Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Több mint 20 éve nem gyóntam,...

Több mint 20 éve nem gyóntam, hogyan tegyem meg most? Kifejtés a megjegyzésben.

Figyelt kérdés

Több mint 20 éve nem voltam gyónni, de az Új Évben szeretnék elmenni egyszer mert úgy vagyok vele már ideje lenne elmenni. Az utóbbi néhány héten az elkövetett bűneimet írtam össze, eddig 5 oldalra rúg 12es calibreben és ezek csak azok amikre emlékszek.

Hogy ne tartson órákig, míg felsorolom mindent, ezért, ha úgy adom elő az atyának, hogy:

"Az összes bűneimre nem emlékszek, de a 10 parancsolatból a Ne ölj-ön kívül mindent elkövettem, néhányat többször is, de amiben biztos vagyok, hogy minden napra jutott 1-2 Istenkáromlás, kérem oldozzon fel!" - akkor az neki elég, hogy feloldozzon?

Ja meg a hazugságok, az is hazugság, ha hazugság, de én nem érzem bűnnek azt a hazugságot, mert "kegyes hazugság" volt ami által jobb kedvre derítettem az illetőt és így nagyobb békében hagyta el földi porhüvelyét?



2022. dec. 31. 11:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#10

Igen, ha ilyen gyónásra készülsz, akkor ne a mise előtt ess be gyónni, hanem kérj külön alkalmat, biztos tud segíteni benne a helyi plébános.

2022. dec. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan írd ki ide az 5 oldalas listát!
2022. dec. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!