Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Istenben való hit elvesztés...

Az Istenben való hit elvesztése után, hogy lehet új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Mármint egy olyat, ami nem az állandó önostorozásra épít, ami ezernyi gátlást ültet el az emberben, és lassan képtelenné teszi az élet egészséges élvezetére.

2023. febr. 21. 14:06
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
25%

9#

Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetõnek megnyittatik


10#

A gúnyolódó hiába keresi a bölcsességet, nem találja, az értelmes azonban örömest tanul.

2023. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
És mennyi időbe telt, míg a beléd nevelt és ültetett vallásos gátlások kikoptak belőled? Hogy tudtál vallásosból a világi életstílusra váltani?
2023. febr. 21. 17:31
 13/52 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező!

Ha elvesztetted Istenbe vetett hited, akkor nem benne hittél. Ennyi.

Azt hiszitek, hogy Jézus és Isten két külön személy. Pedig nem úgy van. Isten Jézusként született emberként kezdte, aztán Keresztre feszítve vált Istenné, aki megalkotta az univerzumot és minden benne létezőt, mivel számára az idő nem probléma ezt megtenni. Aztán feltámadt és most van. Jézus Isten. Hahó. Jézushoz imádkozzál.

Vagy próbáld ki, amit a 10-es állít, de azzal a tudással, hogy a sátán megtart eggyeseket, hogy általa milliókat veszejtsen el. 10-es azt sem tudja miben van, mert elvakítja a boldogság. Ateistaként első dolga volt szembe menni a legelső alkalommal egy olyan értékkel, amely keresztény és felesleges teherként élte meg. Neki bejött, próbáld csak ki! 10-es elveszett egy időre, meg sem próbálom visszatéríteni, de tök jó példának.


Bizony, engem elkapott az ördög, jó alaposan megkötözött, de olyat léptem, amit az nem ért meg: Alázat.

Ha nem gyakorlod az alázatot, még jó,hogy az ördög vagy a gonoszság el akar terelni téged Jézustól. Tanúlj a Mestertől, nyisd ki azt a szájbab.szott Bibliát és kutass benne Jézus után. Mert minden benne van, ami neked kell.


Az a valódi megtapasztalás, amire vágysz az a gödör alján válik nyilvánvalóvá, melynél lejjebb nincsen. Ott érezhető az, amit te keresel. De vajon eszedbe jut-e akkor majd, hogy Jézus hallja az imádat? Sőt erőt is ad. Mindennek következménye van. Isten megalkotta a világot, áthághatatlan törvényeket alkotott benne, melyek működnek.

Van Istennek megengedő akarata is, el lehet menni évekig úgy, hogy azt Isten engedi. Elkóborolhatsz, de amikor elég messzire jutsz, akkor ott nyílvánvalóvá válnak a veszedelmek is. 10-es évek óta kóborol a pusztában aranyborjakat öntögetve és azokat imádva. De ennek ára lesz. Megvan az ár behajtására is a szereplő és az ár is meg van. De van megváltás is.

2023. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
67%
Ja és utolsó vagyok, 14-es. nevem Belovics Krisztián
2023. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Ez nekem csak a szokásos bigott stílus. Én katolikusként természetesen hiszem, hogy az Atya, Fiú, Szentlélek három személy egy lényeg.

De nem érzem igazán azt a többletet, hogy mitől kéne hinnem ezekben az állításokban, amiket írtál. Csak azért, mert le vannak írva.

2023. febr. 21. 17:53
 16/52 anonim ***** válasza:
67%

Szabad akarat van, abban hiszel, amiben csak akarsz. Mit vársz, hogy Jézus kopogtasson az ajtódon? Mit gondolsz, milyen alakban jelenne meg neked? beengednéd, hogy veled vacsorázzon?

Nem engednéd be, mert elhajtanád azt gondolva, hogy egy csöves.

Azt gondolod, hogy egy régi könyvet olvasva a könyv szavainak tartalmára kell figyelned, pedig ez nem teljesen igaz. A könyv Isten szava. A szavai pedig a gondolatvilágodat formálják és vezetik. Biztosan volt veled is, hogy olvastál, olvastál egyszer csak azon kaptad magad, hogy valami hétköznapi problémádon töprengsz vagy oldod meg fejben. Na Bibliaolvasás közben ezek a gondolataid épp olyan fontosak, mint a szöveg tartalma. A gondolatokat rakd rendbe.

1 , másfél éve én is elindultam egy ilyen kis úton. Jó, egy napig bírtam, mert estére azon kaptam magam, hogy semmi sem köt le és Isten hiányzott. Hiányzott a barátom, mert az nekem Isten. A bizalmasom, aki jobban ismer engem, mint bárki más. Nem akar rosszat, éppen, hogy tanítani akar. Van, hogy megkeményíti az ember szívét. Vannak sz.r napjai az embernek. ettől olyan fontosak a jó napok. Meg ha elkezdesz hálát adni azért amid van és nem azt nézed, amid nincs, akkor attól rájössz, hogy értékes vagy és sok mindent kaptál, amiért érdemes hálásnak lenni.

Légy hálás azért Istennek, amiért egy olyan korban élhetsz, ahol gyakorin felteheted a kérdéseidet. Példáúl. légy hálás a békéért, ami az országban van. A fedélért a fejed fölött, az ágyért, amiben alhatsz, és mindenért, amid és akid csak van. Az ételért. A pénz csak egy dolog. Ateistáknál a legfontosabbak közt van, de nálad ne legyen fontos. Azt használni tanuld meg ésszel. Hiszen észt is vert beléd a jó Isten, nem csak szentlelket.

Ne az anyagot nézd, ami van a világban és ne azt nézd, hogy mennyi jutott neked a világból. Ezt a pogányok nézik, manapság ateistáknak hívják magukat. A lehetőségeidet nézd. A munkahelyedért légy hálás. Ha nincs barátod, akkor a kollégáidért, még akkor is, ha néha s.ggfejek. Mindenkinek van sz.r napja, de lehetőséged van tanúlni minden nap valamit. A világ egy iskola. Isten iskolája, ahol az ateisták évismétlésre buknak, akik pedig megértik Krisztus igazságát reményeink szerint közelebb kerülnek Istenhez.

Ez meg a másik dolog: Katolikus, református, jehova, pünkösdi, bappista... ki a tökömet érdekel. Keresztény és kész. Minek becsatlakozni bármelyik felekezethez? Azért, hogy aztán csúnyán nézzünk a másik felekezetek tagjaira?

Sem jobb sem rosszabb nem leszel, ha x felekezethez tartozol , de akkor sem, ha egyikhez sem. "Mi Atyánk!" Ezt mondta jézus. Testvérek vagyunk az Úrban aztán csókolom. Krisztus egy tagja vagyunk. Ő a fej, mi pedig tesszük azt, amiről úgy véljük, hogy a fej ezt akarja. Mert a saját akaratunk nem a fej akarata. Ha a saját akaratunkat követjük, akkor mik vagyunk mi? Függetlenek. Ha pedig függetlenek vagyunk, akkor nem lehetünk Krisztus egyik tagja. Csak hirdesd az örömhírt, ahogy a legjobbnak látod.

A hogyanok pedig ott lapulnak abban az öreg könyvben, csak meg kellene látni a fától az erdőt Testvér!

2023. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
67%

12# Nekem nem nagyon volt ilyen, de ha volt is az Úr megszabadított tőlük hamar.

A világi életstílusból mennyei életstílusba váltás is hamar ment... Imádtam szeretni, segíteni előtte is. Meg kellett tanulnom Mennyei szemszögből néznem a láthatókra. Mennyeien gondolkodni...

A vallásosság túl bonyolítja az életét az embernek.... ahogy elnézem itt az gyakorin is ez a tapasztalat.

2023. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Én egyszerűen nem értem, hogy miért kéne hinnem olyan dolgokban amikben nem tudok. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
2023. febr. 21. 18:54
 19/52 A kérdező kommentje:
Jó, igazából most sem adtál magyarázatot arra, hogy miért kéne hinnem. Ha bemesélek magamnak egy képzelt Istent, egy idő után abban is elkezdhetek hinni. Ez a pszichológia. Így működik az agy. Csak attól még nem lesz valódi.
2023. febr. 21. 18:56
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

11

Nem gúnyolódtam. Az én életemben ez így történt. Ahogyan távolodtam a vallástól úgy lett egyre jobb az életem. Ennek persze nem csak a valláshoz volt köze, de annak elhagyása és időben elhagyása is nagyon nagy szerepet játszott.

2023. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!