Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Istenben való hit elvesztés...

Az Istenben való hit elvesztése után, hogy lehet új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Mármint egy olyat, ami nem az állandó önostorozásra épít, ami ezernyi gátlást ültet el az emberben, és lassan képtelenné teszi az élet egészséges élvezetére.

2023. febr. 21. 14:06
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Orwell jutott eszembe. De a kereszténység szerint Isten tökélyre fejlesztette azt a rendszert.


Nagyon nem tudom még mit lehetne egyébként hozzá füzni, vagy miben tudnék segíteni.


Ha van valami és tudok akkor segítek.

2023. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. febr. 22. 14:58
 43/52 anonim ***** válasza:
0%

#40

Azt azért nem mondhatod, hogy minden jó csajra és mindig úgy kell nézzél, hogy "milyen jó lenne..."! Ez azért igen nagy éretlenség lenne. 👍


Ha pedig néha esetleg átfut az agyadon egy kósza gondolat, ez nem azt jelenti, hogy nem tudod korrigálni magadban!

Azt szokták mondani, hogy arról nem tehetsz, ha a fejed felett átszáll egy gólya, de ha a fejeden fészket épít, akkor már baj van. 😉


Nem beszélve arról hogy az adott hölgy felé is nagyfokú tiszteletlenség az ilyen gondolat, főleg ha ez tettekben is megnyilvánul. Nem, egyáltalán nem arra gondolok, de elég nagy bunkóság egy férfitől az is, ha csak ilyen-olyan célzásai vannak.


Nem tudom miért lenne túl korlátozó az a krisztusi gondolat, hogy pl a házasságtörésről azt mondta, hogy nem vagy az a bűn, ha valaki ezt tényleg megteszi, hanem már az is, amikor a szívében gondol rá?


Miért? Nem a vágy, a gondolat szintjén kezdődik minden?

2023. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
0%
"...nem CSAK az a bűn, ha valaki ezt tényleg megteszi..."
2023. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Így tekintesz a nőkre? :O Sanyi bá nem gyógyított ki? Sajnálom.

De az, hogy megpróbálsz a jó úton haladni dicséretes. Botladozol látom, meg füstölögsz még kicsit, de ne add fel. Hajrá! ;) Szurkolunk neked. Viszont továbbra is kérlek a saját köreidben tevékenykedj. Ott biztos vevők az ilyesmikre. Privátba meg főleg ne irkálj három oldalnyi Biblia idézetet, mert nem vagyok vevő az ilyen agresszív arcomba tolásra.

2023. febr. 22. 18:55
 46/52 anonim ***** válasza:
0%

Nem szokásom privátban írogatni senkire!

Akkor tehát ha jól értem, amit Jézus mondott -nagyon helyesen, az nem tartozik a te köreidbe?


Költői kérdés volt, nehogy válaszolj rá.

2023. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Most már mentegetheted magad, csak nem túl hiteles. Csak miért nem lehet megérteni, hogy aki a válasz alatt sem értékeli az erőszakos térítést, bújtatva van, nehogy ezen fennakadj, az privátban végképp nem fogja. Szerintem ennyit tiszteletben lehet tartani. De neked, aki nagy kereszténynek tartod magad, még ennyi sem megy... ez elég kiábrándító.
2023. febr. 22. 19:07
 48/52 anonim ***** válasza:
0%

"Erőszakos térítésről" papolsz itt nekem katolikusként? Jó lenne tudni hogy mit jelent!


De mondtam hogy ne válaszolj. Nyugodtan hagyj figyelmen kívül, mint eddig mindig a bibliai érveket is!

2023. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
Tiltottalak, szóval szerencsére a tolakodó üzeneteid már nem jutnak el hozzám. Csak szólok, hogy ne törd magad feleslegesen privátban. Itt se nagyon kéne, de tudom, hogy mire képeznek ki titeket...
2023. febr. 22. 19:37
 50/52 anonim ***** válasza:
88%

25. vagyok


Az alapjan, amit azota irtal: ez lehet, hogy psziches kategoriaba is tartozik, nemcsak hit vagy nem hit.

(Nem katolikus vagyok, de eleg jol ismerem az egyhazat, es egyaltalan nem vagyok katolikus-ellenes.)

Szoval a katolikusoknal a rendszeres gyonas (papiron evente egyszer) kotelezo. Ez arra iranyitja az ember figyelmet, hogy a buneit figyelje, szamontartsa, hiszen majd el kell mondania. Sot, arra iranyitja a figyelmet, hogy megtudja, mi bun, mi nem. Ha ezzel a listaval megismerkedik az ember, eleg furcsa dolgokat tud meg. Pl. az is bun, ha valaki nem annak megfelelo helyen elneveti magat. Vagy amit te irsz, hogy ha bunos vaggyal nezel egy nore, mar bunt kovettel el.

Van olyan, hogy valakinek eleve lelkiismeretes, vagy szorongo a szemelyisege, ezen nem nagyon lehet valtoztatni, csak elfogadni es kb. "manage"-elni meg lehet tanulni. Aki ilyen, neha belekerul szigoru katolikuskent egy spiralba, amiben valoban lehet generalizalt szorongas, vagy kenyszerbetegseg-szeru tunet is. A kenyszerbetegseg nemcsak abbol all, hog valaki 100x kezet mos es ellenorzi az ajtot, hanem kenyszergondolatok is vannak, amelyek kivulrol nem latszanak. A sajat gondolatok ellenorzese lehet kenyszeres tunet, es sulyossagtol fuggoen mar nagyon megnehezitheti az eletet. (A kenyszerbetegseg vagy ilyen tunetek nagyon gyakoriak egyebkent, sokkal tobb ember kuzd veluk, mint az atlag hiszi.)

Na, en nem azt mondom, hogy neked ez van! De katolikusoknal lehet ilyet latni, sot, mas felekezeteknel is. Olyat is hallottam, hogy egy kamasz lany minden nap gyonni akart, es el kellett vinni a paphoz emiatt, mert "az is bun, ha valaki mindig gyonni akar". Foleg ha valakit gyerekkoratol igy neveltek, gyakran fiatal felnottkorban sodrodik bele ilyesmibe az ember. Ha van a gondolkodasnak olyan komponense is, hogy "ha valami bunt kovetek el, akkor megteszi Isten buntetesbol azt, amitol felek", az mar nagyon eros szorongashoz vezethet.

Az alapjan, amit irsz, te egy muvelt, figyelmes, joszivu ember vagy. Es nagyon lelkiismeretes. Nagyon szeretnek segiteni, de igy a neten nem megy, ugyogy csak remelni tudom, hogy megtalalod a megfelelo segitseget.

Amit arrol az igerol irsz, hogy "aki csak ranez kivansaggal egy nore...". Ezt abban a kontextusban kell ertelmezni, hogy az okorban hangzott el, egy olyan tarsadalomban, ahol idegen (tehat nem csaladtag) nore nem szabadott ranezni sem. Szemkontaktust teremteni pedig mar nyilt elcsabitas volt. Ezt ugy ertsd, mintha ma valaki megfogna egy no feneket vagy megfogdosna a mellet. Arra vonatkozott valoszinusithetoen a pelda, hogy ha feleseged van, es egy not megfogdosol, azzal mar a lelekben megcsaltad a felesegedet, noha a dolog egeszeben nem tortent meg.

Az, hogy egy ferfi tavasszal nyaron vegignez egy vonzo non, es megfordul a fejeben ez-az, az egy egeszseges pszichoszexualis reakcio. En no vagyok, de azt hallottam, hogy ezt kb. minden ferfi csinalja, foleg fiatal koraban. Jo lenne, ha nem feltunoen, es nem eszrevehetoen, de ezt most hagyjuk. Lenyeg, hogy az ember soha nem tudja kontrollalni azt, hogy mi jut az eszebe! Azt tudja kontrollalni, hogy mit TESZ: tehat nem szol be a nonek es nem esik neki stb. De ha valaki a gondolatait akarja szabalyozni, vagy bizonyos dolgokat kijelol, hogy arra nem szabad gondolnom, az igazabol lehetetlent akar. Innen mar nem vagy messze attol, hogy ez akar betegito legyen.

Ha a szorongasodon akarsz segiteni, akkor egy nem vallasos alapon dolgozo pszichologus, pszichoterapeuta segithet. Pl. kognitiv viselkedes terapia segit a kenyszeres problemakon, de sok mas is van. Az viszont teny, hogy maga a kenyszerbetegseg (OCD) tunetei kozott fel vannak sorolva a vallassal vagy szexualitassal kapcsolatos szorongasok.

Az eredmenye lehet az, hogy egy light-osabb katolikus leszel, aki a sajat szuveren megitelesenek helyt ad es ha kell, felul tudja irni az egyhaz tanitasat. Es annyit vesz magara, amennyit jonak (igaznak, hasznosnak) itel. Vagy ateista leszel, ha egyszer ezektol megszabadulsz. De ha a szorongas elmulik, jobban fogod magad erezni, akarmelyik is lesz.

2023. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!