Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit gyerekként már megkereszteltek, de felnőttként újra megkeresztelkedik? (Mert megtér, és szeretné.)

Figyelt kérdés

nov. 26. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

A kereszténység szerint a keresztség egy eltörölhetetlen jegy, akit egyszer megkereszteltek, annak nem kell újra. Tehát elvileg nem létezik. Gyakorlatilag egyes szekták csinálják.

Másrészt a keresztény felekezetekben is van olyan, amivel ezt a keresztséget egyéni hitvallásként megerősítik, például ilyen a konfirmáció vagy a bérmálás.

nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Ja, csak az nem keresztség.

A kérdés attól függ, hogy az adott szekta elfogadja-e a másik keresztelését.

A fő áramlatokban ilyen kérdés nincs, elfogadják. Tehát ott nincs két keresztelés.

nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van, persze: [link]
nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Minek?

Már megkereszteltek.

Jelentkezz nyugodtan hittanra. Ha nincs meg a keresztleveled, azt megtudhatod, melyik templomban kereszteltek, és kapsz kivonatot róla.

nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

A Biblia szerint a keresztelő Jézus halálában és feltámadásában való részvétel, tehát pont annyiszor lehet megkeresztelkedni, ahányszor Jézus meghalt és feltámadt. Én úgy tudom, hogy egyszer történt ilyen.

Tehát megkeresztelkedni csak egyszer lehet. Értem, hogy elterjedt az a szó, hogy újrakeresztelés (rebaptism), de az nem újrakeresztelés, hanem az első keresztelés egy érvénytelen szertartás után, tehát ezt én nem hívnám újrakeresztelésnek, mert az érvénytelen keresztelő nem volt keresztelő.

Itt van néhány Bibliai idézet a keresztelőről, ebből bárki meg tudja állapítani, hogy amiben részt vett, az keresztelő volt-e (érvényes volt-e).

Róm 6:4

ApCsel 2:38-42

1Pét 3:21

Kol 2:12

ApCsel 22:12-16 vö. Róm 10:5-13

Megjegyzés: A görög "baptizmó" szó, amit magyarra keresztelésnek fordítunk, bemerítést, alámerítést jelent, az Újszövetség görög nyelven íródott, tehát annak korabeli olvasói számára ez egyértelmű volt, és az ősegyház ennek megfelelően víz alá merítéssel keresztelt.

üdv, a javuló Stefán

nov. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Létezik.

Amikor Jézus követése mellett döntöttem, akkor én is bemerítkeztem.

A keresztségeknek a szellem világban van jelentőségük.

Kérdezd meg Jézust, hogy erről mit gondol. Csak fontosabb, mint emberek milyen tradíciókat követnek..

Különben Jézust is bemerítette keresztelő János. Vajh miért is ?

nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Ajánlom figyelmedbe, amikor az apostolok a megtérők teljes háza népét megkeresztelték, gyermekekkel és szolgálókkal együtt. Nem írja sehol a Biblia, hogy ez a keresztség érvénytelen lett volna, s utána újra kell keresztelni őket.


Az sem igaz, hogy az ősegyház kizárólag alámerítéssel keresztelt, hiszen nem volt mindenhol ehhez élő víz, tehát folyó vagy tenger. Már akkor megjelent a vízzel való meghintés is, amit a korai keresztény írásokban olvashatunk, például a Didakhéban.

nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!