2010. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mindig ezzel a térítéssel dobálóznak sokan. Akik így gondoljátok, tőletek kérdezem. Téged meg tudtak Jehova Tanúi téríteni? Valószínűleg nem. Nem is ez a cél. Nem is lehet. Csak azok a személyek lesznek Jehova Tanúi, akik azok szeretnének lenni. Aki nem, az nem lesz az. Az pedig bibliai parancs, és egyre több egyház látja be, múltkor láttam a tv-ben, hogy beszéljünk az embereknek Isten Királyságáról.

Akkor lenne térítés, ha azt mondanám, gyere hozzánk, lépj be hozzánk, mert akkor ez+ez lesz. Tudtommal nem ezt ajánljuk senkinek, hanem hogy ismerje meg a Bibliát, Istent, és a jövőre vonatkozó ígéretét.

Vitatkozni nem szeretnék, és azt is szeretném leszögezni, hogy sajnos sokszor tapasztaljuk, hogy általánosítanak, hogy mi voltunk az ajtóknál, pedig nem is, mert már más vallások is járnak így házanként, csak ők sajnos rossz véleményt váltanak ki rólunk.

2010. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Nem éppen, hiszen az Őrtoronyék olyat akasztanak a köztagok nyakába, amit az apostolok nem: hogy adott időt a "szántóföldön" töltsenek, és erről a felettes szerveknek beszámoljanak. Ellenben az apostoli korban házról házra senki sem járt (ez a nézet egy ÚVF-es félrefordításon nyugszik), és az egyéb módokon történő nyilvános igehirdetés sem volt MINDENKIRE, az üdvösség elvesztésének terhe mellett kirótt kötelezettség.
2010. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

Volt erről már itt vita és semmi logika nem volt e kritikában!

Akinek nem tetszik a házankénti munkánk és ilyen jellegű álokoskodással érvel, az vallásilag igen elfogult és intoleráns. A vallási türelmetlenség a fő oka annak, amikor egyesek szinte meg akarják tiltani ezt a munkát, de mivel most nem megy, próbálják mindenáron hiteltelenné tenni.

A történelem során mindig ez ment...

Ezzel pedig még kíváncsibbá teszitek az embereket és sok őszinte vallástagotok csak azért is kutat az igazság után.

2010. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!