Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Istenben való hit elvesztés...

Az Istenben való hit elvesztése után, hogy lehet új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Mármint egy olyat, ami nem az állandó önostorozásra épít, ami ezernyi gátlást ültet el az emberben, és lassan képtelenné teszi az élet egészséges élvezetére.

2023. febr. 21. 14:06
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Számomra egyértelmű magyarázat, a Szentháromságra a rész, amit írtam, ha neked nem, az a te dolgod.

Én nem is hitvitázni akartam, elég részem volt már benne szabad keresztényekkel. Mint mondtam, ha nem hiszel elkárhozol színvonalú Sanyi bácsis ige bemásolgatás nekem már nem segít.

Aki érdemi választ adott, vagy próbált segíteni azt köszönöm!

2023. febr. 22. 12:12
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem akkor szokásoddá vált az önostorozás. Szokáskat megszüntetni nem könnyű.


Az erkölcsi iránytűd mennyire állt be ezzek alapján?


Úgy értem, hogy ostorozod magad mert a Biblia szerint minden bűn vagy te magad is úgy gondolod, hogy mind az ami ott van az hatalmas bűn?


Persze gyilkolni, lopni rossz attól még. De sok olyat is bűnnek tart a biblia amit nem kéne.


Csak mert lehet az erkölcsi nézeteidet sem ártana újra gondolni.

2023. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
Ez jó kérdés. Alapvetően is állandóan szorongok és ez azzal egészült ki a vallás miatt, hogy féltem minden bűn után, hogy na majd Isten most valóra váltja amitől félek. Meg gyónás és gyónás közt jóformán a bűneim gyűjtögetésével telt az időm. Állandóan azt figyeltem, hogy már megint mit rontottam el.
2023. febr. 22. 12:33
 34/52 A kérdező kommentje:
Szóval semmi súlyosabbat nem követtem el, világi szempontból, viszont mint tudjuk a Bibliában teljesen más a mérce. Szóval ez az egész bűntudatosdi kiegészülve a lassan generalizáltnak nevezhető szorongásommal szinte élvezhetetlenné teszi az életem. Szinte már a gondolataim is kontrollálva vannak.
2023. febr. 22. 12:36
 35/52 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem válaszoltam a te bibliai érvedre, mert én sem akartam itt egy mellékvágányra terelt hitvitát.


De azért röviden megkérdezem, ha az a jézusi mondat, hogy "aki engem látott, az látta az Atyát is" azt bizonyítja, hogy ők egy háromságisten két személye, akkor azt a jó néhány verset hogyan kell érteni, ahol a Biblia egyértelműen kijelenti hogy Istent soha senki ember nem látta, csak a Fiú? Ezek szerint nem szó szerint értendő amit Jézus mondott, igaz? Vagyis egységben van Jézus az atyával, de hogyan? Milyen egység ez?


A János 17:21, 22 versben azért imádkozott Istenhez, hogy tanítványai „mindannyian egyek legyenek, úgy ahogyan te Atyám, egységben vagy velem, és én veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,... hogy egyek legyenek, mint ahogy mi egyek vagyunk”. (Ugyanazt az egységet jelentő kifejezést használta itt is, mint előtte. A görög 'hen')


Ugye nem azért imádkozott Jézus, hogy a tanítványai mindannyian valamiféle "háromság" része legyen? 🥴


Tehát szerinted az egyházad igazat tanít Istenről és a Szavárol, de te elvesztetted a hited Istenben. Ha visszaszereznéd, ugyanúgy maradnál ott, ahol eddig.


Egyszer valaki ezt találta mondani:


Ha ugyanúgy élsz mint eddig, ha ugyanazt teszed mint eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy! 😃

2023. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
51%

#32 és a kérdező!

Mit tilt a Biblia, amit nem kéne?


Hogy a Biblia szerint "minden bűn" lenne? Ez bizony hatalmas túlzás.

2023. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy te is elfogadod a Szentháromságot. :)

Viszont ahogy írtad te is, ne erőltesd a hitvitát. :)


A 12.28assal szívesen folytatnám a beszélgetést.

2023. febr. 22. 12:57
 38/52 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem hiszel már Istenben nem kell tartanod attól, hogy itt vagy a túl oldalon megbüntet.


Ahogyan a gyónásra sem kell készülnöd.


Azonban akkor már volt egy szorongásod eredetileg is. Ezzen nem ártana dolgozni, hogy mi okozhatta.


A gondolataid ellenörzése már olyan mint egy durva diktatúra. Ez borzalmassan hangzik.

2023. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
51%
Ok kérdező! A lényeg úgy látom az hogy nem nézel szembe a valós problémákkal!
2023. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:

Igen, 13.16os pont olyan. Mint az orwelli gondolat rendőrség. Ebbe lettem taszítva. És próbálok most ebből szabadulni.

Hogy mennyire szigorú a Biblia, arra csak azt mondanám, hogy már az bűn, ha vággyal nézel asszonyra. Itt a tavasz, meg a nyár. Mégis egy egészséges férfi hogy nézzen egy fél mellét és hátsóját szándékosan kilógató, bomba csajra?! Majd biztos arra gondolok őt látva, hogy épp a színházba tart egy 3 órás előadásra, és az új versén dolgozik, amit latinul fog megírni...

2023. febr. 22. 13:21
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!