Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Németh Sándor tényleg önjelölt...

Németh Sándor tényleg önjelölt tanító?

Figyelt kérdés
Már sokaktól hallottam ezt, lehet benne valami.

#Hit Gyülekezete #Németh Sándor #önjelölt tanító #tévtanító
2023. ápr. 23. 13:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

19



Efézusbeliekhez írt levél 4. rész


1.

Kérlek azért titeket én, ki fogoly vagyok az Úrban, hogy járjatok úgy, mint illik elhívatásotokhoz, melylyel elhívattatok.

2.

Teljes alázatossággal és szelídséggel, hosszútűréssel, elszenvedvén egymást szeretetben,

3.

Igyekezvén megtartani a Lélek egységét a békességnek kötelében.

4.

Egy a test és egy a Lélek, miképen elhívatástoknak egy reménységében hívattatok el is;

5.

Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;

6.

Egy az Isten és mindeneknek Atyja, a ki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik.

7.

Mindenikünknek pedig adatott a kegyelem a Krisztustól osztott ajándéknak mértéke szerint.

8.

Ezokáért mondja az Írás: Fölmenvén a magasságba foglyokat vitt fogva, és adott ajándékokat az embereknek.

9.

(Az pedig, hogy fölment, mit jelentene mást, mint hogy előbb le is szállott a föld alsóbb részeire?

10.

A ki leszállott vala, ugyanaz, a ki fel is ment, feljebb minden egeknél, hogy mindeneket betöltsön.)

11.

És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:

12.

A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:

2023. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 justdoit60 válasza:
57%
Nekem hitgyülis a "nejem", de már nem sokáig vagyunk egymás mellett... Ha akarsz még szexelni az életben és azt élvezni is akarod, a hitgyüliseket felejtsd el 😉
2023. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem önjelölt tanító az elhivása Istentől van.....
2023. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

#23

Russel pásztornak is Istentől volt, nem? A Jehova tanúi alapítójának, ahogy Joseph Smithnek is, a mormon vallás alapítójának, vagy rosszul tudom?

2023. ápr. 25. 14:10
 25/30 anonim ***** válasza:
Ők valószínűleg azt mondták magukról...
2023. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Mint Németh Sándor, nem? Mert különbséget nem látok.
2023. ápr. 25. 20:49
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát én sem.
2023. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
88%

Én régen a Hit Gyülibe jártam, szóval megpróbálok értelmesen válaszolni. Én úgy látom, hogy régen Németh Sándor egy valóban elhivatott és a “nyájáért” dolgozó lelkész volt, de mára már elszállt a hírnévtől és a vagyontól.

Más Hit gyüliről nem tudok nyilatkozni csak a budapestiről (mert én oda jártam), és én azt látom, hogy egy nagyon megosztott és ítélkező közösséggé vedlett át. Ezért is váltam ki ebből az egyházból már jó néhány éve. Pár hónapja úgy döntöttem, hogy adok még egy esélyt az egyháznak és elmentem az országos ifjúsági istentiszteletre amit Németh Sándor vezetett és ugyanezt láttam. Nem volt kellemes.

2023. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

#28

Köszönöm, a személyes tapasztalatokon alapuló beszámolót.

2023. aug. 3. 16:38
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nincs mit, jólesett leírni! :)


A 28-as

2023. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!